Blog

Aşkın bir ömrü var mı?

Marketten paketli ürün mü alıyorsunuz diye sorarlar adama! Âşık olduğunuz gün üretim tarihi, bittiği gün de son kullanma tarihi mi?

Ama benim aşkım hemen bitti!

Aşkın bir ömrü var mı? ,benimki hemen bitti de! Ne zaman biteceği bilinmez bazı şeylerin. Aşk da öyle hemen, canınız istediğinde bitmez. 2. gün sonunda bitiyorsa aşkınız zaten o gerçek bir aşk da değildir. Hoşlantı olabilir, hayran olduğunuz biri vardır ama tanışınca gözünüzde büyüttüğünüzü anlarsınız evet o zaman bunlar çabucak bitebilir. Ama aşk öyle bir şey değildir. En azından bana göre böyle çabucak biten bir şey değildir. Âşık olduğunuz kişiyi asla seçemezsiniz. Mantığı ağır basan bazı arkadaşlarımızın bile âşık olduğunda minnoş bir yavru kediye dönüştüğünü illaki gözlemlemişizdir. Bazen asla dediğiniz her şey bir kişide toplanır ve ona çok âşık olursunuz. Bu arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Sonra psikiyatristlerin, psikologların yolunu tutarız. Bolca da para bayılırız. Çokça para verdik bari düzeleyim deyip mi düzeliyoruz o kısmı halen düşünmekteyim.

Nasıl biter bu aşk?

Âşık olduğumuzda dünyanın en mutlu insanı olduğumuzu düşünürüz. Yaşamak harikadır. Kuşlar, böcekler, çiçekler hatta herhangi bir eşyanın bile harika olduğunu düşünürüz. Onun yanındayken sanki her şey düzelecekmiş hatta düzelmiş gibi gelir. Enerjimiz o kadar çoktur ki adeta ışıl ışıl parlarız. Nasıl bu kadar enerjiksin? gibi sorulara “Aşık olun ya” diye cevap veririz sanki aşkı bulmak çok kolaymış gibi. Tabi biz bulduk ya aman illaki çıkar bir yerlerden gibi sinir bozuculuk yapma hakkına da sahip olduğumuzu sanırız. Ama bu kadar coşkulu bir duygunun bitmesi de bir bu kadar acılı olur hep. Hani aşkın bir ömrü yoktu! Hani ölene kadar beraber olacaktık. Daha 2 gün önce öyle diyordun ne oldu da bitti aşkın? gibi sorular sürekli beynimizin içinde döner dururlar. Eğer tutku biterse aşk da biter. Saygı ve iletişim biterse aşk bir kez daha biter. Bu acılı olayın sonunda bazılarımız kendini alkole vururken, bazılarımız çikolata yemekten helak olur. Gözyaşları sel, kalpler paramparça olsa da aşk acısı da bir süre sonra geçer. Süre kısmı biraz sıkıntılı tabi. Minimum 6 aydan başlayıp müebbede kadar yolu olabiliyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir