Blog

İlişkinin Stresi İle Başa Çıkmanın Yolları

Stres bizi yiyip bitiren, hayatımızı olumsuz anlamda etkileyen dünyanın en gereksiz şeyidir. Tüm dertlerin başında stres vardır. İlişkilerimizde de cicim aylarını geçtikten sonra ilişki stresi denen bir gerçekle mutlaka karşılaşırız. Ama neyse ki ilişkinin stresi ile başa çıkmanın yolları da mevcuttur.

Nedir bunlar?

Farklı yerleri keşfetmeye gidebilirsiniz, farklı içecekler deneyebilirsiniz. Kışın da tatile gidebilirsiniz. Evde vakit geçirmeyi biraz erteleyebilirsiniz. İçmeye çıkabilirsiniz. Dans etmeye gidebilirsiniz. Risk almaktan asla korkmamalısınız. Hep güvenli alanı seçerseniz asla eğlenemezsiniz ve hayattan zevk alamazsınız. Bazı şeyleri akışına bırakmak, ilişkinin stresi ile başa çıkma yollarının en önemlilerindendir. İletişim burada da devreye giriyor. İletişim problemleriniz varsa, sorunları içinize atıyorsanız ve karşı tarafın kendiliğinden anlamasını bekliyorsanız stres topuna dönüşmeme ihtimaliniz yok. Siz kendinizi açıkça anlatmazsanız, sorunlarınızdan bahsetmezseniz tabi ki de karşı taraf anlamayacaktır. Net olun. Dürüst olun. Hep saygılı olun.

Stres bizimle başa çıkıyor!

Ne yaparsanız yapın bazen insan strese yenilir. Bu gibi durumlarda inat edip stresle inatlaşmanın anlamı yoktur. Sizin kavganız stresle olmamalıdır. Sorun ne ise onu bulup onu çözüme kavuşturmanız gerekir. Stresle başa çıkamadığınızda onu kabullenin. Klasik müzik dinleyin. Sanki stresinizle karşılıklı oturup dinliyormuş gibi hayal edin. Dinledikçe ikiniz de yumuşayacaksınız. Sıcak bir duş almak da çok iyi geliyor strese.

Stresli sevgilim benim!

Çiftlerden biri stresli olunca bu ilişkiye de yansıyor. Aslında başka bir şeye sinirlenmişse de kişi sevgilisine bağırabiliyor. Bu tarz durumlar çok yıpratıcı oluyor. Hele ki bu stresli durum sürekli ise işin içinden çıkılmıyor. Böyle durumlarda karşı tarafın stresli olan tarafı anladığını dile getirip ona şefkat göstermesi lazım. Sevgi her şeyin çözümünün başında gelir. Stres yaptığı konu hakkında çok soru sormamaya çalışmanızı tavsiye ederim. Sakın stres yaptığı olayı küçümsemeyin. Sizin için önemsiz olsa da karşı taraf bunu fazlaca umursuyor olabilir. Kibar ve nazik bir şekilde gereksiz yere kendisine bu kadar yüklendiğini anlatabilirsiniz. Zaten siz teselli ettikçe, sevgi gösterdikçe stres de buna daha fazla dayanamayacaktır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir