Blog

Erkek Arkadaşım Onu Sevdiğime İnanmıyor

Erkek Arkadaşım Onu Sevdiğime İnanmıyor

Genelde kadınlar daha çok ilgi bekler ya da kadınlar sevgisini daha fazla hissettirir algısı olsa da her zaman öyle olmuyor. Bazı kadınlar sevgisini göstermekte zorlanabiliyor ve bu yüzden erkek arkadaşım onu sevdiğime inanmıyor gibi sorunlar yaşıyor. Bu durumda yapılması gerekenler zor değil. Erkekler, kadınlar kadar şüpheci olmadığı için size inanmıyor olmasının altında büyük sebepler yatmıyor. Birazcık ilgiyle bu sorunu çözebilirsin.

Erkek Arkadaşımı Sevdiğime Nasıl İkna Edebilirim?

Erkek arkadaşım onu sevdiğime inanmıyor ne yapmam gerekiyor diye düşünüyorsan hiç endişelenme. Yapacağın şeyler oldukça basit. Tabi sevgilini seviyorsan.

Erkek arkadaşını seviyorsun ancak bunu ona hissettirmemiş olabilirsin. Eğer bir ilişkiye başladıysan kendini ağırdan sat, çok sevdiğini belli etme gibi klişe lafları bir kenara at lütfen. Hayatta kaç kişi gerçekten sevmeyi ve sevilmeyi hissedebiliyor. Karşına sevdiğin biri çıkmış, sen de seviyorsan kıymetini bil ve doya doya yaşa.

Sevgiline karşı açık sözlü ol. Ona sevdiğini söylemenin ne sakıncası olabilir ki? Zaten seviyorsun. Ona sevdiğini belli edince kaybedeceğinden korkma. Seni gerçekten seven hiç kimse onu sevmenden rahatsız olmaz. Tam tersi senin erkek arkadaşın gibi sevildiğini görmek ister.

Erkek arkadaşım onu sevdiğime inanmıyor sorununu ortanda kaldırman için ona kendini özel hissettirecek şeyler yap. Onun ilgisini çekecek sürprizler yap ya da hediyeler al. Ona, hayatında olduğu için mutlu olduğunu göster. Hayatında olmasından mutluysan sevgilin bunu bilmeyi hak ediyor. Eğer sen onu gerçekten seviyorsan ve o sevmediğini düşünüyorsa bu durum ikiniz için de oldukça zor. Bu sorunu ortadan kaldırman gerekiyor ki sevgilin ilişkinizde mutlu olsun.

Erkek Arkadaşımı Sevmiyorum ve Farkında Ne Yapmalıyım?

Kadınlar, yaşadıkları duygusal boşluk dönemlerinde ilişki yaşamak ve bu boşluğu doldurmak isteyebilir. Ancak bu sürede hemen birini sevmek mümkün değildir. Erkek arkadaşını sevmiyor ama sana iyi geldiği için ilişki yaşıyorsan ya da sırf yalnız kalmamak için ilişki yaşıyorsan karşı tarafın bunu anlaması hiç de zor değil.

Sevilmediğini hissetmek ne kadar zor bir duygu. Lütfen kendini karşı tarafın yerine koy ve ne kadar acımasız davrandığını anlamaya çalış. Bir insanın duygularını yalnızca kendini iyi hissetmek için kullanma.

Erkek arkadaşını sevmiyorsan ona seviyormuş gibi davranma. Bu durum hem seni hem de sevgilini çok yıpratır. Eğer böyle bir durum içindeysen karşı tarafın sana daha fazla alışmasına engel ol ve ilişkini bitir. Sevmek elbette zamanla olur, ancak bir insanı tam anlamıyla sevdiğine inanmadan ilişkiye başlama. Sevgilini sevmiyor ve farklı sebeplerden ilişki yürütmeye çalışıyorsan bir an önce bundan vazgeç. Bu durum hem sana hem de karşı tarafa zarar verebilir.

Erkek Arkadaşım Neden Sevilmediğini Düşünüyor Olabilir?

Erkek arkadaşını sevmiyorsan bunu hissetmesi çok normal. Ancak sevdiğin halde böyle düşünüyorsa ona karşı daha duyarlı olmalısın.

Kadınlar, dayatılan ilişki algıları yüzünden sevgi ve ilgi görmeyi bekler ancak karşı tarafa bunu hissettirmenin yanlış olduğunu düşünür. Böyle bir saçmalık olabilir mi diye düşünebilirsin. Aslında yaşadığımız tam olarak bu. Sevdiğimizi göstermekten korkar hale geldik.

Erkek arkadaşına karşı ona kendini özel hissettirecek bir şey yapmıyor olabilirsin. Sadece kadınlar değil erkekler de özel hissetmek ister. Ona farklı olduğunu ve gerçekten hayatında önemli bir yer kapladığını hissettir. Onunla sevgili olduktan sonra yaşadığın olumlu şeyleri söyle.

Erkek arkadaşını sıkmadan, hep onunla olmak istediğini ve ondan başka biriyle olamayacağını söyle. Elbette ayrıldıktan sonra başka birini sevebilirsin ama ilişki içinde bir sorununuz yoksa erkek arkadaşın bunu hissetmeli. Ona değerli olduğunu hissettirerek sevdiğine ikna edebilirsin.

Belki de ilişkiniz de ki sorun hoşlandığınız kişinin ilgi duymasını sağlamaktır, bir önceki yazımızda bu konuyu inceledik.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir