Blog

İnternetten Aşkı Bulmak

İnternetten aşkı bulmak size çok çok uzak bir ihtimal geliyorsa yalnız değilsiniz. Çoğu insan bunun imkânsıza yakın bir şey olduğunu düşünüyor.
Nerede benim internet aşkım?
İnternetten aşkı  bulmak aslında sanıldığı kadar da zor değil. Bunun için yüzlerce hatta binlerce chat siteleri, chat odaları bulunmaktadır. Bunları binlerce hatta milyonlarca kişi kullanmaktadır. Bu insanlardan size uygun olanı illaki bulacaksınız. Bunlardan eğlendiğiniz, uyumlu olduğunuz birileri mutlaka  denk gelecektir.

Nasıl birini bulmalıyım?

İnternetteki chat sitelerinde karşınıza mutlaka fırsatlar çıkacaktır. Bu fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Olumsuz düşünmeyin ve karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmeye çalışın. Bazen gözümüzün önündeki fırsatları görmeyebiliriz. Bu her insanın başına gelebilecek bir olaydır. Önemli olan gözünü dört açmak ve fırsatları kaçırmamaktır. Size en uyumlu adayı seçmeye çalışın. Kriterinizin sadece dış görünüş olmaması lazımdır. Bazen görünüşünü beğenirseniz bile diğer özellikleri size uymayabilir. Uzun bir ilişki istiyorsanız asıl dikkat etmeniz gereken dış görünüş değildir.
Karşınızdaki kişinin sizin özelliklerinize uygun olması uzun ilişkilerin en önemli sırrıdır. Ortak ilgi alanlarınızın olması gerekir. Hatta dini ve siyasi görüş bile çok önemlidir. Her konuda karşılıklı saygı gereklidir. Partnerinizin sizin kendi alanınıza karışmaması gerekir.

Sadece internetten ilişki yürür mü?

Kıskançlığa çok dikkat edilmelidir. Seven insan biraz kıskanır aşırısı tamamen saçmalıktır. Bu konu çok mühimdir ve çok dikkat edilmesi gerekir. Gereksiz kısıtlamalar, aşırı kıskançlıklar kesinlikle özgüven eksikliği belirtisidir. Bunlara asla izin verilmemelidir. Uzaktan sadece internet üzerinden de ilişki yürüten insanlarımız vardır. Bunun ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır bir durumdur. Bazı insanlar sadece sevgilim var demek için sevgili olurlar. Etraftaki insanların ne dediğini çok fazla önemseyen insanlar böyle yapmaktadır. Bu ciddi bir psikolojik rahatsızlıktır. İnternetten aşkı bulmak sanıldığı kadar zor değildir ama çok da kolay değildir. Aslında en güzel aşk tesadüfen bulunan aşktır. Zaten karşılıklı aşkı bulmak da çok zor bir olaydır. Tek taraflı aşk insanı çok fazla yıpratan bir olaydır. Zaten bu olay halk arasında imkânsıza yakın aşk olarak da bilinir. Yani en güzel aşk zor olan değil karşılıklı olandır.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir