Blog

İlk Adımı Nasıl Atmalıyız?

Hoşlandığınız birine adım atmayı planladığınızda, sergileyeceğiniz tavır ilişkinin başlayıp başlamaması konusunda önem taşır. Bu nedenle ilk adımı atarken gelişigüzel davranmamanız gerekir. Hatta üzerine düşünmeniz, karşı tarafa nasıl yaklaşmanız gerektiğini biliyor olmanız, sizi iyi bir sonuca ulaştırabilir. İlk adımı atmadan önce, karşı taraf hakkında küçük de olsa bir bilgi sahibi olmanız, işinizi kolaylaştıracaktır.

İlk Adımı Atarken Yapılması Gerekenler

  • Eğer partnerinizle bir chat odası vasıtasıyla tanıştıysanız, ilk buluşmada hemen hislerinizi açmayın. En azından ikinci bir kez buluşmayı bekleyin. Zaten öncesinde yaptığınız sohbetler, birbirinizi tanımak için atılmış birer adımdır.
  • Karşınızdaki insana dair ufak da olsa fikirleriniz olsun. Daha önce hiç konuşmadıysanız, hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışın. Bu durum, bir yerde ilk adımı nasıl atmalıyız sorusuna cevap olacaktır.
  • Konuşmaya başladığınızda tereddütte kalarak cümleler kurmayın. Seçtiğiniz cümlelerde kendinizden emin olduğunuzu belli etmelisiniz.
  • İlk adımı nasıl atmalıyız sorusunda kafaları kurcalayan en önemli noktalardan birisi, reddedilir miyim korkusu oluyor. Kafanızdan bu korkuyu atın. Reddedilebilirsiniz, herkes birbirine aynı duyguları hissetmek zorunda değildir ve sizin değerinizi bu belirlemez.
  • Kendi hislerinizi açtıktan sonra karşı tarafın da konuşmasına izin verin. Direkt kabul etmeyip, size açık kapı bırakmak isteyebilir. Bu gibi işaretleri doğru almak için, o sırada iyi bir dinleyici olmanız gerekir.

İlk adım, sonraki adımları ve ilişkinin gidişatını hazırlayan önemli bir başlangıçtır. Önerileri dikkate aldığınız takdirde, sonucun güzel olacağından emin olabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir