Blog

Sevgilimle Sürekli Kavga Ediyoruz Ne Yapmalıyım?

Sevgilimle Sürekli Kavga Ediyoruz

Sevgilinle ara sıra kavga etmen çok normal bir durum. Hatta kavga etmeden ilişki yürütemezsin desem abartmış sayılmam. Ancak bu kavgaların ne şekilde olduğu ve nasıl etkilendiğin oldukça önemli.

Sevgilimle sürekli kavga ediyoruz diyorsan dikkat etmen gerekiyor. Bu kavgalar farkında olmasan da seni yıpratıyor olabilir. kavga ettikçe sevgilinden uzaklaşıyor da olabilirsin. Sürekli kavga ettikçe bunun normal bir şey olmasına izin verirsiniz. Bu sebeple sevgilinle artık normal bir şey konuşamayacak hale gelebilirsin.

Normal bir ilişki yürütmek istiyorsan sevgilinle mümkün olduğunca az kavga etmen gerekiyor. Anlaşabilmek ve huzurlu bir ilişki yürütme şansın varken bana sorarsan kavga etmemen daha doğru. Ama elbette her zaman çok uyumlu olamıyor ve kavga edebiliyoruz.

Kavgaların sürekli olması bir süre sonra fazlasıyla yorar. Sürekli kavga ettiğin bir insanla normalde nasıl anlaşıyordun onu bile unutursun. Bu yüzden sürekli kavga ettiğin bir ilişkin varsa dikkat etmen gerekiyor.

Kavga Etmek İstemiyorum Ama sevgilim Hep Kavga Çıkarıyor Neden?

Sevgilimle sürekli kavga ediyoruz kavgaları hep sevgilim çıkarıyor diyorsan yanlış bir insanla birlikte olabilirsin. Elbette yaşadığın ilişki hakkında her şeyi sen daha iyi bilirsin. Ancak karşında sürekli kavga çıkaran uyumsuz biri olduğu sürece ilişki yaşamaktan keyif almazsın.

İnsanlar huzur bulmak, biriyle hayatını birlikte devam ettirmek ve mutlu olmak için ilişki yaşarlar. Yaşadığın ilişkide gerçekten mutlu musun diye bakmalısın. Mutlu değilsen ve sürekli kavga ediyorsanız böyle bir ilişkiyi neden yürüteceksin ki? Sürekli kavga çıkan bir sevgilinin senin fedakarlıklarını önemsediğini de düşünmüyorum. Bu yüzden kendini daha fazla değersiz hissetmeden ilişkini bitirebilirsin.

Bitsin diyince bitmediğini biliyorum. Bu yüzden önce kavga etme sorunun önüne geçmeye çalış. Eğer sen ne yaparsan yap karşı taraf kavga etmek istiyorsa sevgilin değerini bilmiyor diyebilirim.

Kavga Etmemek İçin Ne Yapmalıyım?

Yaşadığın ilişkide mutlu olmak ve huzur bulmak senin en doğal hakkın. Zaten insanlar bu yüzden ilişki yaşıyor. Sürekli kavga etmeniz normal bir durum değil. Bu yüzden sevgilinle konuşmalısın.

Sevgiline kavga etmek istemediğini açıkça söyleyebilirsin. Ancak bu konuda onu suçlama ya da sadece senden kaynaklanıyor gibi davranma. Kavga etmek elbette karşılıklı oluyor. Sen hatalarının farkında olduğunu ve kavga etmek istemediğini sevgilinle paylaşmalısın.

Daha az kavga etmeniz için karşılıklı olarak anlayışlı olmanız gerekir. Eğer sık sık kavga ettiğiniz bir konu varsa bu konunun bir sorun olduğunu kabul edin ve karşılıklı konuşun. Bu konuşma bir kavga haline gelmeden çözüm üretmeye çalışın. Sevgilini anlamaya çalış ve onunla kavga etmeden mutlu bir ilişki yaşabileceğinizi anlat. Senin sevgiline karşı duyarlı ve anlayışlı olman, onun da senin için anlayışlı olmasını sağlayacak.

Sevgilinin hassas olduğu bir konu varsa bu konuda üstüne gitme. Sorunlarınızı çözmeniz için inatlaşmanızın ilişkinin daha da kötü gitmesine sebep olur. Bu nedenle sevgilinin rahatsız olduğu konuları farkında ol ve bu konularda ona karşı daha duyarlı yaklaş.

Çok Zaman Geçirdiğimiz İçin Kavga Ediyor Olabilir Miyiz?

Sevgilimle sürekli kavga ediyoruz diyorsan bunun sebebi çok fazla zaman geçirmeniz olabilir. İlişki yaşarken kendinize zaman ayırmanız gerekir. Eğer sadece sevgilin var gibi davranırsan bu onun sıkılmasına ve sana karşı tepkili olmasına sebep olabilir.

Sevgilin de sen de hayatlarınızı farklı yaşayabilirsiniz. Birlikte yapmak istemediğiniz şeyleri başkaları ile yapabilirsiniz. Sadece sen seviyorsun diye sevgilin hiçbir şey yapamaya mecbur değil. Onu bu konularda sıkmadığın sürece daha az kavga edersiniz.

Sevgilinizle sürekli kavga ediyor olmanız Erkek Arkadaşım Benden Uzaklaşıyor Ne Yapmalıyım? adlı bir soruyu da beraberinde getiriyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir