Blog

Hangi Burç Daha Merhametli? Merhametli Burçlar

Merhametli Burçlar

Eğer insanlarda merhamete dikkat ediyorsanız ve insan ilişkilerinizi bu konu üzerine kuruyorsanız, hangi burç daha merhametli olduğunu bilmek işinize yarayacaktır.

Merhametli Burçlar

Bu burçlar insanlara yardım etmeyi seven, yardım edebilmek için ellerinden geleni yapan, olaylara daha insani ve duygusal şekilde yaklaşan burçlardır.

Bu burçlar Balık, Yengeç ve Başak burçlarıdır. Merhametleri sayesinde insanlara daha çok yardımları dokunur ve bu şekilde yaşamaktan keyif alırlar. İnsanları kırmaktan çekinir, güler yüzleri ile insanlara pozitif enerji verirler.

Balık Burcu

En yüksek duygusal zekaya sahip burçlardan birisi olan Balık, insanlara en çok merhamet gösteren burçtur aynı zamanda. Sadece insanlara merhamet göstermekle yetinmeyerek, doğaya ve diğer tüm canlılara da bu merhameti gösterir.

Duygularını insanlardan gizlemeden gönülleri gibi yaşayan bu burcun insanları, kendilerini duygusal bir kafese kapatmak yerine, duygularını diğer insanlara da bulaştırırlar. Bu sayede bir Balık burcu ile hüzünlenmeyi ve neşelenmeyi başarabilirsiniz.

İnsanların hatalarını yüzlerine vurmazlar ve iyi niyetle karşılarlar. Merhametli ve güvenilir bir dostlardır.

Yengeç Burcu

Hangi burç daha merhametli sorusunun cevaplarından birisi de Yengeç burcudur. Bu burç sevdiklerine karşı korumacı ve sevgi doludur. Bu burcun merhameti için sizi tanıması gerekmez. Bir yerde başınız sıkışmışsa bir Yengeç burcu insanı yardımınıza koşabilir.

Duygularının sesine kulak veren ve duyguları ile yaşayan bu burç, sizi kırmamaya dikkat eder. Anaç tavırları ile sizin işlerinizi yapmanızda yardımcınızdır. İşlerinin sorumlulukları arasında sizinkileri de üstlenebilir.

Empati yeteneği çok gelişmiş olan bu burçtan insanlara, sosyal dayanışma ve sivil yardımlaşma derneklerinde sıkça rastlarsınız. Onlar için insanlara yardım etmek içlerinden gelen bir görevdir.

Başak Burcu

Düzen ve tertipleri ile tanınan Başak burcu insanları, çevresindeki insanlara da yardım etmek üzerine kurulu bir hayat yaşarlar. Kendilerinin faydalandıkları bir durumdan diğer insanların da faydalanabilmeleri için çaba gösterirler.

Ellerinde avuçlarında ne varsa insanlara dağıtmazlar ancak yardıma muhtaç birini gördüklerinde de yardım etmekten çekinmezler. Yengeç ve Balık kadar duygusal olmasalar da insani yanları bu burçlar kadar gelişmiştir.

Merhametsiz Burçlar

Hangi burç daha merhametli sorusunu cevapladıktan sonra merhametsiz burçların hangileri olduğunu merak edebilirsiniz. Fakat bir burca merhametsiz demek haksızlık olacaktır.

Duygusal ve insani yönleri daha ağır basan burçlar daha merhametlidir ancak diğer burçlar da içlerinde iyilik olan insanlar sayesinde bu burca sahip olan insanlar kadar merhametli olabilir.

Burçların genel özelliklerini merak ediyorsanız diğer içeriklerimizi de inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Merhametle değilde, burcun aşırı duygusalligiyla alakalı en duygusal burçların merhametli seçilmesi normal herşeye duygusal açıdan bakıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir