Blog

Erkek Arkadaşım Özgüvensiz

Erkek Arkadaşım Özgüvensiz

Erkek arkadaşım özgüvensiz diye şikayet eden birini görmek insanlara tuhaf gelebilir.  Ancak her kadın aynı şeyi istemese de çoğumuz özgüvenli erkeklerle ilişki yaşamak isteriz. Kendi hayatını yoluna koymuş, iletişim becerileri kuvvetli, size birlikte bir şeyler başarabileceğiniz hissini veren bir erkekten hoşlanmama ihtimaliniz olabilir mi? elbette olabilir.  Ama çoğumuzun dikkatini böyle erkekler çekiyor kabul edelim.

Erkek Arkadaşımın Kendine Güvenmesi İçin Ne Yapabilirim?

Erkek arkadaşım özgüvensiz ve hayatını yoluna koyamıyor diye yakınman çok normal. Çünkü özgüvensiz bir erkekle ilişki yürütmek pek de kolay olmuyor. Bir de sen kendine güvenen bir kadınsan her şey daha zor oluyor.

Erkek arkadaşının kendine güvenmesi için onunla direkt konuşma. Çünkü bu durumda özgüveni daha çok kırılabilir. Ona kendini önemli hissettir. Unutma, özgüven kazanılan bir şeydir ve sen sevgiline özgüven kazandırabilirsin. Sevgilinin özgüvenli olması birlikte daha güzel şeyler yapabilmenizin ilk adımı.

Erkek arkadaşım özgüvensiz diyorsan bunu düzeltmen için ufak sırlarımız var. Özgüvensiz bir erkeğe karşı sakın açıkça bu durumdan şikayet etme. Biraz kendine güven, biraz özgüvenli ol gibi cümleler onun kalbini kırabilir. Bu yüzden sevgiline hayatta önemli bir yeri olduğunu hissettir.

Bu dünyada hepimiz özel ve tekiz. Başarılarımızın ve başarısızlıklarımın farkında olarak hareket ettiğimiz sürece hayatta her şey daha kolay olur. Sevgilini gözlemle ve başarılı olduğu bir konu bul. Bu konuda ondan yardım iste. Başarılı olduğu konular hakkında sorular sor ve hayatında hiç bu bilgileri duymamış gibi şaşır. Ne var canım, kadınlar biraz rol yaparak erkekleri mutlu edemez mi? elbette edebilir. Sevgilinin başarılı olduğu konuların farkına varması özgüven kazanması için en önemli adımlardan biri.

Bir süre sonra sevgiline her konuda başarılı olunmayacağını, hayatta kendimizi tanıyarak hareket etmemiz gerektiğini hissettir. Hissettir diyorum çünkü açıkça anlatman pek etkili olmaz. Malum özgüven kazanmak için açtığın her videoda bu cümleler tekrar ediliyor.

Erkek Arkadaşımı Farklı Etkinliklere İkna Edemiyorum Ne yapmalıyım?

Özgüvensiz bir erkekle birlikteysen yaptığınız etkinlikler de genelde sıradan olur. Mesela özgüveni olmayan bir erkekle hiç bilmediğin bir şehre ya da ülkeye gidip gezemezsin. Ya da özgüven gerektiren hiçbir faaliyeti yapmaya ikna edemezsin.

Bunları yapmadan önce sevgilinin özgüvenini kazanmasını sağla. Eğer gerçekten aşıksan bir erkeği ince ince ne kadar değiştirebileceğini unutma. Kadınlar, doğru seçeneklerle erkeklere hükmedebilir. Sen de kendinde o meziyeti görüyorsan sevgilinin özgüvenini toplamasına yardım edebilirsin. Ona karşı özgüvenli olması için bir şey yap ve daha sonra yapmak istediğin planlardan bahset.

Yapmak istediğin planları direkt istiyor gibi anlatma. Yavaş yavaş bu planların ne kadar güzel olduğundan, sanki bu etkinlikleri yapsanız hayatınızın en güzel günlerini geçirmiş gibi hissedeceğinizden falan bahset. Ama elbette çok istiyor gibi görünme. Birazcık gaz ver ve olacakları izle. Ufak tefek stratejilerle erkeklere yaptırmak istediğin her şeyi yaptırabilirsin.

Özgüvensiz Bir Erkekle İlişki Yaşanır Mı?

İlişki konusunda işin içine duygular giriyor ve öneri yapmak çok zor oluyor. Özgüvensiz bir erkeğe aşık oldun ama ilişki yaşamak zor olur diye kendini geri çekiyorsan lütfen aklını başına topla. Karşındaki erkek de seni seviyor ve hisleriniz varsa bunun kıymetini bil ve sevdiğin erkeğin yanında ol.

İnan sevdiğin erkeğin yanında olman bile ona özgüven kazandırır. Birlikte bir şeyler başarabilmenizin ilk adımı her sorunu göze alarak ilişkiye başlamanız. Sevgilin zaman içinde özgüven kazanır ve mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Aşk rehberliği konusunda daha fazla bilgi ve önerilerimizi önemsiyorsanız, bir önceki konularımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Ya takılmayın böyle şeylere insanın birlikte olduğu kişiyle olan halı tavrı daha mühim bırak adam dışarda özgüvensiz olsun yapı meselesi bu gibi şeyler canım.🙄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir