Blog

İlişkim Nasıl Düzelir?

Arkadaşlık, aile ya da günlük yaşamda tüm ilişkileri sürdürebilmek sanıldığı kadar kolay değildir. Sevgiliniz ya da eşinizle ilişkim nasıl düzelir diye merak ediyorsanız eğer, öncelikle empati kurmanız faydalı olacaktır. Karşı tarafın sizi anlamadığını düşünüyor ve sürekli hata arıyorsanız eğer, problemlerinize çözüm bulmanız oldukça zordur. Sesli sohbet yapmak ise bu aşamada farklı kişilere sorunlarınızı anlatmanız ve kendinizi ifade etmeniz daha da kolaydır.

Sorunları İfade Etmek Önemli!

Problemleri ifade etmek ilişkinizin düzelebilmesi adına son derece önemlidir. Kendinizi ve hangi konularda sorun yaşadığınızı anlatmazsanız eğer, karşı taraftan olumlu bir geri dönüş alamazsınız.

  • Uzun süredir devam eden bir ilişkiniz varsa ve nasıl düzelteceğinizi bilmiyorsanız öncelikle hatayı kendinizde aramakla başlayın.
  • Nerede yanlış yaptığınızı anlar ve empati kurarsanız eğer yaklaşımlarınızda bu doğrultuda değişir.
  • Sorunların birikmemesi ve daha büyük problemlere yol açmaması adına bir konuda rahat olduğunuzda karşı tarafa dile getirmeyi öğrenmelisiniz.

Tolerans Görmeye Dikkat!

İlişkim nasıl düzelir araştırmasında olanların bir süre tolerans göstermeleri önem taşır. Hatanın kimde olduğunu aramak ve sürekli karşı tarafı suçlamak yerine alttan almak her zaman daha iyi olacaktır. Böylelikle uzun süredir yaşadığınız sorunlarınız ortadan kalkar ve ilişkinize herhangi bir olay yaşanmadan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Aile hayatı, iş ya da sosyal çevre hangi konuda sorun yaşıyorsanız düşüncelerinizi tereddüt etmeden karşı tarafa aktarmanız önemlidir.

Yorumlar

  1. Çok haklısınız yazdıklarınız da birde eklemek isterimki artık günümüzde sabır çok azaldı bence ilişkinin iki tarafında sabır konusunda kendini geliştirmeli yoksa bu zamanda ilişki yürütmek, doğru insanı bulmak çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir