Blog

Arkadaşlık Sitelerinde Mutluluk Bulunabilir mi?

Mutluluk her yerde bulunabilir. Günümüz çağında arkadaşlık siteleri çokça kullanılmaktadır ve hatta oradan tanışıp evlenen insanları da duymuşuzdur. Bu siteden de nasıl evlendiler ya diye haykırışlarda illaki bulunmuşuzdur. Gördüğümüz üzere arkadaşlık sitelerinde de mutluluk bulunabiliyor. Siz yeter ki isteyin ama gerçekten isteyin. Tüm çakralarınızı açın, enerjilerinizi gönderin. Onlar size bir yerlerden mutluluğu getirecektir eminim. Arkadaşlık sitesi mi olur, chat programları mı olur onu bilemem.

Nasıl bulacağız arkadaşlık sitelerinde mutluluğu?

Öncelikle gece kuşlarından uzak duruyoruz. Bu gece kuşları size sadece gece yazmakla birlikte bazı tekliflerde de bulunabilir. Benimle vakit geçirmek istiyor dersiniz ama amaçları başkadır. Mesela gece olmuş 2 veya 3, bana gelsene film izleriz diyorsa arkana bakmadan kaç. Çünkü bunu diyen birisi uzun ilişki değil tek gecelik ilişki arıyordur. Sonra boydan fotoğraf isteyenlerden koşarak uzaklaşın. Onlardan size yar olmaz.

Hangisini seçeceğim?

Allah da başka dert vermesin sizlere. Arkadaşlık sitesinden birkaç kişiyle chatleşiyorsunuz diyelim. Hepsi de iyi gibi ne yapacağım diye dertlendiğimiz illaki olur. Size değer veriyor mu? , sizinle nasıl konuşuyor? , etrafındaki insanlara karşı tavırları nasıl? , gibi şeylerin hepsini çok iyi incelemeniz gerekiyor. Yoksa tuzağa düşersiniz bir de bağlandıysanız gelsin aşk acıları durduk yere. Ne gerek var? Cimri mi? , ailesine bağlı mı? , çok mu anneci? , çok mu babacı? , çok mu oyun oynuyor? , alışveriş bağımlısı mı? …v.b. şeyleri çok iyi gözlemlemelisiniz. Yoksa mutluluğu arkadaşlık sitesinde de yolda da havada da bulamazsınız.

Peki ya sonra?

Arkadaşlık sitesinden mutluluğu bulabilir miyim diye sordunuz kendinize duvar izlediğiniz mutsuz bir anınızda. Herkes buluyor bana mutluluk haram mı diye düşünürken denemeye karar verdiniz. Daha sonra nasıl konuşmaya gireceğim diye karalar bağlamayın. Bir merhaba deyin, kendinizi tanıtın olursa olur olmazsa da size başkası mı yok. Kibar olun, saygılı olun ve net olun. Karşı taraf bunlardan eminim ki etkilenecektir. Her zaman kendiniz olmaya çalışın. Rol yapmayı kesinlikle bırakın.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir