Blog

Aşk Hikayesi 19 – İlk Okul Arkadaşım İle Sevgili Oldum

aşk hikayeleri

İlkokul aşkım ile bir sohbet sitesi üzerinden tekrar karşılaşacağım hiç aklıma gelmemişti. Chatodam sitesini kullanarak kimi zaman insanlar ile internet üzerinden iletişim kurmak hoşuma gidiyordu. Bu sayede yeni insanlar ile tanışabiliyor ve farklı insanları tanımanın heyecanını yaşayabiliyordum.

Talih şu ki, bir gün sitede tanıştığım insanlar ile konuşurken bir mesaj geldi. Sercan sen misin diye sordu. Evet, yani Sercan bendim ama zaten bu yazılı bir bilgiydi. İlkokulumun adını söylediği zaman, kastettiği Sercan’ın ben olduğumu anladım. Fakat bu kimdi? Nereden çıkmıştı ve beni nereden tanıyordu? Anladığım kadarıyla aynı okulda okumuştuk ancak kimdi?

Sorularımı ona da nazik bir dille aktarmaya çalıştım. Çünkü bir anda sohbet sitesi üzerinden beni tanıyan birisinin çıkabileceğini düşünmemiştim. Bu da biraz gereksiz olsa da beni germişti. Kendisini tanıttı. Selin’di ismi. İlkokul aşkım, altın saçlı Selin.

Selin ile biz ilkokulda sıra arkadaşıydık. Ben biraz haylaz olduğum için öğretmenimiz Selin’in beni kontrol etmesi için bizi yan yana oturtmuştu. Sanırım Selin’e olan ilgimi o da anlamıştı. Ben Selin’in sözünden çıkmıyor, o susmam gerektiğini söylediğinde ağzımı açmıyordum. Çünkü o söylemişti ve öyle olması gerekirdi. Yaşlarımız küçüktü fakat biliyordum ki Selin her zaman benim hayatımda olacaktı ve bana yapmamam gereken şeyleri söyleyecekti.

Zaman geçtikçe büyüdük ve bir gün babamın tayini çıktı. Bu tayin sebebiyle Selin’den ayrılmak zorunda kalacaktım. Fakat elimden gelen bir şey de yoktu. Selin her zaman hayatımda olmayacaktı. Bu gerçekle yüzleşmem gerekiyordu. Sonraki zamanlarımda pek çok kişiden hoşlanmış olsam da aklımın bir köşesinde her zaman Selin yer etmişti. Sanki diğer insanlarda onun özelliklerini arıyor gibiydim.

Aşk Hikayesi 19

İşte bir gün Selin tekrar hayatıma girmişti. Onu ilk başta tanıyamamıştım. Selin’i unutmuş muydum? Yazdığı ilk günden itibaren hatıralarım bir bir canlanmaya başladı. Selin ile eski günlerden bahsediyor, ne kadar güzel zamanlar olduğunu yâd ediyorduk. Daha konuşacağımız çok şey olduğunu düşünerek bir gün buluşmak için sözleştik.

Selin ile buluşmamızda, öğretmenin ilk gün yanıma oturttuğu küçük kızı ve kendimi, o haylaz oğlanı, tekrar hatırladım ve o zamanlara döndüm. Selin üniversite okumak için İstanbul’a gelmişti. Daha uzun süre buradaydı ve görüşmek için çok fırsatımız vardı.

Selin ile bolca vakit geçirmeye eski günlerden ve gelecekten konuşmaya devam ettik. Eskiden olduğu gibi benden daha olgundu ve kimi durumlarda bana yol gösteriyordu. Bu durum o kadar hoşuma gidiyordu ki Selin’in tekrar hayatıma girmiş olmasından çok mutluydum. Selin ile ilerleyen zamanlarda bir ilişkiye başladık ve halen devam eden güzel bir ilişkimiz var. Belki de küçükken düşündüğüm gibi, Selin hayatım boyunca yanımda olacak. İlk aşkım ile tekrar bir araya gelmemi sağlayan Chatodam’a teşekkür ederim.

Yorumlar

  1. Çok güzel hikayeler var. Okuyorum, öyle derin ki sanki aşk hikayesinin içine giriyorum. Bu kadar güzel bir duygu ancak bu kadar iyi anlatılırdı.🙏👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir