Blog

İlk Aşk

Son saatleriydi. Artık bu evden gidecekti. Gitmek istemiyordu ama mecburdu. Aldatmıştı onu. Çocuklarının annesini, ilk aşkını aldatmıştı. Pişmandı ama ben de haklıyım diye de düşünüyordu arada.

Çocuklarının okuldan gelmesini bekliyordu. Nasıl açıklayacaktı onlara. Her sabah onları görmeden nasıl hayatına devam edecekti bilmiyordu. Zaman geçmek bilmiyordu. Birden kapı sesini duydu. Karısı gelmişti. Birkaç gün sonra eski karım diye bahsedecekti gerçi. Kadın hiç konuşmadan mutfağa gitti. Kahve yapacaktı. Adam yavaşça yanına gitti ve kahveyi o yapmaya başladı. Kadın aniden çömelip hıçkırarak ağlamaya başladı. Böyle büyük bir aşk nasıl bu hale gelmişti. Adam çok üzgündü. Kadının bu kadar üzüldüğünü görünce belki de bir şanslarının olacağını düşündü. Seviyordu karısını hem de çok. Nasıl aldatmıştı onu bilemiyordu. Adam yavaşça kadına doğru yöneldi.

Tam sarılacakken kadın defol diye bağırdı ve ona vurmaya başladı. Adam ellerinden tuttu onu ve kendine gel diye bağırdı. Kadın o sinirle adamı itince adamın başı masaya çarptı, masa sallandı ve adamın kafasına komana cam sürahi düştü. Her şey saniyeler içinde olmuştu. Kadın şok içinde kanlar içinde kalan kocasına bakıyordu. 5 dakika kadar hiç kıpırdayamadı. Birden içeriye çocuklar girdi. Babalarını öyle görünce çığlık atmaya başladılar. Çocuklar çığlık atınca kadın aniden kendine geldi ve telefona koştu. Sesi titriyordu ambulansı aradı. Sonra polisler ve ambulans gelmişti. Nabzı atıyordu. Hemen hastaneye götürdüler. Tüm komşular eve toplandı. Kadın çocuklarını komşuya emanet etti ve çocuklara teyzelerini aramasını söyledi. Kadın ağlayamıyordu. Hastaneye gittiler. Adamı hemen ameliyata aldılar. 11 saat sürdü ameliyat. Adam komaya girmişti. 3 ay bu şekilde devam etti. Doktorlar düzelmeyeceğini ve kadının izni olursa fişi çekebileceklerini söyledi. Adamı hayatta tutan sadece bir makineydi. Kadın buna asla izin vermedi.

Tam 3 sene boyunca her gün geldi kocasının yanına. Ona en sevdiği kitapları okudu, her gün neler yaptığını anlattı. Çocuklarından en büyük olanının basketbol takımına seçildiğini söyledi o da babası gibi çok seviyordu basketbolu. Adam hiç birine tepki vermedi. Bir gün kadın adama ilk tanıştıkları günü anlattı heyecanla ve kocaman öptü onu. Adam yavaşça gözlerini kıpırdattı. Düzelmişti. İlk aşkının öpücüğü onu hayata döndürmüştü yine.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir