Blog

Online arkadaşlık sitelerinde nasıl davranmalıyız?

Sevgilisizlik, ilgisizlik gibi şeyler canımıza tak ettiği anlarda başlarız chat sitelerini, arkadaşlık sitelerini kovalamaya.

Herkes sevgili yapmış, benim de olmasın mı?

Olsun tabi ki sizin de hakkınız. Hemen buldunuz bir tane online chat sitesi. Profilinizi oluşturdunuz, her şey muazzam. Size uyumlu insanı bulmak için başladınız çabalamaya. Buldunuz gibi ama online chat sitelerinde nasıl davranacağınızı da bilmiyorsunuz. Zaten zor bulmuşum bir saçmalık yapıp bunu da korkutup kaçırmayayım diye daha da gerildiniz. Öncelikle aynanın karşısına geçip kendinizi inceleyin. Şu tipime bak bu benim yüzüme bakmaz gibi triplere de girmeyin artık yahu. En az 3 defa çok sakinim diye kendinize telkinlerde bulunun. Aman kimseye yakalanmayın sonra deli sanıyorlar. Selamlaşma ile sohbete başlayınız. Kendinizi tanıtınız ve karşı tarafı da tanımak için sorular sormaya başlayınız. Sohbeti devam ettiremeyen bazı arkadaşlarımız da illaki vardır. Sohbet tıkanırsa konuyu kitaplara, filmlere getirin oradan yürür gidersiniz ya da dinlediğiniz şarkılardan ona da gönderip, fikrini sorabilirsiniz. Beğendiğiniz komik karikatürleri de karşı tarafla paylaşabilirsiniz. Tabi mümkünse +18 tarzı karikatürler olmasın. Sapık muamelesi görme ihtimaliniz oldukça artabilir. Karşı taraf da böyle şeyler seviyor olabilir ama siz yine de işi şansa bırakmayın.

Online arkadaşlık sitelerinde ne yapılmaz?

Artık şu hemen numara isteme olayından vazgeçmenin zamanı gelmedi mi sizce de? Hırlı mıdır hırsız mıdır kim olduğunu bir öğrenin sonra zaten verirsiniz birbirinize numaralarınızı. Gelelim yine hiç hoş olmayan bir konuya daha. Boydan fotoğraf atar mısın merak ettim de seni! Tamam, haklısınız karşı tarafın boyunu merak edebilirsiniz. Ama fotoğraf istemenize gerek yok direkt boyunun kaç olduğunu sorabilirsiniz. Ben senin beyninin tomografisini istiyor muyum gibi cevap verebilirsiniz. Hele ki fotoğraf isteme sorusunun sonuna bir de yaz mevsiminden, denizden falan diyorsa size o kişiden sevgili olmaz. Uzaklaşın oradan! Bugün sizden isteyen, yarın kimlerden neler ister diye düşünmenizde fayda var. Bir diğer konu ise komiklik yapmaya çalışma çabalarıdır. Bazı insanlar komiktir, bazıları ise komik olmayan ama komik olduklarına inanan minik mi minik bir sinir bozucudur. Olmuyorsa zorlamayın, herkes komik olacak diye bir şey yok.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir