Blog

İlişkim Bitmek Üzere Ne Yapmalıyım? Aşk ve İlişkiler

Ara Verilen İlişkide Ne Yapılmalı

Mükemmel ilişki algısı genelde insanların aklına yerleşir ve insanlar romantik, sorunsuz bir ilişki bekler. Ailenizle, hayatınızdaki insanla ya da arkadaşlarınızla sorun yaşayabilirsiniz. Bu durumda sürekli beraber olduğunuz insanla sorun yaşamak çok olası bir durum. İlişkim bitmek üzere ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle sorunlarınızı belirlemeniz gerekir.

İlişkinizi bitirme noktasına getiren neyse onu bulmalısınız. Eğer bir problem varsa ve birbirinizi seviyorsanız bu problem aşılabilir. Ancak kişilerden birisi artık sevmiyor ve ilişkiyi istemiyorsa bu durumda yapacak çok fazla şey kalmaz.

Ara Verilen İlişkide Ne Yapılmalı?

Ara verilen ilişkiler genelde düşünmek için ilişkiye zaman tanır. Belli ki problemleriniz, aşamadığınız sıkıntılarınız var. Ara vermeye karar verdiniz. Bu durumda sakin bir şekilde ilişkinizi değerlendirebilir, görüşmediğiniz zamanlarda daha sağlıklı karar verebilirsiniz. Büyük bir problem varsa onu verdiğiniz bu ara süresinde düşünme ve karar verme ihtimaliniz olacaktır.

İlişkinize verdiğiniz aradan sonra birbirinizi özlediğinize ve problemlerin sorun olmayacağına karar verebilirsiniz. Düşünmek ve birbirinizi anlamak adına ilişkide ara vermek güzel bir durumdur. Bu olay kötü algılanmamalıdır. Birbirinize zaman tanıyın. İlişkinizdeki problemleri ondan ayrı kaldığınız sürede düşünün. Sonrasında konuşarak ne yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Sıkıcı Bir İlişki Nasıl Kurtarılır?

İlişkiniz monoton bir hale gelmişse ve artık sıkılıyorsanız düzeltmenin yolunu arayabilirsiniz. Çok sıkıcı bir ilişki içerisindeyseniz ve ilişkim bitmek üzere ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle problemin kaynağını belirlemelisiniz. İlişkinin bu duruma gelmesi sizden de kaynaklanıyor olabilir. İki taraflı düşünüp problemi bulduktan sonra çözüme ulaştırmanız mümkün olacaktır.

Birbirinizi tanıyorsunuz ve nelerden hoşlandığını biliyorsunuz. Ortak etkinlikler düzenleyin. Ya da birbirinize sürpriz yapın. Bu sürprizlerin devasa şeyler olmasına gerek yok hayatınıza farklılık katması yeterli olacaktır. Birbirinizi seviyorsanız sıkıcı ilişkinizi kurtarabilirsiniz. Sadece hayatınıza ve ilişkinize yenilikler katmalı ve monotonluktan çıkmalısınız. Bu durum sadece ilişki için değil kişisel hayatınız için de geçerlidir.

İlişkiyi Düzeltmek Nasıl Gerçekleşir?

İlişkileri bitiren milyonlarca neden olabilir. Öncelikle ilişkinizi değerlendirirken birbirinize olan sevgiyi ve değeri ölçmelisiniz. İki taraf için de yıpranmayan ve devam eden bir sevgi söz konusuysa o halde ilişkinizi düzeltmek mümkün olacaktır. Karşılıklı konuşmalı ve problemlerinizi ortaya dökmelisiniz.

İlişkiyi devam ettirmek istiyorsanız iki tarafta anlayışla hareket etmelidir. İlişkim bitmek üzere ne yapmalıyım diyorsanız problemlerinizi belirlemek ilk ve en önemli nokta olacaktır. Sonrasında karşılıklı konuşmalı ve detaylara inmelisiniz. Birbirinizi seviyorsanız ve iki tarafta anlayışlı şekilde sorunlarını belirttiyse çözmek sizin elinizdedir. Karşı tarafı anlamalı ve sabırlı olmalısınız. Hislerinizi paylaşmak ve yıprandığınız konuları belirtmek aynı şekilde karşı tarafı dinlemek her zaman sorunları çözmenin odağı olacaktır.

Sevgilinizle Mutluluğu Yakalamanın Yolları adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

  1. İlişkilerde bu gibi sorunlar normal bence, biraz heyecan, biraz eğlence, biraz anlayışın cozemeyecegi şey yoktur. 😁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir