Blog

Erkek Arkadaşım Benden Uzaklaşıyor Ne Yapmalıyım?

Erkek Arkadaşım Neden Soğuk Davranıyor

Erkek arkadaşın var ve aranızda eskisinden farklı bir soğukluk olduğunu hissediyorsun. Bu durumda elbette erkek arkadaşım benden uzaklaşıyor ne yapmalıyım diye düşünmelisin. Erkekler, duygularını gizleme konusunda kadınlar kadar yetenekli değildir. Kadınların eşsiz hissetme kuvveti de işin içine girdiği zaman erkek arkadaşınızın tutumlarında bir değişiklik olduğunu anlamanız çok normal.

Erkek Arkadaşım Neden Soğuk Davranıyor?

Bir süre güzel bir ilişki yaşayıp sevgiline alıştıktan sonra senden uzak duruyorsa kafan karışmalı. Erkek arkadaşım benden uzaklaşıyor ne yapmalıyım diye düşünüyorsan aslında yapacak çok da fazla bir şey kalmamış diyebiliriz. Erkekler, bir kere uzak durmaya başladıkları an altından farklı sonuçlar çıkar. Seni üzmek ya da korkutmak istemem ama erkek arkadaşın neden soğuk davranıyor diye düşünüyorsan dikkatli ol.

Erkek arkadaşına karşı daha ilgili olmaya çalışma ya da sürekli arayıp ne yaptığını sorma. Erkekler çok merak edilmeye katlanamaz. Gün içinde o seninle ne kadar ilgileniyorsa sen de o kadar ilgilen. Eğer seni merak etmemeye ve hiç sormamaya başlamışsa artık bir şeyleri kontrol etme zamanı gelmiş demektir.

Hiç etik olmadığını söylemekle beraber erkek arkadaşın neler yapıyor, sosyal medyada kimleri takip ediyor, telefonda neler yapıyor diye bir bak. Senden uzaklaşmasının sebebi başka bir kadın olabilir.

Erkek Arkadaşımla Bu Konuyu Nasıl Konuşabilirim?

Konuşamazsın. Erkekler ilişkiden uzaklaşıyorsa bu ilk olarak sizden sıkıldığını daha kötüsü olmasın tabi ama ikinci olarak da başka şeylerle ilgilendiğini gösterir. Bu yüzden karşınıza alıp benden neden uzaklaştın diye sorduğunuz zaman cevap alamazsınız. Daha çok sinirlerinizin bozulmasına sebep olur çünkü genel olarak alacağınız cevap ‘nerden çıkardın’ olacak.

Size açıkça neden uzaklaştığını anlatmadığı gibi söylediğiniz her şeyi de farklı yerlere çeker. Aslında verecek bir cevabı olmadığı için mi yoksa gerçekten sizi delirtmek hoşuna mı gidiyor anlayamazsınız. Cevap vermemesini sakın uzaklaşmıyorum gibi algılamayın. Eğer senin kötü hissettiğini gördüğü halde hiçbir açıklama yapmıyorsa çok üzgünüm. İlişkiniz artık eskisi gibi ilerlemiyor diyebiliriz.

Onu Sıktığım İçin Benden Uzaklaştığını Söyledi Ne Yapmalıyım?

Erkek arkadaşım benden uzaklaşıyor ne yapmalıyım diye düşünürken neden uzaklaştığını öğrendin. Onu çok sıktığını ve artık bunu istemediğini söylediyse uzaklaşma sorununu halledebilirsin. İçin rahat olsun, erkekler sana bir sebep sunuyorsa düzeltmek için fırsatın vardır.

Onu çok sıktığın için uzaklaştıysa artık daha sakin bir ilişki yürütmen gerektiğine ikna et kendini. Öncelikle erkek arkadaşına anne gibi davranma. Ne giydin, nereye gittin, kimlesin gibi soruları mecbur kalmadığın sürece sorma. Kadın ya da erkek fark etmez. Kimse sıkboğaz edildiği bir ilişki içinde rahat olamaz.

Erkek arkadaşına karşı daha anlayışlı ol. Senden ayrı zaman geçirmek istiyorsa ona fırsat ver. Her insanın kafasını dinlemeye, yalnız kalmaya ve arkadaşlarıyla zaman geçirmeye ihtiyacı vardır. Erkek arkadaşını anlamaya çalış, arkadaşlarıyla zaman geçirsin ya da yalnız kalmak istediği zaman yalnız kalsın. Böyle durumlar sizi birbirinizden uzaklaştırmaz, aksine seninle hiç yorulmadan ilişki yaşabildiği için kendini daha iyi hisseder.

Sonunda affedeceğin olaylar için büyük kavgalar çıkarma. Kadınlar sinirlerini erkeklerden çıkarmayı sever. Hassas günlerinde mümkün olduğunca az konuşmaya çalış. Erkek arkadaşının davranışlarına çok fazla anlam yükleme ve iki kişilik bir dünya yaratmaya çalışma. Sen büyük bir aşkla iki kişilik tozpembe bir dünya hala ediyor olabilirsin. Ancak böyle bir ilişki yaşamak sağlıklı değildir. Ayrıldığınız durumlarda ikiniz de ne yapacağınızı bilemez ve kendinizi boşlukta hissedersiniz. Bu yüzden anlayışlı ve uyumlu bir çift olarak hayatınızı devam ettirirseniz çok daha mutlu olursunuz.

İlişkilerde yaşanan sorunları çözdüğümüze göre şimdi İlişkilerde iletişim nasıl olmalı konusunu inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Erkeklerin kadınlardan daha şımarık olduğu şu götürmez bir gerçek. Yok sıktın beni, yok sen şunu yaptın dönüp birde kendilerine, yaptıklarına baksalar o zaman ne kadarda çekilmez olduklarını fark edecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir