Blog

Hangi Burç Nasıl Baba Olur? Burcun Babalığa Etkisi

Burcun Babalığa Etkisi

Burçların özellikleri hangi burç nasıl baba olur konusunu da etkilemektedir. Burçlarının vermiş olduğu karakter ile çocuk ve babaların arasında farklı ilişkiler görülebilir.

Burç ve Babalık

Burçların özellikleri, kişilerin baba olduğu zaman da kendisini göstermektedir. Babalık durumunu karakterine yediren birey, burcunun özelliklerini taşımaktadır.

Bir Koç burcuna sahip baba, liderlik vasfına sahip olduğu için çocuğunun en iyi yol gösterenlerinden birisi olacaktır. Ancak, çocuğunuz büyüdükçe babasının yol göstermesinden bunalabilir ve çatışmalar yaşanabilir. Bir Koç burçluyla evliyseniz, arayı bulmak size kalıyor.

Boğa erkeği her ne kadar dostluğa önem verse de çocuğunun dostu değil babası olacaktır. Genel anlamı ile anlayışlı bir babalık süreci geçirecektir.

İkizlerin kendi içerisinde yaşadığı dengesizlik, çocuklarınıza da yansıyabilir. Bu durumda görev yine bu dengeyi bulmakta size düşüyor.

Yengeç burcu babalar ise çocuklarına en düşkün olanlarıdır diyebiliriz. Çocuklarının her şeyiyle ilgilenir ve onlara destek olurlar.

Aslan burcu, karakteri gereği çocuğunu bir gurur kaynağı olarak görebilir. Çocuğunuzun istemediği durumlarda araya sizin girmeniz gerekebilir.

Başak burcu erkekleri her ne kadar titiz olsalar da çocuklarının kendi kararlarını almasına daha çok izin verirler.

Terazi erkeği ise çocuk bakımında dengelidir. Fakat kimi zaman sizi çocuklarınızdan kıskanabilecek kadar dengesiz de olabilir.

Akrep burcu da karakteri gereği otoriter olacaktır. Çocuğunuzu baskılamaması için aradaki dengeyi kurmalısınız.

Yay erkeği ise çocukla çocuk olabilecek durumdadır. Çocuğuyla dostluk ilişkisi kurar.

Oğlak erkekleri geleneksel ve bildiğimiz baba figürünü çocuğuna gösterecektir.

Kova erkekleri bağlanma durumundan hoşlanmadıkları için, çocuk olduğu zaman size sıkıntı çıkarabilirler. Bu durum genel olarak, sorumluluklarını yerine getirmeme olacaktır.

Balık burcu erkekleri de Yengeçler gibi duygusal olmalarından kaynaklı çocuklarına çok düşkündür. Çocuklarına sınırlar koymakta zorlanabilirler.

Çocuk ve Burçlar

Çocuğun burcu da ilerleyen zamanlardan babası ile olacak ilişkisini belirleyen faktörlerdendir. Hangi burç nasıl baba olur, yanında hangi burç nasıl çocuk olura da dikkat etmek gerekmektedir.

Baskın burca sahip bir erkek çocuk ile baskın burca sahip bir baba, sık sık tartışmalar yaşayabilir ve bu tartışmalar dozunu aşabilir.

Burcun Babalığa Etkisi

Hangi burç nasıl baba olur kısmını geçersek, çocuğunu seven her baba iyi bir baba olabilir. Burçlar, karakter özelliklerini yansıtmaktadır ve bu karakter özelliklerine göre bu durumlar olasıdır. Sizin eşiniz Kova burcu olduğu için sorumsuz bir baba olacağı kesin değildir.

Burçların genel özellikleri hakkında daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı da okumanızı öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Babalık çok önemli bir mertebe. Dikkatli, sevecen, bir o kadar da otoriter olmak lazım. Doğrusu baba olmaktan ufakta olsa korkarım çünkü dünyaya bir birey bırakıyorsun ama yinede yasanabilecek en güzel duygu olsa gerek. 😊🙏🙏

  2. Baba olmak kolay iş değil çok burçla alakası var mı bilemem ama önemli olan iyi kalpli, saygılı, üretken birey yetistirebilmek. Bunlarin birçoğu babanın etkisiyle oluyor umarım her geç erkek iyi baba olabilir.🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir