Blog

Aşık Olduğunuz Kişiye Açılmanın Yolları

Hepimiz hayatımızda en az bir kere de olsa konuşma cesareti gösteremediğimiz için hoşlandığımız birisine uzaktan bakıp iç geçirmekle yetinmişizdir. Cesur olan başka biri ise bir süre sonra hoşlandığımız kişiyi kapar. Biz de arkalarından bakıp üzülüp dururuz. Sonra gelsin acılar, açılsın Yıldız Tilbe şarkıları.

Aşık olduğum kişiye açılmak istiyorum ama daha önce hiç yapmadım, nasıl yapacağım?

Öncelikle karşınızdakinin de bir insan olduğunu asla ama asla unutmamalısınız. Ama o insan değil o başka bir şey dediğinizi duyar gibiyim. Sakin olun abartmayın. Arkadaşlarınızın gazına gelip de saçmalamayın. Size nasıl davranılırsa hoşunuza gider bunu düşünüp, ona göre hareket etmelisiniz. Aceleye gerek yok ama kaplumbağa misali de yavaş olmayın. Tabi sevdiğinizi başkasına kaptırmak gibi bir niyetiniz yoksa. Öncelikle cesur ve kendinden emin olmalısınız. Hiç kimse öz güveni olmayan birinden etkilenmez. Ezilip büzülmeyin ya bir dik durun. Onun yanından geçerken özellikle dik yürümelisiniz. Kambur durmak, Küçük Emrah misali başınız öne düşmüş, acıların çocuğu moduna girerseniz geçmiş olsun. Sevdiğiniz kişi sizi fark bile etmeyecektir. Dik yürüyün ama çeneyi havaya kaldırıp, küçük dağları ben yarattım şeklinde bir yürüyüşten bahsetmiyorum. Kendinden emin ama samimi de bir yürüyüş olmalı. Ona açılmaya karar verdiğinizde ne giyeceğiniz de çok önemli. Eşofmanla buluşmaya giden erkeklerimiz, “Sen buluşabiliriz deyince ben de gelinlik giydim geldim” diyen kızlarımız maalesef mevcuttur. Sade ama şık olmalısınız. Kendinizi her halinizle beğendiğinizi, kendinize değer verdiğinizi karşı tarafa hissettirmelisiniz ki o da sizi beğenip, değer versin. Kendini beğenmenin de dozunu kaçırmayın. Sürekli kendinizi asla övmeyin. Hatta mümkünse hiç övmeyin. Karşı tarafın konuşmasına izin verin, sürekli kendinizi anlatmayın. Karşı tarafa sorular sorun. Ama “Eski sevgilinden nasıl ayrıldın?” gibi gereksiz sorulardan bahsetmiyorum. Kibar davranın, milletin dedikodusunu yapmayın ve sıkça gülümseyin. Rol yapmayın en önemlisi de bu.

Aşık olduğum kişiye açıldım ama benden kaçıyor!

Eğer abartıp da ilk günün sonunda sana aşığım, ölüyorum bitiyorum gibi mesajlar gönderdiyseniz tabi ki kaçar. Korkutmayın. Korkarsa ürker ve kaçar bir daha da asla denk gelemezsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir