Blog

Sevgilimle Ayrıldık Nasıl Unuturum? Aşk ve İlişkiler

Ayrılık hakkında bilgileri

Sevgilimle ayrıldık nasıl unuturum sorusuna cevap arayanlar bunları bilmelisiniz. Hiçbir ilişki bitsin diye başlamaz. Kimse sevdiği insandan ayrı kalıp acı çekmek istemez. Ancak hiçbir ilişki sonsuza kadar sürmüyor. Ayrılmaya siz karar vermeseniz bile bir gün sevdiğiniz insanı kaybedeceksiniz ve ne yapacağınızı bilmediğiniz bir hayatla karşı karşıya kalacaksınız.

Bir insana gerçekten bağlıysan ve ilişkin bittiyse ne kadar acı çektiğini tahmin edebiliyorum. İnsanlar aşk acısı diyip geçebilir ama ayrılık süreçleri hayatı kötü etkileyen ve destek alınması gereken dönemler olabiliyor.

Sevgiline karşı olan hislerin bitmedi ancak ilişkin bittiyse artık unutman gerektiğini kabullenmelisin. Hayatına daha güzel bir şekilde devam etmen için öncelikle ilişkinin bittiğini kabullen. Eski sevgiline karşı hislerin devam ediyor olabilir. Ancak bunlar geçmeyecek şeyler değil. Sevgilimle ayrıldık nasıl unuturum diye merak ediyorsan sana birkaç tavsiyem var.

Hayatıma Başka Birini Alabilecek Miyim?

Sevgilimle ayrıldık nasıl unuturum diye düşünürken başka biriyle ol gibi saçma fikirler duyabilirsin. Sevgilinle ayrıldıktan sonra unutman için kendine zaman tanıman gerekiyor. Bir sabah uyanıyorsun ve ona karşı içinde bir şey kalmadığını hissediyorsun. Sevgilimle ayrıldık nasıl unuturum nasıl hayatıma devam edebilirim diye çok düşünme. Herkes hayatına devam edebiliyor. Aşk acısı geçmeseydi bu kadar insan hayatını nasıl yoluna koyabilirdi bir düşün.

Elbette sen de hayatını yoluna koyacaksın ve başka birini seveceksin. Sevemem diye düşündüğünü tahmin edebiliyorum ama öyle olmadığını zamanla göreceğini de bilmeni istiyorum. Senin sancılı dönemler atlatman belki de hayatını bir daha yoluna koyamayacağını düşünmen elinde olmayan sebeplerden kaynaklanıyor.

Hayatına birini alabilirsin, yeniden sevebilirsin. Yeniden birini sevmek, daha sağlam adımlarla hareket etmek inan daha güzel olacak. Ancak bunu yapmak için biraz zamana ihtiyacın var. Eski sevgiline karşı olan hislerin bitmeden kimseyi hayatına alma. Bu durum seni de karşındaki insanı da daha çok yıpratır.

Eski Sevgilimle Konuşmaya Devam Etmeli Miyim?

Eski sevgilinle konuşmaya devam etmen senin için daha iyi olmaz. Anlayabiliyorum, sevdiğin biri var karşında onunla konuşmak, ona gitmek istiyorsun ama bir yandan da artık aranızda bir şey olmayacağını biliyorsun. Böyle bir ikilemle hayatını devam ettirmemelisin. Bu durum hayatındaki birçok şeyi olumsuz etkiler. Bu yüzden eski sevgilin ile tüm bağlantılarını koparmalısın.

Eski sevgiline ait eşyaları atmalısın ya da sana onu hatırlatan her şeyi çevrenden uzaklaştırmalısın. Uzun bir süre onunla yaptığın etkinlikleri yapma ve onunla gittiğin yerlere gitme. Özellikle güzel anıların olan yerlerin önünden bile geçme. Anıları hatırlamak canını daha çok yakabilir.

Eski sevgilin ile konuşmaya devam edersen ondan başka kimseyle konuşmak istemeyebilirsin. Ona olan hislerin bitmediği için onunla konuşmak sana iyi gelir ve hep bu hissi ararsın. Arandaki iletişim bağı kopmadığı sürece ya da eski sevgilini görmeye devam ettiğin sürece unutman çok zor olabilir.

Bu yüzden eski sevgilinle ayrılık sürecinde konuşma ve görmemeye çalış. Onun olduğu ortamlara gitme, neler yaptığına bakma. Ayrıldıktan sonra sevgilinin yaptığı her şey seni üzebilir. Sensiz hayatına devam etmesi canını yakabilir. Bu yüzden sevgilin neler yapıyor, kimlerle konuşuyor diye takip etme.

Sürekli Ondan Bahsetmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Eski sevgilini hala sevdiğin için onun hakkında konuşmak istiyor ve başka bir şeye odaklanamıyor olabilirsin. Ancak bu konuda kendini kontrol etmen gerekiyor. Eski sevgilin hakkında sürekli konuşman onu unutmana engel olabilir.

Yanında konusu açıldığı zaman konuşmak istemediğini söyle ya da mümkün olduğunca adını bile kullanma. Unutma, izlerini tamamen silmek istiyorsan o insan yokmuş gibi davranman gerekir. Ne kadar zor olsa da unutman için kendine böyle bir yol çizmelisin.

İlişkinizde sorunlar varsa ve bu sorunları çözmek adına çözümler arıyorsanız Sorunları Çözmenin Yolları adlı başlığımızı okumanızı öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Zaman gerçekten herşeyin ilacı, eğer Ayrılmanın doğru olduğuna inaniyorsan bir miktar acının sonunda herşey düzelecektir. Hayat kısa ama bir o kadarda değerli iyi yaşamaya mutlu olmaya bakmalıyız.🌸🌸😊😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir