Blog

Bir Erkekle İlk Buluşma Nasıl Olmalı

İlk Randevuda Vücut Dili Ne Olmalıdır

Hem kadın için hem erkek için ilk randevular her zaman rahatsız edici olmuştur. Birçok kadın bir erkekle ilk buluşma nasıl olmalı konusunda kendini tedirgin hissedebilir. Bir şekilde her zaman garip bir boyutta başlayan ilk randevu, ilerleyen zamanlarda gevşemenize ve uzun süreli romantik bir ilgiye dönüşmeye başlar.

Bir erkekle ilk randevu için eğlenceli ve unutulmaz anlar olmasını istiyorsanız, görüşeceğiniz kişinin nasıl biri olduğunu öğrenmek ve randevuyu olumlu bir deneyime dönüştürmek sizin elinizdedir.

Yapmanız gereken tek şey, biraz öngörü ve planlama. İlk randevunun olabileceğinden daha iyi hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ilk adım iyi bir iletişimdir.

İlk randevuda görünüş önemlidir. Bu yüzden karşı tarafa belli etmeden ne çok cool ne de çok klasik giymeyin. Yani karşı taraf için çok özendiğinizi belli etmeden güzel görünün.

Sizi rahat ve güvende hissettirecek kıyafetler tercih etmelisiniz. Saçınız, makyajınız, ayakkabı tarzınız bütünüyle sizi yansıtmalıdır. Tarzınız olmayan hiçbir takıyı takmayın, makyaj stilini ya da kıyafet tarzını denemeyin.

Bir İlişkideki Hedefiniz Nedir?

Aslında bir ilişkideki ilk hedef nedir konusu, her iki taraf için de geçerli bir sorudur. Çıkacağınız bir randevuda;

  • Hedeflediğiniz arkadaşlık türü nedir?
  • İlişkinizde arkadaşlık mı sevgili mi arıyorsunuz?
  • Amacınız eğlenmek ve yeni insanlarla mı tanışmak?

Bu soruları doğru ve dürüstçe cevaplayabildiğiniz zaman, en önemli hedefinize ulaşmış olursunuz. Böylece karşı cinsten ne beklediğiniz; hedefinizin ne olduğuna göre belirlenir ve etkileşim daha kolay kurulur.

Eğer ilişkinizde ciddiyet ve gerçek bir ilişki arıyorsanız; yaşam öncelikleriniz ve ilgi alanlarınız önemlidir. Bu niyetleri ilk randevuda küçük de olsa hatırlatmalarla, karşı cinse gösterebilirsiniz.

İlk randevunuzda rahat ve eğlenceli olmak, her iki tarafı da rahatlatacaktır. Arkadaşlık bir süreç olmakla birlikte, yeni birisiyle bir birliktelik başlatabilir ve ortak bir paydada buluşabilirsiniz.

İlişki hedefinizi belirledikten sonra karşı cinsle kimyanızın tutup tutmayacağını anlamak için bir randevuya gittiğinizi unutmamak gerekir. Daha ilk randevuda tüm hayat hikayenizi anlatmak hem sizi zor durumda bırakır hem de karşı tarafı sıkar.

Bunun yerine sadece kahvenizi yudumlayarak sohbet edebilir ve tekrar buluşmak istediğinizde daha uzun bir buluşma planı yapabilirsiniz.

İlk Randevuda Vücut Dili Ne Olmalıdır?

Bir erkekle ilk buluşma nasıl olmalı konusunda kadınlar oldukça gergin olabilmektedir. Özellikle kadınların ilk randevuda vücut dili hakkında bilgi sahibi olmaları hem gerginliklerini üzerinden atmalarına hem de ortamın yumuşamasına olanak tanıyacaktır.

İlk randevuda göz teması oldukça önemlidir. Karşı cinsle etkileşimleriniz sırasında onunla ilgilendiğinizi göstermeniz gerekir. Bunun için hafifçe koluna dokunmak, vücut dili için ilk harekettir.

İlk randevuda karşı cinse çok fazla dokunmak, karşı cinsle daha fazla fiziki bir ilişkiye ihtiyaç duyduğunuz anlamını taşıyacağından, bu hareketi de çok sık yapmamanız gerekir.

Karşı cinsin ilginizi çektiğini, kendisiyle ilgilendiğinizi göstermeniz için sık sık gülümsemek, karşı tarafı da rahatlatacak ve ortamı yumuşatacaktır. Saçlarınızla sürekli oynamak, kollarınızı göğsünüzde birleştirmek karşı tarafı rahatsız edebilir.

Karşı tarafa kendinizden farklı birini yansıtmak, hiç de hoş olmadığı gibi, etkileşimlerde de ileride sorunlar çıkarmaya yetecektir. Kendiniz olmanız bu anlamda oldukça önemlidir.

İlk Randevuda Neler Konuşulmalıdır?

Kadınların çoğu, ilk randevuda ne konuşulur konusunda tereddüt yaşayabilirler. İlk randevuda dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, iletişim kurmak ve ilk randevunun sadece birbirinizi tanımak olduğunu unutulmamaktır.

Randevu öncesinde ve sonrasında iletişim kurmak, planları sağlama almak önemlidir. Konuşmalar sırasında ilişki üzerinde bir gelecek görüyorsanız, ikinci bir randevu istiyorsanız, bunu birkaç gün sonrasına asla bırakmamalısınız.

İlk randevuda bir ipucu vermesi açısından;

  • Pazar günü neler yaptığı
  • Kariyer dışında, hangi konularda uzman olduğu
  • Uzun vadeli hedefleri arasında neler olduğu
  • Neyin kendisini güldürdüğü gibi sorularla konuşmaya başlanabilir.

Tüm bu soruların ardından, gerçek sizi anlatarak konuşmayı ilerletebilirsiniz. Nelerden hoşlandığınız, nerelere gittiğiniz, zevkleriniz, hobileriniz hakkında konuşabilirsiniz. Çok basit sorulardan kaçınmalısınız.

Mesela;

  • Nerelisin?
  • Nerede doğdun? Gibi sorular, kolaylıkla cevaplanabilecek sorulardır ve olumlu duygu anlamında az bir şeyler bırakır.

Bir hayalindeki tatili sormak, nasıl bir yaşantı hayali olduğunu sormak ya da yaşantısı içinde aldığı en güzel ve şaşırtıcı teklifi sormak, ortamı daha yumuşatacak ve karşı tarafın da gerginliğini alacaktır.

Böylece hem birbirinizle uyumunuzu anlayabilir hem de birbiriniz hakkında en değerli noktaları öğrenme fırsatı bulmuş olursunuz.

Bir erkekle ilk buluşma nasıl olmalı konusunda bu ipuçlarını takip ettiğinizde, kendiniz için bir şeylerin çok daha kolaylaştığını görebilir ve ilişkiniz hakkında çok daha rahat karar verme olanağı bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız İlişkide Güven Oluşturmanın Yolları adlı başlığı da okuyabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Randevular konusunda şu ana kadar çok kötüydüm fakat yazınızı okuyunca hatalarımı anladım. Bundan sonra sıkı takipcinizim diğer yazılarınızda çok beğendim gerçekten mantıklı bir site olmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir