Blog

İnternetten Tanışılan Kişiyle İlk Buluşma

İnternetten Tanışılan Kişiyle İlk Buluşma

İnternet üzerinden tanışmalar günümüzdeki sevgili olma yollarından biri haline gelmiştir. İnternetten sevgili edinme çok yaygındır ve tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de rağbet gören bir durumdur. Bazı avantajları olsa da internetten tanışmak aynı zamanda biraz sorun yaratabilir. Peki, internet üzerinden biriyle tanıştınız ve gerçek hayatta da buluşmaya karar verdiniz. İnternetten tanışılan kişiyle ilk buluşma nasıl geçer?

İnternetten Tanışılan Kişiyle Buluşmadan Önce Ne Yapmalısınız?

İnternette konuştuğunuz biri ile ilk buluşma için öncelikle bu kişiyle belirli bir dereceye kadar sohbeti ilerletmeniz iyi olacaktır. İnternetin sağladığı avantajlardan biri de budur; kişilere gerçek hayatta olduğundan daha kolay şekilde iletişim kurma yolunu açarlar.

İnternette tanıştığınız kişiyi her yönüyle tanımanız gerekmez zaten buna da imkan yoktur ancak genel olarak bir süre iletişimi kesmeyin ve sohbet edin. Sonuçta internette çok sayıda insan ile konuşabilirsiniz ancak herkesle buluşmazsınız. En uygun tercihi yapmak için öncelikle diyalogunuzu bir süre için devam ettirin.

İnternetten Tanışılan Kişiyle Ne Zaman Görüşmelisiniz?

İnternetten tanışılan kişiyle ilk buluşma için uygun zamanı bekleyin. Daha birkaç gün konuştuğunuz kişiye hemen buluşma teklifi yapmayın ve ısrarda bulunmayın.

İnternetten biraz sohbet ettiniz ve birbirinizden etkilenmeye başladınız. Sizden ya da ondan size buluşma teklifi geldi. İlk buluşmanız için tabiki özen göstermeniz gereken bazı hususlar var.

İnternetten Tanıştığınız Kişiyle İlk Buluşmada Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İnternetten tanışılan kişiyle ilk buluşmada dikkat edilecekler arasında öncelikle özenli ve şık giyinmeniz yer alır. Ona ve kendinize önem verdiğinizi gösterin; uygunsuz, fazla rahat tavırlar, kıyafetler karşınızdakinde güzel bir etki yaratmayacaktır.

Bakımınıza dikkat edin ve bunu ona iyi biçimde yansıtın. Bakımdan kastımız da ağır makyajlar, fazla dikkat çekici kıyafetler, abartılı dekolteler, yapmacık bir görünüm değil; şık olun ama abartmayın! Bunun ölçüsünü belirlemek önemlidir. Erkekler de kadınlar da kendilerini rahat ifade edebilecekleri giysileri seçmelidirler. Samimi, bakımlı ve özenli olun; duruşunuz ile karşınızdakinde etki yaratın.

İnternetten Tanışılan Kişiyle Buluşmada Nelerden Konuşmalısınız?

İnternetten tanışılan kişiyle ilk buluşma garip olacağı gibi rahat da hissettirebilir. Tabiki bunda daha önceden bir süre sohbet etmenizin etkisi büyüktür. Aynı zamanda şimdiye kadar hem sanal ortamdan konuştuğunuz için diyaloğunuzu gerçek hayata taşımanız biraz tuhaf gelebilir.

İnternetten tanıştığınız kişiyle sohbet ederken öncelikle mutlaka yaptığınız sohbetleri hatırlayın. Sanal tanışmalarda yaşanan en büyük sorunlardan biri tarafların bu ortamda çok sayıda kişiyle konuşmalarından dolayı bazı detayları unutabilmeleridir. Eğer ki tanıştığınız kadın ya da adama özel bir önem verdiğinizi göstermezseniz bu durum ilk buluşma için hiç de iyi şekilde sonuçlanmayabilir.

İnternetten sürdürdüğünüz sohbetlerde neler anlatmıştınız, o size nelerden bahsetmişti? Belki gayet net hatırlıyorsunuz belki de biraz hafızanız zayıf? Buluşmaya gitmeden önce dersinize çalışın ve unutmuş olabileceğiniz bazı detayları hatırlayın.

Sohbet ederken aranızda konuşulanları hatırlamamak ona önem vermediğiniz izlenimini sunabilir. Bu durumdan kaçınmakta fayda var. Eğer onunla gerçekten güzel bir ilişki istiyorsanız internette onun bahsettiği bazı noktalara değinmeniz güzel bir etki yaratacaktır.

İnternetten Tanıştığınız Biriyle İlk Buluşma Nasıl Olur?

İnternetten tanıştığınız birinin sohbetinden ve sizinle olan paylaşımlarından hoşlandınız; buluşmaya karar verdiniz. Aynı heyecanı ve etkilenmeyi buluşmada da yaşıyorsanız ne güzel size! Buna rağmen internetten tanışan herkes buluşmada tam da düşündüğü gibi biriyle karşılaşmayabiliyor.

Sanal ortamdaki enerji gerçekteki gibi olmayabilir. Çoğu insan sanal platformlarda daha özgüvenli, rahattır. Gerçek hayatta çok çekingen biri bile sanki çok farklıymış gibi kendini gösterebilir. Bu nedenle örneğin gayet rahat, özgüvenli gördüğünüz biri karşınızda iki laf edemeyebilir, kasılabilir ve bambaşka bir enerji yayabilir. Yani kısacası hiçbir şey sanaldaki gibi gerçekleşmeyebilir.

Tabiki bazen ilk görüşme heyecanından kaynaklanan durumlar söz konusu olabilir. Ayrıca çok özenli, güzel ya da tarz görünen biri karşınıza çok farklı gelebilir. Sanal ortamda artık insanların gerçek görünümlerini anlamak pek kolay değildir. Photoshop, makyaj, boy uzatma, zayıf gösterme gibi birçok uygulama kullanıldığından insanlar kendilerini olduklarından daha çekici gösterebilirler. Bu durum da hayal kırıklığına sebep olacaktır.

İnternetten tanışan ve birbirleri ile uyum sağlayıp, mutlu olan çok sayıda çift bulunur. Belki de ilk buluşmaya kadar biraz tedbirli olabilir ve beklentilerinizi fazla yüksek tutmayabilirsiniz.

İlk buluşmada ne giyilir adlı konumuzda ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir