Blog

İlişkilerde En Sık Yapılan Hatalar

İlişkilerde en sık yapılan hatalar son derece fazladır ve çözüm bulunmadığı sürece iyi bir birliktelik yürütmek sanıldığı kadar kolay değildir. Her şeyi birlikte yapmak istemeniz ve birbirinize zaman ayırmamanız halinde sorunlar yaşanmaya başlar. Çiftlerin ya da evlilerin her dakika yan yana olmalarına gerek yoktur. Biraz nefes almak ve farklı ortamlara girmek uzun ilişkinin en temel sırları arasındadır.

Her Zaman Haklı Olduğunu Düşünmek!

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra, her zaman haklı olduğunuzu da düşünmek sıklıkla yapılan hatalardan biridir. Karşı tarafı düşünmeden hareket etmek, empati kurmamak problemlerin zaman içerisinde artmasına zemin hazırlar.

  • En sık yapılan hatalar hakkında bilgi sahibi olmanız durumunda eşiniz ya da sevgilinizle daha doğru bir ilişki yürütebilirsiniz.
  • Yine aynı şekilde karşı tarafı değiştirmeye çalışmakta boşuna vakit kaybedilmesine ve ilişkin zarar görmesine neden olur.
  • Bir insanın karakteri ve huyları nasılsa öyle kabul etmek daha sağlıklı birliktelik yürütebilmek adına faydalı olacaktır.

Kötü Ve Olumsuz Olaylara Takılı Kalmak!

İlişkilerde en sık yapılan hatalar içerisinde kötü ve olumsuz olayları unutamamakta yer alır. Her insan yaşadığı problemleri unutma konusunda zorluk yaşayabilirler. Ancak bir ilişkide sürekli eskiden yaşanan sorunların gündeme getirilmesi, çiftlerin çözüm bulamamalarına neden olur. Bu gibi sorunlar yerine geçmişin tüm olumsuzlarından kurtulmak ve tamamen anın tadını çıkararak yaşamak faydalı olacaktır.

Yorumlar

  1. Çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Günümüzde yaşanan en büyük ilişki problemlerinden biri gerçekten her şekilde dip dibe olmayı istemekle başlıyor. Kimsenin özel alanı, hobileri kalmıyor bu da artık bıkkınlık ve sürekli tartışmaya itiyor. İlişkilerde en sık yapılan hatalar hakkında keşke bir el kitabınızda olsa. 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir