Blog

Evlilik aşkı öldürür mü?

Aşkımızı hiçbir şey yenemez, çok aşığız gibi lafları mutlaka sık sık duymuşsunuzdur. Şunu kabul etmeliyiz ki her şey biter, her şey de unutulur. Aşk tutkudur, aşk çekimdir.

O zaman aşk mı evliliği öldürür?

Âşık olduğumuzda mantığımız tamamen devre dışı kaldığı için asla yapmam dediğimiz her şeyi yapma potansiyelimiz çok yüksektir. Yani aslında bizim için hiç uyumlu olmayan birine de âşık olabiliriz. Ama düşünsenize böyle biriyle evlendiğinizi ne kadar da korkunç olur değil mi? Siz Beatles dinlerken yan odadan Azer Bülbül çaldığını, insan kafayı yiyebilir.

İletişimsizlik evliliği öldürür!

Evlilik aşkı öldürür mü bilinmese de iletişimsizlik evliliği kesinlikle öldürür. Bir sorun olunca oturup konuşulmazsa, karşı tarafın hatasını kendi kendine anlaması beklenirse daha çok beklersiniz. Geçmiş olsun nur topu gibi bir ölmüş evliliğiniz var. Konuşun, partnerinizi de konuşturun.

Ölmesin evliliğimiz, ölmesin aşkımız!

Saygı, birbirini dinleme ve anlamaya çalışmak, aktif iletişim ve güzel bir seks hayatınız varsa evlilik ölmez. Aşk tutkulu bir kavuşamama halidir. Monotona bağlanan ilişkilerde aşk azalıyor ve zamanla bitme noktasına geliyor. Aşk için de evlilik için de en önemli şey sekstir. Hareketli, güzel bir seks demek uzun ömürlü ilişki demektir. Evlilik aşkı öldürür mü sorusunun net bir cevabı yok ama sekssizlik öldüreceği kesindir.

Nasıl kurtuluruz monotonluktan?

Partnerinizle chatleşebilirsiniz. Evet, yanlış duymadınız. Birbirinize küçük sürprizler yaptığınızda ilişkinizin nasıl güçlendiğini göreceksiniz. Farklı yerlere yemeğe gidebilirsiniz, farklı tatlar deneyebilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz. Evde oturup her gün aynı diziyi izlemeyi bırakın artık. Dışarı çıkın! Beraber yapacağınız hobiler edinin. Bu sizi daha da yakınlaştırır. İkiniz de giymeyin o gri eşofman altını. Birbirinize seksi hediyeler alın. Bakımlı olun asla ama asla kendinizi bırakmayın. Bunları yaparsanız evliliğin seksi de öldürmediğini göreceksiniz. Seksi öldürürseniz, ilişkinizi de öldürürsünüz. Her gün oyun oynamayın erkekler, sizin de her gün başınız ağrımasın kadınlar. Romantik bir yemek yiyin baş başa, güzel sözler söyleyin sıkça. Bunları yaparsanız evliliğiniz de aşkınız da hep diri kalır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir