Blog

İlk Buluşma İçin Mekân Önerisi İstanbul

ilk buluşma önerileri

İlk buluşmalar her zaman heyecan verici ve özeldir. Bu yüzden doğru mekân araştırması yapmak ve özel zamanlar yaşanacağı mekânı seçmek, ayrı bir titizlik gerektirir.

İlk defa bir kız ya da erkek sevgiliyle buluşacaksınız. Her şeyin özel olmasını istiyorsunuz ama bir türlü hiçbir yeri beğenmiyorsunuz. Bunun için ilk buluşma için mekân önerisi İstanbul’un en gözde mekanlarını tercih edebilirsiniz.

Fazla göz boyamayacak, iki tarafın da kendini rahat hissedebileceği birçok mekân bulunmaktadır. Baş başa kalıp birlikte vakit geçireceğiniz özel bir mekân arıyorsunuz. İlk buluşma için İstanbul’da gidebileceğiniz birçok mekân bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

İlk Buluşma için Tarihi Mekanlar Uygun mudur?

İstanbul’un taşı toprağı tarih kokar. Her bir karesinde ayrı bir tarih yatar. Bu yüzden ilk buluşma İstanbul mekân tavsiyesi için ilk tercih Kız Kulesi ile yapılabilir. 2500 yıllık bir tarihi bulunan Kız Kulesi, Boğaz’ın tam da ortasında.

Romantik bir akşam yemeği için; Sultanahmet ve Ayasofya’yı, Galata Kulesi ve Çırağan Sarayı’nı, Ortaköy ve Üsküdar sahil manzarasıyla muhteşem bir hava sunan Kız Kulesi, hafif Batı ve Türk müziklerinin de eşliğinde harika romantik bir akşam yemeği tercih edilebilir.

Galata Kulesi de ilk buluşma mekânı olarak İstanbul’da tercih edebileceğiniz en güzel yerlerden birisi. Menüsü mevsimine göre değişen mekânın terası, tarihi yarımada manzarasıyla da sizi alıp götürebilir.

Çırağan Sarayı bahçesinin seçkin mekânı Malta Köşkü de ilk buluşmaların ortak mekânı olarak bilinmektedir. Yeşillikler içinde tarihi yapısıyla hem otantik hem de mistik bir hava yaratan mekân, boğaz manzarasıyla, sizi ve partnerinizi en romantik şekilde ağırlamak için hizmet vermektedir.

İstanbul Boğazı manzarası yanında, tarihi yarımadanın keyfini çıkarabileceğiniz, Osmanlı döneminden kalma Del Mare tarihi yapısı içinde otantik bir atmosferde, denize sıfır olan mekâna, tekne yoluyla da ulaşmak mümkündür.

Otel Restoranları İlk Buluşma İçin Doğru mudur?

İlk buluşma için mekân önerisi İstanbul otelleri gerek manzarası gerek hizmetleriyle, ilk buluşmalarda ön plana çıkmaktadır. Otel restoranı olarak önereceğimiz ilk buluşma yeri, Nişantaşı’ndaki St. Regis otelin üst katı Spago.

Mevsimine göre menüsü değişen mekânda; Amerikan, İtalyan ve Asya mutfaklarından örnekler sunulmaktadır. Etkileyici manzarası ve farm to table konseptiyle, ilk buluşma, sizi alıp götürebilir.

Bosphorus İstanbul’un teras katında bulunan 16 Roof, restoran ve bar hizmetiyle, İstanbul’un önde gelen teras mekânlarından biridir. Muhteşem deniz manzarası ve lezzetli menüleriyle, yaz boyunca en güzel buluşmaların gerçekleştiği bir ortam sunmaktadır.

Georges Hotel Galata, Sultanahmet manzarasıyla, en güzel gün batımını seyredebileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Şehrin tüm güzelliğini ve manzarasını ayaklarınıza seren mekân, en gözle ilk buluşma yerlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayasofya’yı arkanıza alarak en güzel kokteylleri yudumlayabileceğiniz A’ya Rooftop Lounge, Four Season Sultanahmet’in terasında konumlanmıştır. İstanbul’un kültürünü derinden içinize çekeceğiniz mekânda, tarihi yarımada manzarası ve gece yıldızlar eşliğinde belki de en güzel birlikteliklerin başlangıcını da bu manzarayla yapabilirsiniz.

İstanbul’un muhteşem manzarasını gözler önüne seren Duble Meze Bar, tarihi Pera Plazzo Donizetti Hotel’in terasını süslemektedir. Geleneksel Türk mutfağı eşliğinde, müzikleriyle de gecenize renk katacak mekân, ilk buluşmanızda muhteşem bir gece geçirmeniz için tüm imkânları size sunuyor.

İlk Buluşma için Restoran Seçimi Neresi Olmalıdır?

Kadın ve erkekler için ilk buluşma mekânları, her zaman özel olmaktadır. Çünkü her iki taraf için de ilk buluşmanın tüm anları, güzel bir anı olarak kalmalıdır.

İlk buluşma mekân önerisi İstanbul restoranlarında bir mekân tercih ediyorsanız, İstanbul’da birbirinden şık ve özel restoran bulabilirsiniz. İlk buluşma için akşam yemeği tercih edenler, İstanbul’un en şık restoranlarında bu zevkli anları yaşayabilirler.

Bu konuda en önde gelen isimlerin başında Kanlıca’daki A’ija Restoran gelmektedir. Boğazın muhteşem manzarasını seyredebileceğiniz mekânda, en popüler yemekleri de tatma olanağı bulabilirsiniz.

Modern yapısı ile ilgi çeken Lacivert, şıklığı ve zarifliğiyle de göz dolduran mekânlar arasındadır. Boğazın eşsiz manzarası karşısında görkemli bir mekân arayanlar, ilk buluşma anlarını ölümsüzleştirmek için, Lacivert’i tercih edebilirler.

İstanbul Anadolu yakasının incisi Beykoz’da denize sıfır konumdaki Uskumru Balık restoran, ilk buluşma yeri olarak tercih edebileceğiniz, ender restoranlardan biridir. Modern mimarisinin yanında, sıcak atmosferiyle de etkileneceğiniz mekân, ilk buluşma yeri olarak, çiftlerin tercih ettiği mekânlardan biridir. Daha fazla ilk karşılaşma ve ilk buluşma önerileri almak için doğru yerdesiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir