Blog

Dünyada En Çok Hangi Burç Var?

Dünyada En Çok Hangi Burç Var

Dünyada En Çok Hangi Burç Var? Dünya’da her doğan insan, bir burç ile doğuyor. Bu burçların özellikleri, genel itibariyle insanların karakterlerini anlamakta da yardımcı bir etken. Dünyada en çok hangi burç var sorusunun cevabı ise belirsizdir.

Türkiye’de En Çok Hangi Burç Var?

Dünyada en çok hangi burç var bilemesek de, Türkiye’de en çok bulunan burcu biliyoruz. Oğlak burcu Türkiye’de neredeyse, her 7 kişiden birinin sahip olduğu burç olarak başı çekiyor. Daha sonrasında ise Yengeçler ve Balıklar geliyor.

Türkiye’de en az sayıya sahip burç ise Yay burcu. Türkiye nüfusuna göre çok az bir insan bu burca sahip. Özelliklerini düşündüğümüz zaman, bunun olması da gayet doğal

Aynı zamanda Dünya’da en çok hangi burç var bilemesek de en az olan burcun Yay olduğunu biliyoruz.

Burçlar Dünya’da Neyi Etkiliyor?

Burçların dünya üzerindeki ülkelerde ne şekilde dağıldığını bilerek, ülkelerin karakteristik özellikleri üzerine tahmin yapabilmemiz mümkün.

Örneğin; Oğlak burcunun daha fazla bulunduğu ülkemizde, toplumsal olaylara karşı birlikteliği bununla açıklayabiliriz. Bir ülkede hangi burç daha fazlaysa, toplumun karakterine olan yansıması da o kadar fazla oluyor. Yani ülkemizde Yay burcunun özelliklerini daha az görürüz.

Bu sayede, eğer başka bir ülkeye taşınmayı düşünüyorsanız, o ülkenin insanlarının burç grafiğine bakmak, insanlar ile iletişim kurmanızda ne gibi zorluklar ya da kolaylıklar yaşayabileceğiniz gösterecektir.

Dünya’yı Etkileyen Burçlar

Dünya’da hangi burcun daha fazla olduğu bilinmese de Yay burcunun daha az olduğu, seyrekliği sayesinde bilinebiliyor. Burçların sayıları ülkelerin durumlarını ve insanlarını da etkileyebiliyor.

Yani, bir ülke sanat konusunda gelişmişse bu ülkedeki burç ile bir ülke siyasi olarak geliştiğinde bu ülkedeki burç farklılık gösterecektir. Ancak bu tahmini yapabilmek için ülkelerin, detaylı olarak uzun seneler boyunca oluşan burç grafiklerine ihtiyaç vardır. Böyle bir şeye erişim sağlanamayacağı için toplumların sosyal yapıları ile ilgili anlık tahmin yapmak daha mantıklı olacaktır.

Çünkü ülkelerin gelişimleri bir anda olmayıp, uzun süreçler ile gerçekleşmektedir. Bu süreçlerin dışında, şu anki toplum yapısı, burç grafiğine göre tahmin edilebilir.

Burç Grafiği

Ülkemizde de nüfus müdürlüğü tarafından yayınlanan burç grafiği sayesinde ülkeler hakkında bilgi edinebileceğinizi söylemiştik.

Bir yere seyahat etmek istiyorsanız, üzerine araştırma yapacaksanız toplumun sosyo-kültürel durumunu analiz ederken burçların dağılımı da işinize yarayabilir. Hiç olmazsa, size yol gösterici bir ışık tutabilir.

Yorumlar

  1. Burçlar bence herşeyi etkiliyor. İletişimi, insanlar arasındaki uyumu, arkadaşlığı, ilişkiyi sonuçta insan karakterini ve tavrına büyük bir etkisi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir