Blog

Aşkı Bulmanıza Engel Olanlar

Hayatımıza birçok insan girip çıkabiliyor. Her defasında bir ilişkiye başlarken, onun gerçek aşkımız ve son olduğuna inanıyoruz. Fakat bazı şeyler beklediğimiz gibi gitmeyebiliyor ve aslında aşkın bu olmadığını görüyoruz. bu noktada insanlar kendisine aynı soru soruyor; Neden gerçek aşkı bulamıyorum?

Mükemmeli Aramaktan Vazgeçin

Bazıları gerçek aşkı bu zamanda bulamanın nedeni olarak sohbet odaları gibi mecraların artmasına bağlıyor. Aslında esas neden bundan ziyade kendi tabularımız. Sanılanın aksine chat odası  aracılığıyla da gerçek aşkı bulan pek çok örneğe rastlayabiliyoruz. Gerçek aşkı bulmak için yapmanız gereken ilk şey tabularınızı yıkmak.

İlk olarak mükemmeli aramaktan vazgeçmelisiniz çünkü mükemmel insan diye bir şey yoktur. Herkes kusurlarıyla var olur. Mükemmeli aramak, aşkı bulmanıza engel olanlar arasında ilk sırada yer alabilir. Kendinizle barışmanız büyük rol oynayan noktalardan birisidir.  Kendinizi ne kadar seversiniz, etrafınıza o kadar parlarsınız.

Etrafınızdaki İnsanların Yorumlarına Takılmayın

Doğru kişiyi bulduğunuza inanıyorsanız, etrafınızdaki insanların o kişi hakkındaki yorumlarını çok fazla göz önünde bulundurmamalısınız. Bazen aşkı bulmanıza engel olanlar sadece insanlar da olabilir. Böyle durumlarda kalbinizi dinlemeyi tercih edin. Hayatınızdaki insanı başkalarıyla kıyaslamayın. O kendisi olarak var ve onu kendisi yapan sahip olduğu şeylerdir.

Sürekli anlam aramaktan kaçının, soru sormaktan çekinmeyin ve dinlemeyi bilin. Hayatınızdaki insanla arkadaş olabilmek, aşkın güzel kılan en önemli şeyler arasındadır. Ona her zaman sevgilisi gibi değil, bazen de arkadaşı gibi yaklaşmayı öğrenin. Bazen uzakta aradığınız şeyin, yanı başınızda olduğunu unutmayın.

Yorumlar

  1. O dedikoducu, fitneci cevremizdekiler yok mu hep onlar yüzünden. Chat sitesine giriyorum “ordan sevgilimi bulunur, nasıl guveneceksin, saçma sapan işler yapma” gibi cümleler söylüyorlar. Kimseyi ilgilendirmez ne yaptığım ayrıca azıcık güvenin her insan, her site bir değil güvenilir olanlarda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir