Blog

Erkek Arkadaşım Evlilikten Kaçıyor – Evlenmek İstemiyor mu?

Erkek Arkadaşım Evlilikten Kaçıyorv

Kızların hayatında erkek arkadaş sorunu bitmiyor diyebilir miyiz, elbette diyebiliriz. Erkek arkadaş terörüne maruz kalan kızlarımızdan bir grup da erkek arkadaşım evlilikten kaçıyor grubu. Ah güzel kızım, sen evlilik hayalleri kurarken, iki kişilik mutlu bir dünya hayal ederken bundan kaçan bir insanla birlikte olmana değer mi diye bir düşün. Ya da çok düşünme. Çünkü erkeklerin de kendilerince haklı sebepleri vardır. Önce bunları düşünmen lazım.

Neden Evlenmeyelim Ki?

Erkek arkadaşım evlilikten kaçıyor ama neden evlenmeyelim ki diye düşünebilirsin. Kendi içinde haklı hayallerin olabilir ama; neden evlenmelisin? Evlilik fikri sevdiğin insanla hayatını birleştirmek için atılan adımlardan en güzeli diyebiliriz. Ancak bu konuda bize dayatılan evleneceksin baskısının altında kalıyor olabilir miyiz biraz?

Erkekler duygularını elbette yoğun yaşayabilir ama bazı konularda kadınlara göre daha farklı şeyleri de düşünürler. En basiti evlilik masrafları. Evet, siz çok aşıksınız ve hiçbir şeyi umursamadan evlenmek istiyor olabilirsiniz ancak düşünülmesi gereken çok şey vardır.

Ailelerin uyumu, işiniz olması, bir ev kuracak olmanız, düğün yapmanız, her şeye burnunu sokan akraba krizleri. Bunlar için kendini hazırlamak bu kadar kolay değil bence. Bu konuda sen; her şey halledilir, biz birbirimize aşığız diyebilirsin ama erkek arkadaşın için daha farklı olabilir. O daha mutlu ve daha rahat bir evlilik yaşamak için zamana ihtiyaç duyabilir. Bu sebeple erkek arkadaşın evlilikten kaçıyor diye düşünme. Sadece evlilik için doğru zaman olmadığını düşünüyor olabilir.

Erkek Arkadaşım Ailemle Neden Tanışmak İstemiyor?

Erkek arkadaşınızla çok mutlu bir ilişkiniz olabilir ve birbirinizi çok seviyor olabilirsiniz. Ancak bu mutlu ilişkiyi sürdürmek için evlenmeniz şart değildir. Erkek arkadaşım evlilikten kaçıyor ailemle de tanışmıyor gibi sorunların varsa biraz daha detaylı düşün.

Aileyle tanışmak elbette ilişkinin daha sağlam adımlarla ilerlemesini sağlar. Ancak her erkek aile ile iyi ilişkiler kuracağına inanmıyor olabilir. Kendi ailesi ile ilgili sorunları olabilir ya da aile ile tanışmayı kendi içinde mantıklı bulmuyor olabilir. Bu konuda onu zorlama.

Aile ile tanıştığınız zaman ilişkinizde daha dikkatli olmanız gerekir. En basiti annen erkek arkadaşınla tanıştı ve hoşuna gitmeyen bir özelliği var. Sen bunu görmezden gelebilirsin ama annen için durum öyle değil. Erkekler, ilişkiye başka birinin karışmasını ya da müdahale edilmesini sevmez. Ailenin, ilişki hakkında yapacağı yorumlar onu korkutuyor olabilir. Bu yüzden ailenle tanıştırmak için onun istemesini bekle.

Beni Sevmediği İçin Mi Evlenmek İstemiyor?

Sevgilinle arandaki bağı en iyi sen bilirsin. Sevildiğine dair şüphelerin varsa bunların üstüne git. Bu sorun neden kaynaklanıyor diye çözmeye çalış. Eğer gerçekten sevildiğini hissetmiyorsan o ilişkiyi yürütmeye çalışma. Bu durum seni daha çok yıpratır.

Sevildiğine dair şüphen yok ve mutlu bir ilişkin varsa, ortada hiçbir sorun yok diyebiliriz. Konu evliliğe geldiğinde evlenmek istemeyen bir erkek arkadaşın olabilir. Evlenmek istememesi seni sevmediği anlamına gelmez. Eğer seninle mutlu bir ilişki yaşıyorsa ilişkiyi elbette bitirmek istemez. Ancak ilişkinin mutlu olarak devam etmesi için evlenmek şart mı?

Sen evlenmek istiyor olabilirsin, senin için ilişkinin daha iyi ilerleyeceği düşüncesi evlilikle sonuçlanıyor olabilir. Ancak bir ilişkide mutlu olmanız için aranızda bir nikah bağı olması şart değil. Erkek arkadaşın evlenmek konusunda senin gibi düşünmüyorsa ona karşı anlayışlı ol. Evlenmek için kendini hazır hissetmiyor olabilir. Ona karşı evlilik baskısı yapma. Seni gerçekten seviyorsa bir süre sonra o da hayatlarınızı tamamen birleştirmenizi isteyecektir. Ondan bir adım gelene kadar evlilik konusu açmamaya çalış.

İlişkilerde en sık yapılan hataları da incelediğimiz konu ilginizi çekebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir