Blog

Her Erkeğin İlk Buluşma Öncesi Yaptığı 8 Şey

İlk Randevuda Görünüm Nasıl Olmalıdır?

İlk randevular her iki cins için de kimi zaman eğlenceli kimi zaman oldukça zorlayıcı geçmektedir. Tıpkı kadınlarda olduğu gibi her erkeğin ilk buluşma öncesi yaptığı 8 şey hakkında birçok bilgi sıralanabilir.

İlk randevuya hazırlanmak, kadın için de erkek için de sinir bozucudur. Kadın ve erkeğin aklında, bir oyun planı vardır. Tekrar bir görüşme olabilir mi, nasıl bir gece olacak? Gece sonunda gülen ya da ağlayan taraf olacak mı gibi birçok soru, beyinlerde dönmeye başlar.

Her erkeğin ilk randevusu içinde yaptığı bazı ritüeller bulunmaktadır. Kadınlar gibi erkekler de ilk randevu için bazı hazırlıklar yaparak, buluşma saatini değerlendirmektedir.

İlk Randevuda Görünüm Nasıl Olmalıdır?

İlk randevusuna giden bir erkek için görünüm ön plandadır. Elinden gelenin en iyisini yaparak, takım elbise ve kravat takmak önemlidir. Erkekler ilk randevuda iyi giyinmeyi sevdikleri için, kadınlardan da bunu bekler.

Her erkek, ilk randevusunda duş alıp, sakalı varsa düzeltir ve güzel kokmayı sever. Özenli olmak ve bunu randevunun başından sonuna kadar götürmek, her erkeğin sevdiği ve yaptığı işler arasında yerini alır.

Zihinsel Olarak İlk Randevuya Nasıl Hazırlanırlar?

Her erkeğin ilk buluşma öncesi yaptığı 8 şey arasında kendini zihinsel olarak randevuya hazırlama düşüncesi vardır. Bunun için kendilerini randevuya hazırlayacak, daha enerjik ve zinde hissettirecek ilk şey olan müzik dinlemeyi severler.

Bunun için doğru müzik türünü seçmek gerekir. Bu konuda ne dinlediğine dikkat eden erkekler, tüm randevu boyunca zihinsel olarak da rahat ettiklerini düşündükleri için, müzik dinlemeyi tercih etmektedir.

Erkekler İlk Randevu Öncesi Gevşemek için Ne Yapar?

İlk randevu öncesinde biraz gevşemek ve kendini rahatlatmak isteyen erkekler, genellikle hafif bir şeyler yudumlayarak bunu yapmaktadır. Sinirlerin ve kasların gevşemesi, daha rahat olmak adına ilk randevuda müzik ve hafif bir içki, erkeklerin olmazsa olmazlarındandır.

İlk Randevu Öncesinde Erkekler Spor Yaptıkça Rahatlıyor mu?

İlk randevu öncesinde, sıkı bir çalışma ve çok ter dökmek, iyi bir fikir gibi gelmese de kanın damarlarda biraz daha rahat dolaşması için, hemen her erkek, kardiyovasküler çalışmalar yapmaktadır.

Birkaç şınav çekmek, iyi ve dinç görünmek için spor salonunda birkaç aletle egzersiz yaparak ilk randevuya hazırlanan erkekler, spor sonrasında kendilerini çok daha rahat hissetmektedir.

İlk Randevuda Kişi Araması Yapılır mı?

Randevuların en önemli ve korkutucu kısmı, karşıdaki insanı tam anlamıyla tanımamaktadır. Bu yüzden erkeklerin büyük çoğunluğu ilk randevuya gitmeden önce, tanışacakları kişi hakkında internet üzerinden arama yaparak, tanıma çalışmaları yapmaktadır. Bunun sebebi, herhangi bir kötü şeyde vazgeçmenin çok daha kolay olmasından dolayıdır.

Erkekler için İlk Randevuda Güzel Kokmak Önemli midir?

İlk buluşma öncesi güzel kokmak ve çarpıcı görünmek, her erkek için önemlidir. Özellikle birçok erkek, babasına benzemeye çalışmaktadır. Özellikle babası kadınlar konusunda tecrübeliyse, çoğu erkek babasına benzemek ve onun gibi kokular sürünerek, ilk randevusuna gitmektedir.

İlk Randevuda Erkekler İçin Dijital Geçmiş Temizleme Neden Önemlidir?

Çoğu erkek, ilk randevusuna gitmeden önce, yeni ilişkisinde herhangi bir arama olur düşüncesiyle, dijital geçmişini temizlediği doğrudur. Tüm mesaj geçmişleri ve telefonlar silinerek, tertemiz bir sicil ortaya çıkar.

Bunun yanı sıra çoğu erkek; tüm sosyal medya ağlarında olabilecek eskiye yönelik ilişkileri de temizleyerek, yeni ilişkiye yeni bir sayfa açıyor gözüyle bakmaktadır.

Kredi Kartları İlk Randevuda Erkekler İçin Önemli midir?

Her erkeğin ilk buluşma öncesi yaptığı 8 şey arasında en önemli noktalardan birisi kredi kartları ve paradır. Bu konuda oldukça tedirgin olan erkekler, evden çıkmadan önce cüzdanlarını kontrol etmekte ve nakit para dışında kredi kartlarının yeterli olup olmadığını araştırdıkları bilinmektedir.

Bu konuda hazırlıksız yakalanmak istemeyen erkekler, kıyıda köşede muhakkak ek bir kurtarıcı taşımakta ve cüzdanlarının her zaman sağlam olduğundan emin olarak, ilk randevuya gitmeyi tercih etmektedir.

Diğer yandan, ilk randevu zamanında hesapların kimin tarafından ödeneceği de iki taraf arasında merak edilen konuların başında gelmektedir. Bunun için genellikle ilk randevuda erkekler, tüm hesabı karşılamayı tercih etmektedir.

Aynı zamanda erkekler, ilk randevu zamanında beş yıldızlı bir restoran yerine daha ucuz maliyetli yerleri seçtikleri de bilinmektedir. Bu konuda şu da unutulmamalıdır. Bazı kadınlar, ödemenin erkek tarafından yapılmasını tercih eder. Bazı kadınlar ise ödemenin her iki taraf için de geçerli olduğu konusunda birleşirler.

Peki hanımlar siz İlk Buluşmada Cilt Bakımınızı nasıl yapıyorsunuz?

Yorumlar

  1. Vay be erkekler ilk buluşma için bu kadar özen gösteriyorlar mı ? Ben uyanıp, diş fırçalayıp randevuya gidiyorlar saniyordum. Valla helal olsun şaşırttı bu yazı beni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir