Blog

İnternetten Tanışıp İlk Buluşma

İnternetten Tanışıp İlk Buluşma

İnternet ortamında belki de tam size göre bir insan var! İnternet tanışmaları günümüzde artık çok normaldir ve her yaştan insan bu sayede yeni kişilerle sohbet etme imkanı bulur. İnternetten tanışmak kolaydır ve birçok kişiyi tanıma fırsatınız olabilir. Biriyle tanıştınız, birbirinizden hoşlandınız ve buluşmaya karar verdiniz. Peki, şimdi ne olacak? İnternetten tanışıp ilk buluşma için neler yapmalısınız?

İnternetten Tanışıp İlk Buluşmada Neler Yapmalıyım?

İnternetten tanışıp ilk buluşma bazı unsurlar haricinde dışarıda tanışıp çıktığınız randevudan farklı değildir. İnternet üzerinden biriyle tanıştıysanız tabiki dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan bahsetmeliyiz.

İnternetten tanıştığınız kişi ile ilk defa buluşacaksanız onun anlattığı şeyleri hatırlayın ve sohbetinizde bunlardan laf açın. Bu durum onunla geçirdiğiniz anların kıymetli olduğu hissini verir. Onun anlattıklarını hatırladığınızda önemsenmiş hissedecektir. Ayrıca beklentinizi çok yüksek tutmayın; her şey sanalda çok iyi olsa bile gerçek hayatta böyle bir enerjiyi yakalayamayabilirsiniz.

İlk buluşma için özenli giyinin; konuşmalarınızda tavırlarınızda samimiyet olması geçireceğiniz ilk buluşma anları için önemlidir. Rahat olun ve kasmayın. İnternet tanışmalarının avantajlarından biri de budur. Önceden internetten uzun süreli sohbetler etmiş olabilir ve bir tanıdıklık duygusu hissedebilirsiniz.

Birbiriniz hakkında edindiğiniz bilgiler doğrultusunda sohbeti ve yapacaklarınızı yönlendirebilirsiniz. İlk buluşma için mekanı siz seçtiyseniz onun için özel olmasına dikkat edin. Sıkça konuştuğunuz için sevdiği şeyleri, yemekleri ve ortamları değerlendirin ve seçiminizi buna göre yapın. Ona hitap eden bir yer seçmeniz karşınızdakini oldukça mutlu edecektir. Mekanı siz tercih etmiş olsanız bile ona da fikrini sormayı unutmayın tabi ki…

İnternetten Tanıştığınız Biriyle İlk Kez Buluşurken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

İnternetten tanıştığınız biriyle ilk kez buluşma için dikkat etmeniz gereken unsurlardan biri karşınızdaki kişinin karakteri ve görünümüdür. İnternette herkes kendini genellikle en iyi haliyle yayınlamak ister. Sanal ortamda çoğu insan başka kişiliklere bürünebilir. İlla böyle biriyle karşılaşırsınız ya da herkes bu şekilde davranır gibi bir durum söz konusu değilse de olasılığı dikkate alın.

Sanal ortamda kişiler olmadıkları ama olmak istedikleri kişiler gibi davranabilirler ve bu durum ne yazık ki sıkça görülür. Sinirli biri sakin gözükebilir, pasif biri çok aktif bir izlenim verebilir, çekingen bir kişi çok cesur girişimlerde bulunabilir vb. Birçok örnek verilebilir ve siz doğal olarak bu insanın internetteki halini beklersiniz.

İlk buluşmada fizik olarak da beklediğinizden çok farklı biri ile karşılaşmanız mümkündür! Son dönemlerde her şeyi yapabilen internet ve telefon uygulamaları piyasaya çıkmıştır. Onlarca farklı efekt kullanarak, makyaj ve saç programlarını kullanarak fotoğraflarını değiştiren insanlar vardır.

Bunlara yaşamadıkları hayatları yaşıyormuş gibi gözükenleri de ekleyebilirsiniz. Örneğin onun olmayan arabaya, eve sahipmiş gibi, genelde gitmediği ya da bir kez gittiği lüks mekanlardan çıkmıyormuş gibi gösterebilir kendini. Kısacası sahte bir izlenim verme olasılığını değerlendirin ve ilk buluşmada bu gibi sürprizlere karşı hazırlıklı olun.

İnternetten Tanıştığınız Kişiyle İlk Buluşmada Nelerden Bahsetmelisiniz?

İnternet üzerinden tanıştığınız biriyle ilk buluşma için açtığınız sohbet konuları, konuşma tarzınız ve mimikleriniz çekicilik için önemlidir. İnternet üzerinden tanışıp belirli bir süre iletişim kurduğunuz için de ayrıca onunla ilgili bazı şeyler hakkında bilginiz vardır. Hem bu konularda hem de yeni şeyler hakkında sohbet açın. Sohbetlerde daha önce eğer özel muhabbetlere girdiyseniz bunlardan konuşmanızda pek bir sakınca yoktur ancak ilk buluşmada biraz daha hafif, keyifli ve rahatlatan konu başlıkları seçmeniz daha iyi olacaktır.

İnternetten Tanıştığınız Kişiyle İlk Buluşmada Ne Giymelisiniz?

İnternetten tanışıp ilk buluşma için kadınlar şık seçimler yapsalar da fazla abartılı kıyafetlerden, dekoltelerden uzak durmalıdırlar. Özenli, bakımlı ve çekici bir giyim tarzı karşınızdaki insanı etkileyecektir. Fazla çaba harcama, çok etkilemeye çalışma, abartılı saç, makyaj ve giysiler ise beklediğinizin tam tersi bir etki yaratabilir. Seçilen mekana göre de tercihinizi yapmalısınız.

Erkekler de takım elbise gibi gereğinden fazla resmi kıyafetleri tercih etmemeliler. Sportif bir ceket, gömlek, hırka, yelek, deri kıyafetler hoş bir seçim olacaktır. Kadınlar da erkekler de öncelikle güvenli ve rahat bir izlenim sunarlarsa; bunu kıyafetleri ile olduğu kadar davranışları ve konuşmalarıyla da yansıtırlarsa oldukça çekici görünebilirler!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir