Blog

Online Tanışmada En Sık Yapılan Hatalar

Chat sitelerinden tanışıp evlenen bile var, ben selam yazsam engel yiyorum. Ne olacak benim bu halim?

Bir dünya markasıyım ama ekilmekte!

“Ne yaptım şimdi ben ya?” , “A ne oldu fotoğrafın gitti?”  bu sorular tanıdık geldi mi? Yazık grip oldu galiba, o yüzden “Buluşmak istemiyorum seninle” dedi. Çünkü bana bulaşsın istemedi, çünkü bana âşık. Kendimizi avutmanın belki de en komik hatta trajikomik hali bu cümle olsa gerek. Bir süre sonra bu avutmalar ağlamalara dönüşebiliyor. O yüzden erken önlem almakta fayda var.

Nerede hata yapıyorum?

Öncelikle sadece chat sitelerinde değil günlük hayatımızda da konuşmaya hacım, birader, hocam, güzellik, hatun, yavru… v.b. gibi şeylerle başlamıyoruz. “Gönlümün sahibi, annemin gelini olur musun?”, “At gibi hatunsun, ben de at hırsızıyım. Kalbini çalmaya geldim hatunum.”, “Bir şeyler içmeseks mi?” gibi iğrenç, komik olmayan sorular asla ama asla sormamalısınız. Diyelim ki böyle bir insanlık suçunu yaptınız ve karşınızdaki kişi bunu beğenip güldü. Ruh ikizinizi buldunuz demektir sakın o kişiyi bırakmayın ve hemen evlenin. Bunu kabul edecek birini bulabilmeniz mümkün değil çünkü normal şartlarda. Online tanışmada en sık yapılan hatalardan bir diğeri ise fotoğraf isteme olayı. Söylemekten dilimde tüy bitti. Ne olur artık boydan bikinili fotoğraf istemeyi bırakın. Ergenler bile istemiyor. Biraz edep yahu! Sonra da neden sevgililer gününe yalnız giriyorum diyorsunuz.

Ben bu hataları yapmıyorum ama yine olmuyor!

Bazı insanlar çok çekingen olabilirler veya sohbeti devam ettirme yetenekleri olmayabilir. Bu online tanışmada en sık yapılan hatalara girer mi tartışılır. Konuşma bitsin istemezler ama sohbeti de devam ettiremezler. Böyle olunca da sohbet bitmesin diye başlarlar saçmalamaya. Bu kulaklar sünnet hikâyesi bile dinledi. Ama bu tarz insanlar genellikle zararsız insanlardır. Sünnet hikâyesini anlatandan zarar gelmez gibi genel bir kanı oluşturmuyorum yanlış anlaşılmasın. Bu insanların sohbet etme yeteneğinin olmadığını karşı taraf zaten bir süre sonra fark eder. Bazıları hiç uğraşamam bununla derken bazıları uğraşır ve o insanın içindeki asıl kişiye ulaşır. Karar sizin tabi ki. Belki de biraz çaba ile hayatınızın aşkını bulabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir