Blog

Arkadaşlık Sitelerinin Faydaları

Arkadaşlık sitesi deyince aklımıza hep sevgililik durumları gelir. Aslında bunun dışında oradan tanışıp çok iyi arkadaş olan insanlar da vardır.

Arkadaşlık mı sitesi?

Aile büyüklerimiz, dedikoducu komşularımız ve sürekli bir açığımızı bulmaya çalışan akrabalarımız maalesef bu arkadaşlık sitesi olayını gözlerinde fazla büyütmektedirler. Chat olayının kötü bir şey olduğunu sanmaktadırlar. Bizim zamanımızda böyle şeyler mi vardı derler. Aysel’in kızını arkadaşlık sitesinde görmüş bizim kız, vah vah derler ama sizin kızınız beni gördüyse o da arkadaşlık sitesinde o zaman deyince küsüp giderler. Ah keşke hiç gelmeseler… Kısaca arkadaşlık sitelerinin kötü bir şey olduğunu düşünmek yanlış bir mantıktır.

Evdeyken bile sosyalleşmek

Canınız dışarı çıkmak istemiyor ama evde de sıkılıyorsunuz. Böyle muhabbet etmek istiyorsunuz birileriyle ama birileri de yanınıza gelsin istemiyorsunuz. Arkadaşlık sitelerinin faydalarından bir tanesi de burada devreye giriyor. Siz evinizde uzanırken aynı anda da yeni insanlar tanıyıp, onlarla muhabbet edebiliyorsunuz. Tanıdığınız insanı sevemediniz mi konuşmayı bırakıp bir diğerine geçebiliyorsunuz. Hele ki bir de komik biriyle tanıştıysanız sizden şanslısı yok. Sıkıcı geceniz bir anda çok eğlenceli, bol kahkahalı bir geceye dönüşebilir. Eğer buluştuğunuzda da aynı samimiyette sohbet ilerlerse, eğlence düzeyi yine yüksek ise ne mutlu size. Çünkü bazen mesajlaşırken yakalanan uyum, buluşunca yakalanamayabiliyor.

Şanslı mıyım şanssız mı?

“Sevgili bulalım diye geldik kanka bulduk, iyi mi?” , “Ya benim zaten bir sürü kankam vardı, neyse ya belki yeni kankamın yakışıklı arkadaşları vardır.”  Yalnızın tesellisi umuttur tabi. Kankamın kankası benim de kankamdır ile sonuçlanır olay. Zaten bu bir sürü kankaları da nasıl yapıyoruz sanıyorsunuz? Sevgili bulanlar ise herkesin gözünde çok önemli bir şey başarmış konumundadırlar. Sözde hayranlık özde kıskançlık dolu bakışlarla, “Nasıl denk getirdiniz ya? , çok sevindim.”gibi cümlelere hazırlıklı olunuz. Ya da bazı fesat insanlar da arkadaşlık sitesinden sevgili bulmanın kötülüklerinden bahseder size. Asla aldırış etmeyin onlara. Arkadaşlık sitesinden sevgili mi olunur diyen kim varsa bilin ki zamanında oradan sevgili aramış ama bulamamıştır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir