Blog

İlişkiniz Kötüye Gidiyorsa Bunları Yapın

İlişkilerin süresi uzadıkça zaman içerisinde maalesef iki taraflı olarak yıpranmalar başlayabiliyor. Bu da ilişkinin yolunda gitmemesine, kavgaların artmasına neden olabiliyor. Böyle durumlarda ilişkinizi kurtarabilmek adına başvurabileceğiniz bazı yollar bulunuyor.

  • Partnerinizi Tanımaya Çalışın

İlişkinizdeki en önemli noktalardan birisi, partnerlerin birbirlerini karşılıklı olarak tanımasıdır. Birbirinizi tanıdığınız takdirde, yaklaşımlarınızda buna göre şekillenir ve birbirinizi anlamanız daha kolay bir hal alır.

  • Birbirinize Vakit Ayırın

Partnerinizle ilişkiniz kötüye gidiyorsa, birbirinize vakit ayırmayı deneyin. Bu, birbirinize yeniden yakınlaşmanız adına size yardımcı olabilir.

  • Kendinize Kişisel Alan Yaratın

İlişkilerin kötüye gitmesindeki en büyük nedenlerden birisi, partnerlerin özel alanlarının kalmamasıdır. Birbirinizin alanına çok fazla müdahale etmemeniz, kişisel alanlar yaratmanız bir şeyleri yoluna koymanızda büyük rol oynar.

  • Empati Kurun

Kavga ve tartışmalar neredeyse her ilişkide olur ve gayet normaldir. Fakat böyle durumlarda her zaman anlaşılmayı beklemeyin. Zaman zaman karşı tarafı da anlamaya ve olayları onun açısında da değerlendirmeye çalışın.

Kötüye Giden Bir İlişkide İletişim Çok Önemlidir

İlişkiniz kötüye gidiyorsa yapmanız gereken şeylerden ilki doğru iletişimi kurabilmektir. Eğer partnerinizle sohbet odası gibi bir mecrada tanıştıysanız, iletişimin rolü daha da artar. Birbirinizi anlama ve doğru iletişimi kurabilmeniz, ilişkinizin hem sağlıklı hem de uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. Sağlıklı iletişimi kurabilmek için, bunun için yazılmış kitaplardan da yardım alabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir