Blog

Aşık Olmak Ama Söyleyememek Aşk Nasıl İtiraf Edilir

Aşık olmak ama söyleyememek, aşık olmak her zaman bizi mutlu eden bir durumdur. İki kişi arasında olan bu durum bazen tek kişi için de geçerli olabilir. Eğer birine aşıksanız ve söyleyemiyorsanız bu durumu etkileyenin ne olduğunu bulmalısınız. Karşı tarafın size karşı tavırları mı yoksa kişisel sorunlarınız mı bu durumu oluşturdu. Eğer kendinizi bunu söyleyecek güçte hissetmiyorsanız öncelikle kendinize güç ve cesaret katmalısınız.

Aşk güzel bir duygudur. Bu duyguyu paylaşmak ve iki kişi arasında yaşanır hale getirmek sizi daha çok mutlu edecek.

Aşk Nasıl İtiraf Edilir

Aşık olduğunuz halde karşı tarafa bunu söyleyemiyorsanız aşık olmak ama söyleyememek kuyusuna düştünüz. Öncelikle aşık olduğunuz insana bir süre bu durumu anlayacağı hareketlerde bulunabilirsiniz. Sonrasında karşı tarafın hareketlerinden yola çıkarak açılmayı planlarsınız.

Aşık olduğunuzu belli eden hareketler sonrasında karşı taraftan olumlu yanıtlar alıyorsanız açılmanın zamanı gelmiş demektir. Uygun bir an belirlemeli ve sonrasında hislerinizi karşı tarafla paylaşmalısınız. Karşı tarafın olumsuz yanıtı da olsa birine karşı hissettiğiniz duyguları söylemek sizi rahatlatacaktır.

Aklınızda kurduğunuz planları hayata dökmek her zaman rahatlatır. Yanıt olumsuz da olsa hislerinizi paylaşırsınız ve sonraki hayatınıza buna göre şekil verirsiniz. Hayal kurarak ömür geçirmekten çok daha iyi olacaktır bu durum.

Gururdan Sevdiğini Söyleyememek

Her zaman söylenen ‘’aşkta gurur olmaz’’ sözü karşımızda. Birine karşı hisler beslemek gurur yapacak bir durum değil. Öncelikle tabularınızı yıkmanızı öneririm. Aşık olmak, birini sevmek güzel hisler. Bunu paylaşmalı ve sorumluluğu karşı tarafa da bırakmalısınız. Bırakın kendine hissedilen bu duygulara karşı ne tepki vereceğini karşı taraf düşünsün. Siz yapacağınız en önemli şeyi yapmış ve hislerinizi paylaşmış olacaksınız zaten.

Gurur yaparak hayatınızı farklı bir boyuta sürüklemiş olabilirsiniz. Açıldığınız insan da size karşı belirli duygular besliyor olabilir. Bunu paylaşmalı ve karşı tarafın ne hissettiğini öğrenmelisiniz. Aşık olmak ama söyleyememek sizi her zaman yıpratır. Hayal dünyasına dalmaktansa karşı tarafa bu durumu belirtmelisiniz.

Karşınızdaki kişi de size karşı hisler besliyor olabilir. Bu durumda gururdan sevdiğini söylemeyenler mutlu bir ilişkiyi hayatından silmiş olur. Yanıt olumsuz da olsa sevginizi paylaşmak sizi rahatlatacak. Hiç değilse kafanızda kurduğunuz hayalleri bırakmış olacaksınız.

Sevdiğimi Söyleyemiyorum Ne Yapmalıyım?

Sevdiğinizi söyleyemiyorsanız size birkaç öneri sunabiliriz. Öncelikle sevdiğiniz insanı özel hissettirecek durumlar yaratın. Ona sevginizi çok da çaktırmadan belli edebilirsiniz. Bu durumda karşının tepkisine bakarsınız. Eğer olumluysa derhal hislerinizi açabilirsiniz.

Aşık olmak ama söyleyememek olumsuz bir durumdur. Eğer karşınızdaki insana sevginizi belli etmenize rağmen olumsuz yanıt alıyorsanız sevginizi içinizde tutup tutmamak sizin kararınız olacaktır. Olumsuz da olsa hislerinizi paylaşmak sizin için daha iyi bir durum. Uygun bir an bulmalı ve hislerinizi paylaşmalısınız. Önemli olan duygularınızı paylaşmaktır. Karşı tarafın olumsuz cevap vermesi fikri sizi etkilememeli.

Kategorimiz aşk ve ilişkilerde konuya dair daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Söyleyin gitsin abi sevgi mükemmel bişey, karşılık mı alamadım boşver tekrar söyle. İnsanların duyabileceği en güzel şey sevgi cumleleridir. Eğer kıymeti bilinmiyorsa o sizin hatanız değil boşverin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir