Blog

Aşkta Cinsellik Olmalı Mı?

Aşk ve Cinsellik Arasındaki Bağ Nedir

Aşkta cinsellik olmalı mı, aşk insanın farklı bir boyuta taşınmasıdır diyebiliriz. İnsan aşık olunca karşı tarafın en kötü özelliklerini bile yok sayabiliyor ve sıkıca bağlanabiliyor. Aşkı belirli tabular içerisine sokmak ve ona kural koymak son derece saçma bir hareket olacaktır. Aşkı yaşarsınız ve üzerinde kurallar oluşturamazsınız genelde.

Aşkta cinsellik olmalı mı sorusu da bu tabu ve kurallar arasına girer. Her ilişki için farklılık gösterebilen bir sorudur bu. İlişki içerisinde yaş, hastalık durumu, kişisel tabular gibi durumlar sorunun cevabını farklılaştıracaktır.

Aşk ve Cinsellik Arasındaki Bağ Nedir?

Aşık olduğunuz insana tutku duymak son derece olası bir durum. Tutku ise cinselliğin kilit noktası. Tutku duyduğunuz insanla cinsel bir hayata başlamanız aşkınızı daha da yüksek bir seviyeye çıkaracak. Karşı tarafı istemek ve cinsel arzular beslemek son derece normaldir. Ancak bu kişiden kişiye değişim gösterebilir.

Cinsellik konusunda yaş, hastalık veya kişisel bir tabuya sahip değilseniz aşık olduğunuz insanla yaşadığınız cinsel hayat aşkınızı daha da yükseltecek ve bağlılık artacaktır. Ancak cinsel hayata adım atmak istemiyorsanız aşık olduğunuz insan da size aşıksa bu durum sorun yaratmaz.

İlişkiyi nasıl devam ettireceğiniz sizin elinizde. Aşkta cinsellik olmalı mı sorusunun cevabı bu durumda değişir. Aşkta cinsellik veya herhangi bir şey olmalı diyemeyiz. Aşk kesinlik belirtebileceğimiz bir olgu değildir.

İlişkide Cinsellik Olmazsa Ne Olur?

Aşık olduğunuz insanla belirli nedenlerden ötürü cinsel ilişkiye girmemiş olabilirsiniz. Bu ilişki anlayışınıza ve kişisel tabularınıza göre değişim gösterir. İlişkiniz siz nasıl istiyorsanız, siz nasıl mutluysanız öyle devam etmelidir. Eğer cinsellik istemiyorsanız ve birbirinize aşıksanız tabi ki bu ilişkiyi yürütebilirsiniz.

Hayatınızdaki ilişkiyi yönlendirmek sizin elinizdedir. Ancak aşık olduğunuz insanı tutkuyla istiyorsanız bu durumda kendinizi engellemenin mantığı yoktur. İki taraf nasıl istiyorsa aşkını öyle yaşar. Bunun için aşkta cinsellik olmalı mı sorusunun cevabı, aşkınızı nasıl yaşamak istiyorsanız o olmalı olacaktır.

Cinsellik isteyen erkek sevmiyor mudur?

Aşık olduğunuz insana karşı cinsel arzu beslemek son derece doğaldır. Bir erkek sizden cinsel arzularını saklamıyorsa bu durumdan onun sizi sevmediğini çıkaramazsınız. Bu kişiden kişiye değişmekle birlikte güvendiğiniz ve aşık olduğunuz insan sırf cinsellik istiyor diye sizi sevmiyor konumuna düşmemelidir. Sizi istemesi ve tutkuyla bağlanması son derece normal olacaktır.

Bilimsel olarak bakarsak aşık olan insan artan dopamin hormonuyla testosteron hormonunu daha da arttırır. Bu durumda kadın ve erkek de daha çok cinsel arzu duyar. Testosteron artması kadın ve erkeğin birbirine aşık olmasını sağlar. Mutluluk duygusu hissettiren feniletilamin (PEA) aşık olduğunuz insanla daha çok salgılanır ve bu hormonla aşk daha çok tetiklenecektir. Bu durumda aşk ve cinsellik bağ içerisindedir ve bir erkeğin size aşık olması ve sizi istemesi sizi sevmiyor anlamına gelmeyecektir. Ancak cinsellik olmadan da aşk tabi ki yaşanır. Aşk hiç görmediğiniz bir insanla bile yaşanabilir. Eğer aşkınız yoğun ise cinsellik dahil herhangi bir şey aşkınıza engel olmayacaktır.

Aşk ve cinsellik arasında ki bağı daha iyi anladığımıza göre sırada Ruh Eşinizi Bulduğunuzun İşaretleri adlı başlığımızı da inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

  1. Aşkta cinsellik tamamen insanın görüşüne ve talebine bakar. Karşılıklı hoşgörü ve anlayışla ilişki sorunsuz devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir