Blog

Babam Sevgilimle Evlenmemi İstemiyor

Babamı Evlenmek İstediğime Nasıl İkna Edebilirim

Babalar çocukları için en doğru olanı yapmak istese de bazı durumlarda seni anlamaması çok normal. Babaların çocuklarına karşı koruyucu yapısından dolayı aralarında bir mesafe vardır. Bu yüzden duygularını babana rahatça ifade edemeyebilirsin. Duygularını tam olarak anlamadığı zamanlarda da aranızda problemler yaşanabilir. Bu problemlerden biri de babam sevgilimle evlenmemi istemiyor problemi.

Babamı Evlenmek İstediğime Nasıl İkna Edebilirim?

Kız çocukları için babalarına evlenmek istiyorum demek bazen kolay olmuyor. Babanın vereceği büyük bir tepki olmasından değil de kıskanması ve sahiplenmesi sebebiyle bazı durumları rahatça anlatamıyoruz. Böyle durumlarda da babam sevgilimle evlenmemi istemiyor gibi sorunlarla karşılaşıyoruz.

Bu sorunu çözmek istiyorsan babanı evlenmek istediğine ikna etmen gerekiyor. Öncelikle ona karşı özgüvenli ve kendinden emin bir duruş sergile. Senin kendine güvendiğini ve gerçekten kendinden emin olarak hareket ettiğini görürse büyüdüğünü ve artık kendi hayatını şekillendirmen gerektiğini anlar.

Bir hayatın olduğunu ve o hayatı senin yönetmen gerektiğini babana doğru kelimelerle ifade et. Ona karşı kırıcı olma. Mutlaka kendi içinde haklı sebepleri vardır. Olmasa bile babalar aniden yükselir, sonra hemen sinirleri geçer. Anlık bir sinirle onu kırmadan, kendini güzelce ifade et. Ona evliliğin öneminden, hayatında artık birinin olmasını istediğinden bahset. Bu durumda seni daha iyi anlayacaktır. Evlilik konusunda babanın hassas olması sahiplenici tutumundan kaynaklanır. Ona evlendiğin zaman da güçlü biri olacağını göstermeye çalış. Mutsuz olmadan korktuğu için evlenmeni istemiyor olabilir ya da kendince bahaneler üretebilir. Evliliğin, hayatını daha iyi etkileyeceğinden bahset.

Babamı Sevgilimle Nasıl Tanıştırabilirim?

Babam sevgilimle evlenmemi istemiyor sorununu ortadan kaldırmak için babanı sevgilinle tanıştırman doğru bir adım olabilir. Sevgilin hakkında fikir sahibi olmadan babanın tepki göstermesi normaldir. Nasıl bir insanla hayatını birleştireceğini bilmediği için aklından kötü senaryolar geçiyor olabilir.

Babanı sevgilinle tanıştırmak için öncesinden bu konu hakkında konuş. Babanı sevgilinle tanışmanın doğru bir karar olduğuna ikna et. Sevgilinin babanla tanışmak istediğini ve tanışmadan ilişkiyi yürütmenin doğru olmadığı gibi babana kendini iyi hissettirecek cümleler kurmaya çalış.

Babalar koruyucu ve sahiplenici olduğu için bu duyguyu daha çok hissetmeyi severler. Babana, senin düşüncelerin benim için çok önemli, senden fikir almadan hareket etmek istemiyorum, sen en doğrusunu bilirsin gibi cümleler kurduğun zaman kendini daha değerli hisseder. Senin ona karşı olan anlayışlı tutumun sayesinde baban da sana karşı daha anlayışlı olur. Bu sayede sevgilinle babanı tanıştırabilirsin.

Babam Sevgilimi Sevmedi Ne Yapmalıyım?

Babanla sevgilini tanıştırdın ancak sevmedi ve hala evlenmeni istemiyor. Bu durumda üzülmene gerek yok. Babalar ilk bakışta bir insanı sevmeyebilir ancak fikirleri zaman içerisinde değişir. Babandan fikir alırken sevgilin hakkında kötü yorumlar yaptığını görebilirsin. Bu durumda tepki vermemeye çalış ancak kırıldığını belli et. O insanı seviyorsun ve baban sevmiyor, hakkında seni rahatsız edecek şeyler söylüyor. Bu durumda elbette kendini kötü hissedersin. Bu yüzden babana karşı hissettiğin duyguları göster. Üzüldüğünü belli et ama sorduğu zaman üzülmediğini söyle.

Ona karşı duygu sömürüsü yaparak sevgilin hakkında kötü konuşmasını engelleyebilirsin. Evlenmek istediğini açıkça söylemeden ima etmeye çalış. Eğer sevgilinle evlenmeni istemiyor ancak evlenmene tepki göstermiyorsa kimseyle evlenmek istemediğini, hayattan bir beklentin kalmadığını söyleyebilirsin. Sana yaşattığı hayal kırıklığı ile verdiği ani tepkiyi kendi içinde düşünecektir.

Babanı, sevgilinle evlenme konusunda ikna etmeye çalışırken mümkün olduğunca sabırlı ol. Sen büyük tepkiler vermeden istediğini belli edersen birbirinizi çok kırmadan bu konuda anlaşabilirsiniz.

Aşk Rehberi kategorimiz de bu içeriğimize benzer pek çok makale bulabilirsiniz, okumanızı öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Konunun icerigini çok beğendim çünkü Türkiye’de en çok görülen sorunlardan biri olsa gerek kız çocuklarının babalarıyla olan yakınlığı, uzaklığı ile alakası varmış gibi geliyor bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir