Blog

Mutlu İlişkinin Formülü

Bir ilişkide, çiftlerin karşılıklı olarak beklentisi ilk olarak mutlu olmaktır. Fakat maalesef bunu çok az çift başarabilmektedir. Peki mutlu ilişkinin formülü var mıdır ve bunun için neler yapılması gerekir diye soruyorsanız, kendinizin bu noktada büyük rol oynadığının altını çizmemiz gerekir.

İlişkinizde Açık Olmaktan Kaçınmayın

İlişkide mutlu olmak demek, hiçbir zaman kavga etmeyeceğiniz ya da tartışmayacağınız anlamına gelmez. Kavga ve tartışma her ilişkide olan şeylerdir. Bu durumda önem taşıyan nokta, birbirinize karşı sergilediğiniz tavırdır. Herhangi bir konu üzerinde tartışırken, partnerinize karşı açık olmaktan kaçınmayın. Eğer bir şeye kızdıysanız ya da aranız iyiyken kafanızı kurcalayan bir şey varsa, mutlu ilişkinin formülü için bunu onunla konuşun ve konuşmalarınız her zaman çözüm odaklı olsun.

İlişkide Kurallarınız Olmalı

Partnerinizle sohbet odası üzerinden tanıştıysanız, kendinizi karşı tarafa doğru ifade etmeye ve karşı tarafı da doğru anlamaya özen gösteren. İlişkinizde birbirinizi incitecek ya da o hayatınıza girmeden önceki kurallarınızı çiğnetecek tavırlardan kaçının. İki tarafın da bir duruşunun olması bazı şeylerin daha güzel devam etmesini sağlar.

Mutlu ilişkinin formülü diyebileceğimiz önemli noktalardan birisi de tartışmaları büyütmekten kaçmaktır. Bazen tartışma esnasında yapacağınız bir espri ya da partnerinize o an sarılmanız, hem karşı tarafa hem de size iyi hissettirecektir ve daha fazla gerilmeden sorunu çözmenize de yardımcı olacaktır. Son olarak verebileceğimiz önerilerden birisi de yatağa hiçbir zaman küs girmeyin. Bu konuda adım atan taraf sizin için önemli olmasın.

Yorumlar

  1. Yazılarınıza bayılıyorum. Chat odam’da tanıştığım şimdi güzel bir ilişkimiz olan sevgilimle bilinclendirici yazılarınız sayesinde birbirimize daha ılımlı yaklaklasiyoruz. Mutlu ilişkimizin formülünü burada bulduk. Teşekkür ederim 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir