Blog

Hangi Burç Çok İnatçıdır?

Hangi Burç Çok İnatçıdır

Burçlar arasında inatçılığı ile bilinenleri bulunmaktadır. Hangi burç çok inatçıdır inceleyeceğiz.

İnatçı Burçlar

Bu burca sahip insanlar ile ortak noktada buluşmanızın neredeyse imkanı yoktur. Ya onlar haklıdır ya da ortada haklı olunabilecek herhangi bir durum yoktur. Onları bir şeye ikna edemez, özür diletemez ve haksız olduklarını kabul ettiremezsiniz.

Burcunun özelliği ile ketum denebilecek kadar inatçı olan kişiler, sizi bir konuda aksine ikna edene kadar bu inatlarını sürdürebilirler.

Hangi burç çok inatçıdır konusunda başı Koç, Akrep ve Boğa burçları çekmektedir.

Koç Burcu İnatçılığı

Koç burcunu kendi bildiğinin dışına ikna etmeniz zordur. Lider özelliği de gösteren bu burç, bir şeyi nasıl istiyorsa, o öyle olmalıdır. Onun için doğrusu değil, kendi isteği önemlidir.

Sizi herhangi bir konuda kırmış olduğuna ikna edemezsiniz. İkna etmeye çalışmanız da yersizdir. Çünkü onun için bu konu, konuşulmaya değecek bir konu bile değildir. Sizin kırılmış olmanız asıl kırıcı bir durumdur. Ortada bir şey yokken kırılmanıza anlam veremez.

Akrep Burcu İnatçılığı

Akrep burcu, hem kurnazlığı hem de keskin zekası ile bilinen bir burçtur. Bu burç da dediğim dediktir. Her şeyi o bilir ve doğrusunu göstermesine izin verirseniz, her şey doğru şekilde yapılacaktır.

O sizi kırmaz. Kırmış olsa bile özür dilemesi yersizdir. Doğru olan odur ve o da onu yapmıştır. Doğru olanı yapmasından dolayı kırılıyorsanız, bu sizin bileceğiniz iştir.

Onu ikna etmeye çalışmanız, boşa kürek çekmek olacaktır. Ondan daha iyi biliyor olamazsınız. O yüzden söylediklerinizin bir anlamı yoktur.

Boğa Burcu İnatçılığı

Boğa burcu, her ne kadar dostluğu ve samimiyeti ile bilinse de onu inanmadığı bir konuya ikna etmeniz imkânsızdır. Ya da kendisi bir konu üzerinde iddia geliştirmişse, bunun dışında bir şeye inanmasını beklemeniz de faydasız olacaktır.

Her ne kadar diğer inatçı burçlar gibi dediğim dedik olmasa da doğru bildiği yoldan ayrılmayacak kadar inatçıdır. İnadı karakter özelliklerinden birisidir ve inadının üstüne gider. En sonunda onu ikna ettiğinizde ise bir hatası varsa, özür dilemesini bilir.

İnatçılığın Faydaları

Hangi burç çok inatçıdır meselesi üzerine inat etmeleri durumunu konuştuktan sonra, inatlarının yararlı olduğu konuları da konuşmamız gerekir.

Bir konu hakkında herkes aynı şeyi söylerken, bu insanlar farklısına inandıklarını dile getirmekten çekinmezler.

Onların inadı sayesinden bir konu üzerine daha fazla düşünülür ve doğrusu bulunur.

Doğru bir konu üzerinde inat etmeleri, sizi de doğru sonuca ulaştıracaktır.

Yine de her konuda inat etmek dezavantaj oluşturur. İnadın da yeteri kadarı makbuldür.

Bir önce ki yazımız da Hangi Burç Birbiriyle Anlaşır konusunu değindik, ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir