Blog

Her İlişkimde Aldatılıyorum

Her İlişkimde Aldatılıyorum

İlişkiler sadakat ve güven üzerine kurulur. İki insan arasında gerçekleşen ilişkilerde birbirine bağlılık önemlidir. Eğer ilişki içerisinde aldatılan sizseniz bu durumda kendinizden şüphe edersiniz. Her ilişkimde aldatılıyorum sorun galiba bende gibi bir fikre kapılmayın. Öncelikle haklı taraf sizsiniz bunu bilmelisiniz. Aldatan insanlar genelde aldatma planı yapmazlar. Aniden gerçekleşen durumlardır. Bu durumda etken siz değil karşınızdaki insanın yetersiz olmasıdır. Kendini ve cinsel arzularını kontrol edemeyen bir insanla birlikteyseniz suç asla sizde olmayacaktır.

Neden Aldatılıyorum?

Aldatma konusu çok tartışılan konular arasındadır. Aldatmanın çok fazla nedeni olabilir. Her ilişkimde aldatılıyorum diyorsanız karşınıza çıkan insanlar her seferinde aldatma eğilimi olan insanlar olabilir. İlişki içerisinde yaşanan monotonluk, cinsel aktivite, karşı tarafın kendini özgü hissetmemesi ve daha bir sürü durum aldatma sebebi olabilir.

Her ilişkimde aldatılıyorum neden diye soran sizseniz öncelikle ilişkilerinizi değerlendirme altına almalısınız. Birlikte olduğunuz insanlar hep aynı şekilde davranan ve aldatma eğilimi olan insanlarsa sorun sizde olmayacaktır. Ancak siz ilişki içerisinde baskıcı ve ilişkiyi olumsuz etkileyen bir insansanız karşı taraf başka insanlara yönelmiş olabilir. Bu asla haklı bir davranış şekli değildir. Suç sizde de değildir. Ancak aldatılma konusunu tespit etmek adına bu analizler sonraki ilişkileriniz için faydalı olur.

Aldatıldım Nasıl Davranmalıyım?

İlişkiniz içerisinde aldatıldıysanız başkasını size tercih eden insanla devam etme konusunu düşünmemelisiniz. Aldatan insanın sınırı olmayacaktır. Aldatan insan her zaman ilişkinizi ve hayatınızı yıpratmaya devam eder. Bu durumda ilişkiyi sonlandırmak doğru bir karar olacaktır.

Aldatıldıysanız sorunun ve suçun karşı tarafta olduğunu bilmelisiniz. Haklı olan taraf sizsiniz. Aldatıldıktan sonra kendinizi yetersiz ya da bitkin hissetmeyin. Başkalarının yaptığı anlık hayatalar sizin özgüveninizi etkilememeli. Bu yüzden derhal toparlanmalı ve yeni hayatınıza güzellik katarak devam etmelisiniz.

Aldatılma Hissi Nasıl Atlatılır?

Aldatıldıktan sonra bir süre kaçınılmaz kötü hissedersiniz. Bunun nedeni ayrılık ile ilgili olabilir. Sevdiğiniz insanın sizi aldatması elbette kötü bir durumdur. Ancak haklı taraf olmak ve susuz olmak sizi rahatlatmalıdır. Aldatılmanıza rağmen ayrılık sonrası özlüyorsanız kendinize kızmamalısınız.

Bir ilişkiniz vardı ve bitti özlemeniz gayet normal. Ancak bu durumun geçici olacağını bilmeli ve yeni hayatınızda onsuz daha mutlu olacağınızı bilmelisiniz. Hayatınız bir süre sonra yeni ve dinamik bir şekilde devam edecek. Sıkça olayları düşünmeden sosyal yaşama atılmalı ve bu süre içerisinde yalnız kalıp kendinizi yıpratmamalısınız. Her ilişkimde aldatılıyorum diyorsanız kendinizi yıpratmamalısınız. Her zaman ayrılık sıkıntılı bir döneme sürükler. Sizinki daha ağır da olsa atlatmak mümkündür.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir