Blog

İlk Buluşma İçin Öneriler – İlk Buluşma Tavsiyesi

ilk buluşma tavsiyesi

İlk buluşmada neler yapılabileceğini merak mı ediyorsunuz? Mükemmel bir ilk buluşma için öneriler listemize göz atabilirsiniz. İlk buluşma, tarafları büyük sıkıntıya ve gerginliğe sokabilir.

İlk izlenim paha biçilmez olmasına rağmen oldukça gerginlik yaratıcı ve sinir bozucu olabilmektedir. İlk buluşmalar her zaman hatırlanacak ve iyi anılarla hatırlanması gereken buluşmalardır.

İlk buluşmalar çoğunlukla eğlenceli ama bir o kadar da gergin geçer. İsterseniz romantik isterseniz spor aktiviteli olsun. Her zevke uyabilecek birçok ilk buluşma tavsiyesi bulabilir ve kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Eğlenceli İlk Buluşma Fikirleri Nelerdir?

Eğlenceli ilk buluşma fikirleri hem sizi hem de partnerinizi rahatlatacak ve gerginliğinizi de üzerinizden alacaktır. Eğlenmiş olması, sizi yeniden görmesini de sağlayacaktır.

İlk olarak bowling salonunda eğlenceli bir buluşma tertip edebilirsiniz. Böylece karşı tarafa ne kadar sportif biri olduğunuzu gösterebilir hatta yeteneklerinizin farkına varmasını sağlayabilirsiniz.

Heyecanı tırmandırmak ve adrenalin patlaması yaşamak isteyenler, lunaparkı deneyimleyebilir. Lunaparkta hızlı gitmek ve kanatlanmak isteyenler, lunapark trenine binerek heyecan dolu anlar yaşayabilir.

Eğer doğa sporlarından hoşlanıyor ve bunu karşınızdaki insana da göstermek istiyorsanız, ilk buluşma için kaya tırmanışı harika bir fikir olabilir. Böylece hem heyecanlı saatler geçirirken, ilişkinizi de zirveye taşıma olanağı bulabilirsiniz.

İlk buluşmada mizah duygunuzu ön plana çıkarmak da romantik uyumunuzu görmenizde size yardımcı olacaktır. Canlı bir komedi şovuna gidebilir, aynı anda nelere gülüp gülmediğinizi de keşfederek, birbirinizin mizahi yönünü keşfedebilirsiniz.

Eğlenerek birbirini tanımak isteyen çiftler, en eğlenceli seçenek olarak dönme dolabı seçebilir. Dönme dolap, çok uzun süredir çiftlerin birbirini tanımak ve anı paylaşmak için seçtikleri yollardan bir tanesidir.

Birlikte yapabileceğiniz aktivitelerin başında ikinizin de gitmediği bir yere gitmek de eğlenceli ilk buluşma fikirleri arasında yerini almaktadır. İsterseniz bir müze isterseniz bir şehir ya da farklı bir mekân, ilk buluşma yeri olarak tercih edilebilir.

Romantik Bir İlk Buluşma İçin Neler Yapılabilir?

İlk buluşma için öneriler içinde romantik bir ilk buluşma, çoğu çiftin tercih edeceği birçok fikirle doludur. Romantik bir ilk buluşmada özellikle açık havada seyredilecek bir aşk filmi, her ne kadar sohbet olmayacak olsa da bu konuda bir istisnayı da kabul etmektedir.

Eğer müzik seviyor ve ikinizin de müzik zevki birbirine uyuyorsa, bir konsere gitmek ya da bir kareoke bara gitmek, birbirinizi yakında tanıma ve uyumlu olup olmadığınızı görmenizde size yardımcı olacaktır.

Eğer karşınızdaki kişiyi gerçekten etkilemek istiyorsanız, önceden planlayacağınız romantik bir yemek, ilk buluşmada sizi daha çok kenetleyecek ve etkileyecektir. Mum ışığında yenecek bir yemek, size artı bonus kazandıracaktır.

Çiftlerin birbirine en yakınlaştığı anlardan biri, gün batımına karşı yürüyüş yapmak ya da gün batımını seyretmektir. Gün batımı sonunda ufacık bir elveda öpücüğü size garanti bonus verecektir.

Romantik anlar sadece restoranlarda değil, evde de paylaşılabilir. İlk buluşmalarda mum ışığında yapacağınız bir yemek servisi, karşınızdakini etkileyecek ve daha yakınlaşma sağlayacaktır.

Romantizmi yakalayabileceğiniz en güzel mevsimlerden biri kıştır. Tabi ki sıfırın altında derecelerde kimseyi etkilemek ya da hoşuna gidecek şeyleri yapmak zordur. Ancak bir şömine karşısında ve ılık bir şarap ile, kışın harika bir ilk buluşmayla romantizmi doruklarda yaşayabilirsiniz.

Sempatik İlk Buluşmalar Tatmin Edici Olur mu?

İlk buluşma için öneriler için sempatik buluşmalar da oldukça tatmin edicidir. Mesela kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir piknik sepetiyle, yeşillikler içinde piknik yapmak, en iyi ilk buluşma fikirleri arasında ilk sıradadır.

Sempatik ilk buluşmalar için atacağınız bir başka adım ise birlikte hayvan barınağına giderek barınakta beraber çalışmak ve belki de kendiniz için bir hayvan seçmektir. Birlikte bakacağınız bir hayvan, sizi birbirinize daha çok yakınlaştıracaktır.

İlk buluşmalarda tanımadığınız yerleri keşfetmek, iki kişi arasında harika bir uyumun oluşmasına olanak tanımaktadır. Böylece ilgi alanlarınızı keşfedebilir ve bu konuda ne kadar uyumlu olup olmadığınızı da görebilirsiniz.

Beraberce bir etkinlik yaparak, aynı zamanda nasıl beraber çalışabildiğinizi ölçebilirsiniz. Bunun için beraber yapabileceğiniz bir etkinlik seçebilirsiniz. Mesela beraberce alacağınız bir aşçılık dersi, bu konuda ne kadar yetenekli olup olmadığınız görmenize de fırsat tanıyacaktır.

Belki bir akşam yemeği çok hızlı kaçabilir diyorsanız, beraberce bir kahvaltı yapabilirsiniz. İşlerin kötü gitmesi durumunda bu ilişkiden vazgeçmek çok kolay olacaktır. Eğer her şey yolunda giderse, akşama kadar birlikte geçireceğiniz zaman ile birbirinizi daha yakından tanıma fırsatı da yakalamış olursunuz.

İlk Karşılaşma önerileri, ilk buluşmada yapılması gerekenler ve daha fazlası için diğer yazılarımızı da okumanızı öneriyoruz.

Yorumlar

  1. İlk buluşmada nolur artık kendiniz olun. Başkası gibi davranmadan icinizdekileri soyleyin, neyseniz onu anlatın. Tüm çift adaylarının buna ihtiyacı var yoksa daha ilk buluşmada bambaşka davranılırsa sonrası hayal kırıklığı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir