Blog

Hangi Burç Daha Duygusal? Duygusal Burçlar

Duygusal Burçlar

Burçların kimisi daha sert bir yapıya sahipken, kimisi de tam tersi olarak daha duygusal bir yapıya sahip. Hangi burç daha duygusal, anlayabilmek için burçların karakter özelliklerine bakmanız yeterli.

Balık Burcu

Balık burcu, neredeyse her konuda duygusallığı ile bilinmektedir. Aşklarında da bolca duygusallık yaşayan bu burç, kolay kırılabilmektedir. Ayrıca bu burcun empati yeteneği çok üst seviyededir. İnsanlarla empati kurabilir ve hallerinden anlar. Bu duygusallığı sayesinde yardımsever ve arkadaş canlısı bir burçtur. Sevdiklerini kırmamayı sağlar ve kırdığı zaman da bir şekilde gönüllerini alır.

Kimseden çekinmeden duygularını ifade edebilir. Duygularını gizlemez ve öyle hissetmiyormuş gibi gözükmez. Yaşama daha duygusal yaklaşır ve daha çok hissetmeye çalışırlar. Hangi burç daha duygusal sorusunun cevaplarından birisi Balık’tır.

Yengeç Burcu

Yengeç burçları da duygusal bir yapıya sahiptir. Bu duygusallıklarına genel olarak çabuk kırılmaları ile gösterseler de bu burçlar olaylar karşısında duygularına yenik düşmemeyi çoğu zaman başaramazlar. Duygularından dolayı alınganlıkları vardır ve kimi zaman çevresindeki insanlara fazla alınganlık gösterebilirler. Aynı zamanda kolay da affedebilen bir yapıya sahiptirler. Bu da bu burçların duygularının ne kadar çabuk değişebildiğini gösterir.

Duygu değişkenliklerinden dolayı kolay aşık olurlar. Ya da bunu aşk zannederler. Ama elde edemedikleri zaman acı çektikleri kesindir. Duyguları onları ele geçirir ve duygularına göre hareket ederler.

Duygusal Burçlar

Hangi burç daha duygusal konusu, aslında hangi burçların duygularını daha çok gösterdiği ve hayatlarına duygularının daha çok etki ettiğiyle alakalıdır.

Yengeç ve Balık burcu duygularını daha çok belli eden ve duygularını gizlemeden yaşayan burçlardır. Bunlar dışında bulunan burçların duyguları yok değildir.

Sadece hayatlarında duygularının rolü daha az olan burçlar vardır. Bu burçlar da duygu hissederler elbette. Fakat Yengeç ve Balık burçları duyguları peşinde koşar. Diğer burçlar için duygularından daha önemli şeyler varken, bu burçların ön planda duyguları bulunur.

Kimi burçlar ise duygusaldır fakat duygularını insanların görebileceği yerlerde açığa vurmazlar. Bu burçlar arasında Akrep ve Oğlak bulunmaktadır.

Akrep ve Oğlak da belki Balık ve Yengeç kadar duygusal olsa da bu duyguları gözle görülür şekilde göstermezler. Genel olarak içlerinde yaşadıkları duyguları, kimi zaman en yakınlarına açarlar. Duyguları, içinde fırtınalar koparsa dahi bu duyguları farklı şekilde ifade ederler ya da hiç ifade etmezler.

Duygusal, inatçı, merhametli, zeki, çalışkan ve diğer konularda burçlar hakkında daha fazla bilgi için astroloji kategorimizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorumlar

  1. Off biliyordum durup durup herşeye ağlıyorum çok ilgilenmem burçlarla ama yengeç burcu biri olarak dikkatimi cekti. Bu duygusallık iliskimde kimi zaman sorun yaratıyor bunun için ne gapabilirim 🙁 ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir