Blog

Hiç Görmediğin Biriyle İlk Buluşma

Hiç Görmediğin Biriyle İlk Buluşma önerileri

Hiç görmediğin biriyle ilk buluşma, biraz gergin ve endişe verici olabilir. Bu gayet normaldir. Sonuç olarak, kim olduğunu bilmemek, bir arkadaş vasıtasıyla tanışmak ya da internet üzerinden tanıştığınız biriyle görmeden ilk randevu almak, belki ikinci bir görüşme olmasa bile biraz sinir bozucu olabilir.

Her ne kadar endişe verici ya da sinir bozucu da olsa, görmeden ilk buluşma şansı bulan bir ilişkide, ikinci bir görüşme tarihi olmayacak ihtimali, insanda hayal kırıklığı yaratabilmektedir.

Çevrimiçi arkadaşlıklarda eninde sonunda bir tanışma ve buluşma tarihi belirlenmektedir. Bu kaçınılmazdır. Oldukça heyecan verici olmasına rağmen, çok sinir bozucu da olabilir.

Hiç görmeden arkadaşlık kurduğunuz ve sonunda tanışacağınız günde, hayalinizdeki gibi birinin olup olmadığı, sonunda hayal kırıklığının olup olmadığı, bu tür arkadaşlıklarda önemlidir.

Hiç tanışmadığınız biriyle ilk buluşma için yapılması gerekenler ile ilgili bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarını takip ederek; neleri yapıp, neleri yapmayacağınızı görebilirsiniz.

Hiç Görmediğiniz Biri ile İlk Randevuda Yer Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Hiç görmediğin biriyle ilk buluşma için bir yer tayin edilmesi istenir. Bu konuda güvenilir yerleri tercih etmek gerekir. Bunun yanında randevu yerini sizin tayin etmeniz bir avantajdır. Çünkü, en sevilen restoran ya da cafede buluşmak ve istediğiniz yere oturma şansı ilk sizin olur. Bu da sizin daha rahat davranmanıza olanak tanır.

Yer seçimi konusunda;

  • Herkese açık bir alanda olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Nerede olacağınızı, bir arkadaşınıza söylemelisiniz.
  • Gerekirse konumunuzu, sosyal medyada yayınlamalısınız.

Yer seçimi, güvenliğiniz açısından önem taşımaktadır. Bu durum hem siz hem de karşı taraf için sinir bozukluğu yaratmayacaktır. Aşina olduğunuz bir çevrede buluşmak, sizi oldukça rahatlatacak ve sinirlerinizi de gevşetecektir.

Görmediğin Biri İçin İlk Randevuda Giyim Tarzı Nasıl Olmalıdır?

Görmediğiniz bir kişiyle çıkılacak ilk randevu, kişilerin birbirleriyle ilgili birçok şeyi keşfettiği bir buluşmadır. Varsayımlardan uzakta olmak, kişisel yargıları bir kenara bırakmak gerekir.

Randevu yeri seçildikten sonra en önemli noktalardan biri giyim tarzıdır. İlk defa tanışacağınız biriyle, huyunu suyunu bilmediğiniz biriyle ilk defa buluşacağınız bir ortamda kendinizi rahat hissetmeniz gerekir.

Randevunuza hazırlanırken, giyim tarzınızı değiştirmemeli ve kendinizi yansıtmalısınız. Kendinize güvenli bir tavırla durmalı ve tarzınızı yansıtacak kıyafetlerle, randevuya gitmelisiniz.

Sırf karşı tarafı etkilemek adına, sizi rahatsız duruma düşürecek kıyafet seçimlerinden kaçınmalısınız. Giyim konusunda ne kadar rahat ve konforlu olursanız, davranışlarınız da o derece rahat ve konforlu olacaktır.

Hiç Görmeden Biriyle İlk Randevuda Ne Konuşulur?

Görmediğin biriyle ilk buluşma sırasında neler konuşulacağı oldukça önemlidir. İlk randevular her zaman birini tanımak ve bağlantınızın olup olmayacağını görmek için yapılır.

İster internet üzerinden tanışıp ilk randevu yapıyor olun isterseniz bir arkadaşınız vasıtasıyla hiç görmediğiniz biriyle ilk randevunuz olsun, kaçınmanız gereken bir iki konu vardır.

  • Asla bir röportaj yapar gibi konuşmayın
  • Tüm soruları sormalarına asla izin vermeyin.

İlk randevularda birkaç eğlenceli soruyla konuşmayı başlatmak, gerginliği azaltarak havayı yumuşatabilir. Sıradan sorular sormak yerine, karşı tarafın egosunu tatmin edecek sorular sormak her zaman daha iyidir.

Siyasetle ilgili sorular, dini sorular, diğer ülkelerin durumları gibi sorular, ilişkinin başında sorulabilecek sorulardan değildir. Bu tür sorular, daha ileri aşamalarda, karşılıklı tartışılabilecek sorular kapsamına girdiğinden, hele hiç görmediğiniz biriyle ilk randevuda konuşulmaması gereken konuların başında gelmektedir.

Görmediğin Biriyle İlk Buluşma Sonrasında Nasıl Davranılmalıdır?

Hiç görmediğin biriyle ilk buluşma sonrasında ilk olarak teşekkür etmek gerekir. Size zaman ayırdığı için kendisine minnettar olduğunuzu göstermelisiniz. Hatta harika zaman geçirdiğinizi bile anlatabilirsiniz. Böylece hem güvenlerini artırmış olursunuz hem de karşı tarafı mutlu edersiniz.

Görmediğiniz ama tanışmak için can attığınız biriyle ilk buluşma, her zaman heyecan verdiği gibi her zaman sinir bozucu da olabilir. Burada unutulmaması gereken, henüz yüzünü bile görmediğiniz biriyle gerçekten tanışmak isteyip istemediğinizdir.

Özellikle birbirinizi yüz yüze görmek için hazır olup olmadığınızı sorgulamak, böyle bir ilişkiyi başlatmakta önemli bir adımdır. Bu tanışmanın doğru zamanda olup olmadığı da düşünülmesi gereken konuların başında gelmektedir.

Böyle bir ilişki için, kendinizi hazır hissetmiyorsanız, kaba ve saygısız olmadan düşüncelerinizi, karşınızdaki insana söylemelisiniz. Hem kendinize hem de karşınızdaki insana dürüst olarak, gerçek duygularınızı söylemeniz hem sizin hem de karşınızdaki kişinin duygusal anlamda sağlığı için de oldukça önemlidir.

Yorumlar

  1. Bu gibi durumlarda insan çok gergin olsa gerek. Sonuçta görmediğin biri öncelikle dış görünüşünü merak eder insan. Yanı garip bir duygudur heralde. 🙄

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir