Blog

Sanal Sevgiliyle İlk Buluşma

Sanal Sevgiliyle İlk Buluşma

İnternetten tanıştığınız biriyle sohbeti ilerlettiniz, birbirinizden hoşlanıyorsanız ve sıra geldi ilk buluşmaya! Sanal sevgiliyle ilk buluşma çoğu kişi için hem rahat hem heyecanlı hem de biraz tuhaf duygular uyandırabilir. Bir süre boyunca sohbet etmeniz rahat olmanızı sağlar ancak hiç yüz yüze gelmemiş olmanız sizi biraz kasabilir. Sanal sevgilinizle ilk buluşmanızda neler olabilir? Ne yapmalısınız?

Sanal Sevgili ile İlk Buluşma için Öneriler Nedir?

Sanal sevgili ile ilk buluşma için öneriler size daha keyifli, nitelikli bir ilk buluşma yaşatabilir. Sanal ortamdan sevgili olmak tüm dünyada çok yaygındır. Instagram, Tinder, Facebook gibi birçok sosyal ağı kullanabilir ayrıca çeşitli flört ve arkadaşlık sitelerine üye olabilirsiniz.

Sanal ortamdan biriyle tanıştınız ve belli bir süredir sohbet ediyorsunuz. Telefon alma aşaması sanal sevgilikte bir üst boyuttur ve nihayetinde iş ilk kez buluşmaya gelir. İlk buluşmaya kadar pek önerilmese de kendiniz hakkında çok şey anlatmış ve karşınızdaki hakkında da birçok bilgi edinmiş olabilirsiniz. Çoğu insan sanal sevgilisiyle derin sohbetler eder, hayatı hakkında çok sayıda şey anlatır.

Belki de çok yakınınızdakilerden daha fazlasını ona anlattınız. Şimdi buluşma zamanı ve neler yaşayacağınızı merak ediyorsunuz. Çoğu kişi internetten tanıştıkları kişilerle büyük bir uyum sağlıyorlar hatta evlenip yuva kuruyorlar. Tabi herkes için bu geçerli değil; internet aşkları bazen ne yazık ki hayal kırıklığı yaşatabiliyor.

Sanal sevgiliniz ile ilk kez buluşacağınızda giyiminizden, makyajınıza, tavrınızdan konuşmalarınıza kadar özenli olmanız önemlidir.

Sanal Sevgili ile İlk Buluşma için Nereyi Seçmeliyim?

Sanal sevgili ile ilk randevu için mekan ve yeri genelde erkek seçer. Karşınızdaki kadınla ilgili şimdiye kadar öğrendiğiniz bilgileri değerlendirin. Hangi lezzetleri sever, nelerden hoşlanır, daha samimi ve sıcak ortamları mı tercih eder, şık restoranlar daha mı uygun olur? Bunlara göre ona uygun ve özel bir mekan seçebilirsiniz.

İşin içine biraz romantiklik de katabilir; manzaralı yerleri, sakince konuşabileceğiniz mum ışıklarıyla dekore edilmiş mekanları tercih edebilirsiniz. Onu illa yemeğe değil de daha eğlenceli ve hareketli bir yere götürmek de isteyebilirsiniz. Özellikle sıradan olmak istemeyen kişiler için değişik alternatifler hoş bir seçenek olabilir. Lunaparka gitmek, bowling oynamak vb. bunlar arasındadır. Tabi bunun için karşınızdaki kişinin de bu teklife sıcak bakacağından emin olun. Mekanı ve yeri siz seçseniz bile ona fikrini sormayı ihmal etmeyin. Buluşma teklif etmeden önce hoşlandığı şeyleri iyice anlayın. Farklı yerler heyecanlı ve aksiyonlu olabilir; çok eğlenebilirsiniz ancak yine de sakin bir yerde hoş bir sohbet ve yemek çoğu kadının tercihi olacaktır. Sonraki buluşmalarda bu tarz eğlenceleri seviyorsanız bolca vaktiniz olacaktır.

Sanal Sevgiliye İlk Buluşmada Nasıl Davranmalısınız?

Sanal sevgiliyle ilk buluşma esnasında onu gördüğünüzde beklediğiniz kişinin aynısıysa hatta daha çekiciyse tabiki şanslılar arasındasınız. Sosyal medyada artık herkes çok çekici, güzel ve gerçekte olduğundan kat kat alımlı! Bunun nedenleri malum; birçok photoshop uygulaması var ve insanların birçoğu sosyal medyada ve platformlarda olduklarından farklı görünmek istiyorlar.

Çoğu kişi bundan şikayetçi olsa da herkes aynı değil; siz tam da tanıdığınız fizikte ve özelliklerde biri ile bir ilk görüşme yaşayacak olabilirsiniz. Daha önceden sıkça konuştuğunuz için aranızda bir rahatlık hissedebilirsiniz ve bu da kolayca sohbet etmenizi sağlayabilir. Önemli olan unsurlardan biri de internette ettiğiniz sohbetleri hatırlamanızdır. Bu ona karşı gerçekten ilgili ve özenli olduğunuzu gösterir.

Sanalda tanıdığınız insanlar ilk kez görüşmek biraz kasabilir; bu büyük ihtimalle buluştuğunuz insan için de geçerli olacaktır. Samimi ve mütevazi davranın, hep kendiniz hakkında konuşmayın ve dikkatlice dinleyin!

Sanal Sevgiliyle İlk Buluşmada Ne Giymelisiniz?

Sanal sevgiliyle ilk buluşma için ona ve kendinize saygı duyduğunuzu gösterin; mutlaka özenli giyinin. Çok fazla günlük, özenilmemiş, fazla rahat bir tarz ona önemsememe izlenimi verebilir. Buna dikkat etmek gerekir.

Kadınlar da erkekler de çok resmi olmaktan da kaçınmalıdırlar. Abartı ilk buluşma için hiç uygun değildir. Ne tavırlarınızda ne konuşmalarınızda ne de dış görünüşünüzde abartılı olun! İnternette sizi tanıdığından çok farklı bir tarzda giyinmemek ve davranmamak ona güven vermek için önemlidir. Gülümseyin, eğlenceli ve hafif konularda sohbet edin. Çok derinlere ve özel konulara dalmayın.

Yorumlar

  1. Olduğunuz gibi davranın. Herkes yanımızda olsa bile o kadar yapay ki artık doğal insanlarla tanışmak için can atar olduk. ☹️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir