Blog

Erkek Arkadaşım İlgisiz Ne Yapmalıyım?

Erkek Arkadaşımın İlgisini Nasıl Çekebilirim

Erkek arkadaşım ilgisiz ne yapmalıyım, bir erkek arkadaşın olması, biriyle hayatını paylaşmak çok güzel bir duygu. Sevdiğin insandan ilgi görmek, her konuda ona sığınacağını bilmek bir kadına kendini en iyi hissettirecek duygular diyebiliriz.  Sevmek ve sevilmek her insanın hayatını güzelleştirir. Sevdiğin erkekten ilgi görmek, güne daha mutlu uyanmanı sağlar. Her kadın, sevdiği bir erkek varsa ondan ilgi görmek ister ancak her zaman öyle olmayabilir.

Erkek arkadaşın varsa ondan ilgi beklemen oldukça normal. İlgi görmediğin zamanlarda da erkek arkadaşım ilgisiz ne yapmalıyım diye düşünmekte son derece haklısın. Bütün kadınlar aynı değildir ama çoğumuz erkek arkadaşlarımızın ilgili olmasını isteriz. İlgi görmediğimiz durumlarda kendimizi kötü hissedebilir ya da sevilmediğimizi düşünebiliriz.

Erkek Arkadaşımın İlgisini Nasıl Çekebilirim?

Erkek arkadaşın seninle yeteri kadar ilgilenmiyorsa erkek arkadaşım ilgisiz ne yapmalıyım diye düşünmen gerekiyor. İlgisiz olan bir erkek arkadaşın varsa bu her zaman bir sorun olduğu anlamına gelmez.

Erkek arkadaşım ilgisiz ne yapmalıyım konusunda yapman gereken öncelikle erkek arkadaşının değişip değişmediğini anlamaya çalışman. Eğer seninle hep ilgili ancak sonradan ilgisi azaldıysa ilişkiniz ile ilgili sorunlarınız olabilir. Ancak ilişkinin başından beri ilgisiz olduğunu hissediyorsan ilgi beklediğini erkek arkadaşına hissettir.

Karşısına geçip açıkla benimle ilgilen deme. Benimle ilgilen cümlesi erkeklerin kendini baskı altında hissetmesine sebep olabilir. Bu yüzden ilişki konusunda sabırlı ve anlayışlı olman gerek. İlgi beklediğini açıkça ifade etmeden sevgiline yansıtman gerekiyor.

Nasıl mı yapacaksın? Zor değil. Açıkça söylemeden ilgi beklediğini erkek arkadaşına laf aralarında söyleyebilirsin. Ancak bunu ona bir şeyler ima eder gibi yapma. Mesela hoşlandığın şeylerden bahsederken ince düşünülmüş davranışları sevdiğinden bahset. Ailenin seninle çok ilgili olduğundan bu yüzden ilgi görmediğinde kendini kötü hissettiğinden bahset. Böyle ufak detaylarla ilgi istediğini anlatabilirsin.

Erkek arkadaşının ilgisini çekmek istiyorsan ona karşı ilgili ol ama bunu onu sıkacak şekilde yapma. Erkek arkadaşının hoşuna gidecek küçük sürprizler yap da ilgisini çekecek bir hediye al. Senin ona karşı böyle ilgili davranman onda da ilgili olma hissi uyandıracaktır. Unutma, ilişkide her şeyi erkekten beklememek gerekiyor.

Erkek Arkadaşım Son Zamanlarda İlgilenmiyor Ne Yapmalıyım?

Erkek arkadaşın ilişki sürecinde ilgili ancak sonradan ilgisi azaldıysa ilişkiniz ile ilgili bir sorun olabilir. Bu sorunu kendi içinde çözmeye çalış. Erkek arkadaşına açıkça sorular sorma. Onu merak ettiğini, hayatında her şeyin yolunda olup olmadığını sor. İlgisinin azalmasının sebebi hayatında bir sorun olmasından kaynaklı olabilir.  Böyle bir durum varsa ona karşı anlayışlı ol.

Ortada hiçbir sorun yok ve erkek arkadaşın seninle ilgilenmiyorsa senin farkında olmadığın bir sorun var. Üzgünüm ama erkeklerin ilgisi durup dururken kesilmiyor güzel kızım. Son günlerde seninle ilgilenmiyor olmasının sebebi artık bir ilişki istemiyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Ya da hayatında başka biri olabilir. Bunu anlamak için erkek arkadaşınla açıkça konuşma ancak etik olmayan yollar kullanarak anlamaya çalış. Şüphen varsa üstüne gitmelisin.

Erkek Arkadaşım Kendi Sorunlarından Dolayı Benimle İlgilenmiyor Ne Yapmalıyım?

Erkek arkadaşının kendi hayatında sorunları olması oldukça normal. Herkesin hayatı mükemmel ilerlemiyor diyebiliriz. Bu yüzden bu ilişkide anlayışlı ve sabırlı olması gereken taraf sen olmalısın. Erkek arkadaşının hayatında yaşadığı sorunlar seninle yeteri kadar ilgilenmesini engelliyor olabilir.

Böyle bir durumda çok fazla ilgi beklemek yerine ona karşı daha anlayışlı ve nazik ol. Onun kalbini kırmadan yanında olduğunu hissettir. Unutma, yaşadığı sorunlarda yanında olman ona kendini daha iyi hissettir.

Bu konuyla alakalı bilgilerinizi daha da güçlendirmeniz için bir önceki yazımızda Sorunları Çözmenin Yolları adlı başlığı da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Bu benimde büyük bir problemimdi ve erkek arkadaşım konuyu kökten çözüp benden ayrıldı. Biraz ilgi göstermek onun için zor oldu sanırım.☹️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir