Blog

Aşk Cinsiyet Dinlemez

Erdem sessiz, çok dürüst ve biraz içine kapanık biriydi. Kendinde bir şeylerin değişik olduğunu fark ediyordu. Arkadaşları gibi değildi. Eşcinseldi Erdem. Lisedeyken bunu anlamlandıramıyordu.

Arkadaşları kız peşinde koşarken o üst sınıflardan olan Barış’a âşıktı. Hiç kimseye söyleyemezdi bunu. Onu asla anlamazlardı, rezil olurdu. Daha o bile olayı tam anlayamamıştı ki. Hele ki Barış duysa utancından ölürdü. Onun da etrafında hep güzel kızlar olurdu. Çok yakışıklıydı. Ama kimseyle uzun bir ilişki içerisine girmezdi. Hep tek gecelik ilişkiler yaşardı. Tabi o kadar yakışıklı çocuk, bir sürü kız peşinde neden biriyle yetinsin ki diyordu arkadaşları. Onlar böyle dedikçe Erdem daha da çok üzülüyordu. Birkaç defa Barış ile bakışmışlardı ama muhtemelen bana öyle geldi kıza bakıyordur falan diyerek geçiştirdi. Erdem çok acı çekiyordu. Kapana kısılmış gibiydi. Seda vardı çocukluk arkadaşıydı. Aslında Seda bunu anlamıştı ama Erdem anlatmadan olayı kurcalamak istemiyordu.

Bir gün Erdem mutsuz bir şekilde odasında oturup şarkı dinlerken içeri Seda girdi. Haber vermeden geldim çünkü defalarca aradım ama açmadın dedi. Erdem hiç tepki vermedi. Seda en sonunda dayanamayıp Barış’a âşık olduğunu biliyorum dedi. Erdem şok içerisinde Seda’ya bakıp lafı gevelemeye çalışsa da Seda buna izin vermedi. Ona eşcinsel olmanın normal bir şey olduğunu anlattı hatta bildiği ne varsa anlattı. Bu normal olsa bile Barış eşcinsel değil o yüzden bu iş hiç olmayacak dedi. Barış’ı birkaç defa sana bakarken yakaladım belki o da eşcinseldir dedi. Olabilir miydi âşık olduğum adamla bir geleceğimiz var mıydı? Gece bunları düşünmekten uyuyamadı.

Ertesi gün okula gittiğinde Barış’ın hareketlerini daha yakından incelemeye başladı. Bakıyordu, evet doğruydu ama emin olmak için konuşması gerekiyordu. Tüm cesaretini topladı bugün ders çıkışında bu işi halledecekti. Onu yolda yakaladı ve konuşmak istediğini söyledi. Emin olmam lazım dedi Erdem Barış’a. Neyden emin olman lazım anlamadım dedi Barış. O sırada Erdem Barış’ı öptü. Barış da karşılık verdi. Sevgili oldular hem de hiç ayrılmamak koşuluyla.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir