Blog

İlk Karşılaşma

İlk görüşme ve karşılaşmada karşı cinsi etkilemek için sayılı dakikalara sahip olduğunuzu biliyor musunuz? Bu süre içinde Onu etkileyebilir veya hafızasından silinip gidebilirsiniz. Bu nedenle ilk buluşmada tarafların nelere dikkat ettiğini öğrenebilir ve sergileyeceğiniz tavrı buna göre belirleyebilirsiniz.

Karşınızdaki Kişinin Kim Olduğunu Araştırın!

Sosyal medya bu araştırma için yeterli kaynağı yaratır. Bugüne kadar yapılmış paylaşımlar, notlar veya görsel malzeme sizi iyi bir fikir verecektir. Sosyal medya hesabı olmayan biriyle karşı karşıya kaldığınız zaman ise küçük bir araştırmayla sonuca odaklanabilirsiniz.

İlk Buluşma Öncesi Plan Yaptınız mı?

İlk buluşma tarihi belli oldu ve siz yeterli araştırmayı yaptınız! İşe birkaç kilo vererek karşılaşma anına biraz daha fit girerek başlayabilirsiniz. İlk buluşma anında karakterden ziyade dış görünüşün etkili olduğu düşünüldüğü zaman bu doğru bir karar olarak görünebilir.

Yeni tanışma aşamasında erkeklerin kadınlara nazaran daha pozitif olduğu söylenebilir. İlk buluşmada etkilenmediği bir kadına ikinci şansı vermekten çekinmeyen erkekler, kadınların katı prensipleri yanında daha şefkatli olabilir. Birbirini tanımaya çalışan çiftlerin ilk buluşmada dikkat ettikleri özelliklere hep birlikte göz atalım.

Sıcak bir gülüş; karşınızdaki kişiye güven vermek ve bulunduğunuz ortamdan memnun olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız sıcak bir gülümseme takınabilirsiniz.

Göz teması; konuşurken karşınızdaki kişinin gözlerinin içine bakarak Onu önemsediğiniz belli edebilirsiniz. Bu aynı zamanda Onu beğendiğinizin de ispatıdır!

Tazelik; taze bir nefes kokusu ilk buluşmada kapıyı açacak olan anahtar değerindedir.

Seçilen kelimeler; güzel ve yerinde konular seçerek tanıştığınız kişiye kendi hakkınızda az ve öz bilgiler verebilirsiniz.

Ses tonu; iyi bir tonlama ve hoş bir konuşma, hakkınızda karşı tarafa vereceğiniz en güzel izlenimi yaratır.

Kıyafet tercihi; çok frapan olmayan, nispeten renksiz, çok da sade olmayacak bir kıyafet ilk gün için ideal seçimdir. Erkekler için jilet gibi olma tabiri ilk günün önemini net bir şekilde ortaya koyar.

İlk buluşmada her iki tarafa da itici gelecek davranışlar arasında; kötü vücut kokusu, ferah olmayan bir nefes, küfürlü konuşma, sıradan bir görünüm ve asık suratlı tavır sayılabilir.

İlk Buluşma Öncesi Enerji Depolayın!

Karşınızdaki kişiyi etkileyeceğinize inanıyorsanız mutlaka enerjik bir tavır sergilemelisiniz. Buluşma öncesi yer seçimi yaparken amaçtan uzaklaşmamak ve günün anlamına uygun bir ortam seçmek faydalıdır. Mucize beklemeyin ve ilk karşılaşma anında kendiniz olmaya çalışın. İletişim kazalarını engellemek için sorulmayan sorulara cevap vermekten kaçının.
* Bugünün anısına küçük bir armağanla gitmek ancak hediye seçiminde abartıya kaçmamak  ne kadar düşünceli olduğunuzun kanıtıdır.

Saat konusunda sıkıntı yaşayan ve her buluşmaya geciken bir yapınız varsa, ilk karşılaşma öncesi teknolojiden destek alın! İşin içine eğlence katmayı unutmayın. Sevdiğiniz ve daha önceden bildiğiniz bir mekan seçerseniz 1-0 öne geçebilirsiniz. Her ne konuda olursa olsun karşınızdaki dinlemeye odaklanın, kendinizi övmeye değil!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir