Blog

Hangi Burç Daha Zeki?

Zeki Burçlar

Hangi burç daha zeki konusunu aydınlatabilmek için, burçların ilgi alanları ve neden zeki olabilecekleri incelenmelidir.

Zeki Burçlar

Her burcun içerisinden bir deha çıkabileceği gibi, hangi burç daha zeki olduğu genel bir tabirdir. Bu durum burçların ilgi alanları, yaşayış biçimleri, önem verdikleri durumlar olarak farklılık göstermektedir.

Genel olarak en zeki kabul edilen burçlar Kova ve Akrep’tir. Bu burçların doğuştan gelen özellikleri ve kendilerini geliştirmeye yatkın oldukları durumlar, en zeki burçlar kategorisinde başı çekmelerini sağlamaktadır.

Yüksek zeka sayesinde bu burçlar, daha çok ideallerine ulaşmak konusunda başarı isterler.

Kova Burcu Zekası

Analitik düşünmeye yatkın olan Kova burcu, en zeki burç özelliklerini taşımaktadır. Bu yüksek analitik zeka yüksek IQ ve bilişsel yetenekten gelmektedir.

Kova burçları, ideallerine düşkün ve gelişimi hedefleyen yapıları sayesinde, kendilerini sürekli geliştirmektedir. Bu durum da en zeki burçlar kategorisinde yer almasını sağlamaktadır. Hangi burç daha zeki sorusuna verilebilecek en iyi cevaplardan birisi Kova’dır.

Baktığınız zaman dünyayı en çok etkileyen burçlardan biri olduğunu görebilirsiniz. İçerisinden pek çok deha çıkmış, pek çok sanat zekasının da burcu olmuştur

Akrep Burcu Zekası

Akrep burcu en zeki burçlar arasında Kova ile birliktedir. Bu burç dünyayı tümden okur ve sadece bir olaya yönelmek yerine daha çok olayı aynı anda görebilir.

Durumları bütünsel olarak değerlendirebilen bu burcun analitik düşünme yeteneği çok gelişmiştir. Dünyada en zeki burç olarak görülen Akrep, anlama yeteneği en üst düzey olan burçtur.

Akrep burcuna sahip birisinin keskin zekası, zor gibi görünen şeyleri kolayca anlayabilir.

Duygusal Zekası Yüksek Olan Burçlar

Duygusal zeka yani EQ bakımından yüksek iki burç bulunmaktadır. Bu burçlar aynı zamanda en duygusal burçlar olarak niteleyebileceğimiz Balık ve Yengeç burçlarıdır. Bu burca sahip kişilerin duyguları daha gelişmiştir ve insanlığı daha iyi anlayabilirler. Sezileri diğer burçlara oranla daha iyidir. Yardımseverlik konusunda duygularının elverdiği müddetçe bonkördürler.

En Pratik Zekaya Sahip Burçlar

Bu burçlar durumlara hızlı çözüm bulmaları sayesinde bu kategoride başı çekmektedir. Boğa, Oğlak ve Başak burçları olayların çözümleri için en hızlı ve pratik yolu kimse görmezken görebilirler. Bu durumda hızlıca durumlara çözüm üretebilme kabiliyetleri ile işlerini yaparken de hızlı olurlar.

Bu burçlara sahip birisi çevrenizdeyse, bir işin en pratik yolda nasıl yapılacağını ona sorarak zamandan kar edebilirsiniz.

Burçlar hakkında genel bilgiler öğrenmek isterseniz kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Sanırım terazi burcu zeka konusunda çok ilginç herhangi bir yanı yok. Üzdü bu biraz beni sonuçta burcunda bir başarı beklerdim.😅

  2. Zeka küpü olduğumu biliyordum sayenizde kanıtlamış oldum. 😁 Sivri zekalı ve akıllı burcum sağolsun 😅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir