Blog

Aşkta Erkeğin Küçük Olması

Aşkta erkeğin kadından küçük olması

Bir ilişki içerisindeyseniz ya da aşık olduğunuz erkek sizden küçükse ileri boyutları düşünmeniz normaldir. Aşkta erkeğin küçük olması gibi bir durum ilişki için sorun olur mu gibi bir soru varsa aklınızda cevap arayabilirsiniz. Öncelikle eğer aşıksanız ve karşı tarafın sizi her anlamda tamamladığını düşünüyorsanız yaş farkının bir problem olmayacağını göreceksiniz.

İlişki ve aşk için koyulan kurallar her zaman sizi ilişkilerinizi yıkmaya odaklayabilir. İlişki için önemli olan en önemli nokta mutluluktur. Eğer birbirinizi seviyorsanız ve güvenle bağlıysanız yaş farkı sizin için sorun yaratacak bir detay olamaz.

Erkek Arkadaşımdan 2 Yaş Büyüğüm Ne Yapmalıyım?

Erkek arkadaşınız sizden 2 yaş ya da daha fazla küçük olabilir. Önemli olan aşık olduğunuz insanın size ne hissettirdiğidir. Karşı tarafın karakteri, tavrı ve size olan davranışı gibi durumları ilişkinizi değerlendirirken konu edinmelisiniz. Size sunulan kalıplar ve ‘’erkek geç olgunlaşır daha büyük olmalıdır’’ gibi sözler ilişkinizi etkilememelidir.

Önemli olan kalıplar değil karşınızdaki insan ve size ne hissettirdiği. İnsanların olgunluk derecesi ve hayatı değişkendir. Bu gibi durumlarda genel geçer bir kalıp olmamalıdır. Aşkta erkeğin kadından küçük olması problem odağı olması gereken bir konu değildir. Yapmanız gereken karşınızdaki insanın hayat görüşü farklılığı, size kötü davranışı ya da verdiği güven eksikliği gibi konuları problem etmektir. Ancak bu gibi durumlar sonrasında ilişkinizi değerlendirmek doğrudur.

Kendinden 4 Yaş Büyük Kadınla Evlenmek Sorun Olur Mu?

Evlenmek önemli bir aşamadır. Evlenmek ve hayatınızı bir insanla paylaşmak istiyorsanız belli ki karşınızdaki insana ciddi hisler besliyorsunuz. Hayatınızı paylaşmaya uygun bulduğunuz insanın yaşının küçük olması sizin için sıkıntı kaynağı olmayacaktır. Aşkta erkeğin küçük olması ya da kadının küçük olması gibi bir durumun önemi yoktur. Her insan farklı yapıdadır. Sizden 10 yaş küçük insan bile sizden daha olgun ve sizi mutlu edebilen bir insan olabilir. Kendinizden 4 yaş küçük biriyle elbette evlenebilirsiniz.

Hayatınız ve ilişkiniz sizin elinizdedir. Yönlendiren ve karar veren siz olmalısınız. Eğer karşınızdaki insan ile evliliğinizi yürütebileceğinizi düşünüyorsanız küçük problemleri sorun etmemelisiniz. Karşınızdaki insan sizin için uygunsa ve sizi bir hayat boyu mutlu edebileceğini düşünüyorsanız yaş farkı gibi detayları problem etmenize gerek kalmaz.

İlişkide 15 Yaş Farkı Olur Mu?

İlişkiniz sizi hayat içerisinde mutlu eden ve hayata bakış açısını değiştiren bir kaynaktır. Birini sevmek ve aşık olmak hayatınızı değiştirir. Bu insanı kendinize uygun bulduysanız, karşılıklı aşk ve sevgi söz konusuysa yaş farkı sizin için sıkıntı olmayacaktır. Bu durumda ilişkide 15 yaş farkı olabilir.

Başka insanların söyledikleri ve belirli tabular hayatınızı etkilememeli. Eğer başkalarının hayatınızı yönlendirmesine izin verirseniz ilişkiniz de hayatınız da sizin hayatınız olmaktan çıkar. Karşınızdaki insan size mutluluk veriyorsa ve hayatınızda olmasını istiyorsanız yaş farkı sizin için sorun yaratmaz.

Aşkta erkeğin küçük olması ya da kadının küçük olması gibi durumlar iki kişi arasında gerçekleşir. Karar her zaman sizin elinizdedir. Uygunluk değerlendirmesi yaparken hayat görüşlerinizi, karşınızdaki insanın size davranışını ya da ortak ideallerin olup olmadığı gibi konuları ele almak daha doğru olacaktır.

Bir önceki yazımız Centilmen Bir Erkek Nelere Dikkat Eder? adlı başlığı da okumanızı muhakkak öneriyoruz.

Yorumlar

  1. Sanmıyorum ki bir sorun olsun. Sonuçta insanın kafa yaşı, bakış açısı önemli, iki kişiyi birbirine bağlayan bunlardır. Erkeğin kadının yaşının büyük olması benim için hicbirsey ifade etmiyor açıkçası.

  2. İyi bir insan olsun, aklı başında olsun isterse 10 yaş küçük olsun. Bu ilişkide erken küçükmüş kadın yaşlıyım cümleleri çok gereksiz sevgiden daha önemli değil hiçbiri.👊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir