Blog

Uzun Mesafe İlişkileri Nasıl Yürür?

Bazı ilişkiler, başladıktan sonra araya mesafeler girmek zorunda kalabiliyor ya da bazı ilişkiler direkt uzak mesafelerden başlayabiliyor. Son dönemlerde teknolojinin de ilerlemesiyle çiftler genellikle birbirlerini chat odası üzerinden tanımaya başlıyor. Böyle durumlarda, bulunan şehir aynı olmayabiliyor. Mesafelerin ilişkinizin arasında bir engel olacağını düşünüyorsanız, bunun önüne geçebilirsiniz.

Karşılıklı Olarak Fedakarlık Önemli

Uzun mesafe ilişkileri nasıl yürür diye merak ediyorsanız, öncelikle her iki tarafında fedakarlık yapması gerekir. Birbirinize vakit ayırabildiğiniz zamanlarda, birbirinizin yanına gidip gelmeniz bir şeylerin daha iyi gitmesini sağlayabilir. Ayrıca uzun mesafe ilişkileri, sürekli yan yana olan çiftlere göre daha uzun da sürebilmektedir. Bu noktada kuracağınız iletişim çok önemlidir.

Uzaktan İlişki Yürütmenin Sırları

Partneriniz sizden uzaktaysa ve bir uzun mesafe ilişkisi içerisindeyseniz, bunu bir kriz yerine bir fırsata çevirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler;

  • Partneriniz uzağınızda diye onunla sürekli iletişim kurmaya çalışmayın. Bu zamanla her iki tarafı da sıkmaya ve güvensizlik sorunun ortaya çıkmasına neden olabilir.
  • Gün sonunda birbirinize günü nasıl geçirdiğinizi anlatan sohbetler yapabilirsiniz. Gün içerisinde hayatınızda önemli bir olay olduysa, bunu mutlaka ilk olarak onunla paylaşmaya özen gösterin.
  • Farklı yerlerde olsanız bile, aynı anda aynı filmi izlemeye çalışın. Sonra film üzerine sohbet edebilirsiniz.
  • Eğer partnerinizle bir sohbet odasında tanıştıysanız haftada bir kere görüşmeye özen gösterin. Bu birbirinizi anlamayı kolaylaştırır.
  • Kurduğunuz iletişimde dürüst olmanız çok önemli, her iki taraf da duyduğu güveni kaybetmemeli.

Tüm bunları uyguladığınız takdirde, uzaktan ilişki yürütmenin aslında çok da zor bir şey olmadığını görebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir