Blog

Erkek Arkadaşım Var Ama Başkasından Hoşlanıyorum

Erkek Arkadaşım Var Ama Başkasından Hoşlanıyorum

Erkek arkadaşım var ama başkasından hoşlanıyorum diye kendine kızma. Bu durum birçok insanın başına gelebilir. Önemli olan böyle bir ikilem içinde hayatını nasıl kontrol edeceğin. Her zaman mükemmel olgunluklar sergilemeyebilir ya da bir insana körü körüne bağlı olmayabiliriz.

Başkasından Hoşlandığım İçin Kendimi Çok Suçlu Hissediyorum Ne Yapmalıyım?

Uzun bir ilişki yaşıyorsan uzun süre tek bir erkekten ilgi görmek sana kendini iyi hissettirmeyebilir. Böyle bir ikilem yaşaman aslında normal bir durum. Başka bir erkekten ilgi görmek istiyor ya da başka bir erkeği beğeniyor olabilirsin. İnsansın ve duygularını kontrol etme konusunda zorluk yaşıyor olabilirsin.

Başka birinden hoşlanman elbette sevgiline yaptığın bir haksızlık. Ancak bu durum senin elinde değil. Bu yüzden elinde olmayan bir sebepten dolayı kendini suçlama. Kendini kötü hissettiğin için hayatında zorluklar yaşarsın. Bu yüzden başka birinden hoşlandığını hissediyorsan sakinliğini koruman lazım.

Erkek arkadaşını suçlama. Sana yeteri kadar ilgi göstermediği için başka birinden hoşlandığını düşünme. Bu konuda ona baskı yapma. Unutma aynı durum senin de başına gelebilir. O yüzden bu durumu kendi içinde çözmeye çalış. İnsanlarla paylaşmaktan kaçın çünkü senin kendi içinde neler hissettiğini anlamayabilir ve yargılayıcı konuşarak daha kötü hissetmene sebep olabilirler.

Erkek Arkadaşımdan Ayrılmam Mı Gerekiyor?

Sevgilin varken başka birinden hoşlanıyor olabilirsin. Ancak bu duyguyu gerçekten hissettiğinden emin olman gerekiyor. Eğer artık erkek arkadaşın ilgini çekmiyor, onunla zaman geçirmek istemiyorsan erkek arkadaşından uzaklaşmışsın demektir. Bu süreç içerisinde başka birine karşı ilgi duyman çok normal. Sürekli ilgi gördüğün erkeği artık hayatında istemiyorsun ve ne yapman gerektiğini bilmiyorsun. İşte böyle durumlar yanlış hislere kapılmamız için en müsait durumlardır.

Erkek arkadaşına karşı hislerin yavaş yavaş azalıyor ve onun yanında bile hoşlandığın erkeği düşünüyorsan bir an önce ayrıl. Bu karmaşıklık hem seni hem de erkek arkadaşını yıpratır. Erkek arkadaşım var ama başkasından hoşlanıyorum diye kendini suçlama ve erkek arkadaşına artık ona karşı bir şey hissetmediğini söyle. Ayrılmanız için ona karşı bu konuda dürüst olman canını yakabilir. Eğer için rahat etmiyorsa elbette erkek arkadaşına bu durumu anlat. Ancak bu durumu hoş karşılamayacağını göze almalısın. Daha fazla kalbin kırılmadan ilişkini bir an önce bitirmeye çalış.

Hoşlandığım İnsanla Aramda Bir Şey Olmayacağını Bildiğim Halde Neden Hislerim Var?

Erkek arkadaşım var ama başkasından hoşlanıyorum düşüncesi seni yıpratabilir. Ancak bir ilişkin olması ömür boyu o insana sadık kalacağın anlamına gelmiyor. Erkek arkadaşınla farklı insanlar olduğunuzu anlamış olabilir ve aslında onunla bir ömür geçirmek istemediğini geç fark etmiş olabilirsin. İlişkiler konusunda fazlasıyla bencil düşünen bir toplumda yaşıyoruz ancak işin içine duygular girdiği zaman hepimiz farklı yollara sapabiliyoruz.

Erkek arkadaşınla ilişkinde sorunlar olabilir ve artık onu sevmediğini hissediyor olabilirsin. Böyle hissettiğin halde yürüttüğün ilişki alışkanlıktan kaynaklanır. Ama bir insanı gerçek anlamda istemediğin halde ilişki yürütmek ona yapacağın en büyük saygısızlıklardan biri. Sevgiline körü körüne bağlanmak ve ömrünün sonuna kadar onu sevmek zorunda değilsin. Bu yüzden kendini suçlu hissetme.

Sevgilin olduğu için başka birinden hoşlanmaya hakkın yok diye düşünüyor olabilirsin. Toplumda genelde böyle bir algı olsa da duygular kontrol edilmiyor. Ya da toplum baskısı ile hareket etmek kalbimize söz geçirmemize yetmiyor. Bu yüzden sevgilin varken başkasından hoşlandıysan ve artık sevgilini hayatında istemiyorsan ondan ayrıl ve duygularını özgürce yaşa. Hoşlandığın insana açıl. Olup olmaması önemli değil, hayatını ikilemler içinde geçirmek seni daha çok yıpratır.

İlişkilerinde problem olan tek kişi siz değilsiniz ve pek çok doğru fikir ve olgu doğrultusunda hareket etmelisiniz. Erkek Arkadaşım İlgisiz Ne Yapmalıyım? diye düşünüyorsanız önceki makalelerimiz de bu konudan bahsetmiştik inanın faydalı olacak bazı detaylara yer verdik.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir