Blog

Aşkta Dış Görünüş Önemli Midir? Aşk Hakkında Herşey

Dış Görünüş Mü İç Güzellik Mi

Aşk tabi ki öncelikle iki insanın birbirini beğenmesiyle ve hoşlanmasıyla başlayacaktır. Aşkta Dış Görünüş Önemli Midir? Ancak bir süre sonra aşkın sevgi ile bütün hale gelmesi dış görünüş faktörünü arka plana atar. Aşk son derece duygusal bir boyuttur. Kimyasal bir çekim olarak da adlandırabiliriz. Görüntünün ve dış görünüşün bir süre sonra aşkta çok da önemi olmayacaktır.

Aşık olan insanlar genelde aşık olduğu kişiyi diğer insanlardan çok daha farklı görür. En kötü özellikleri bile aşık olduğu için görünmeyecektir. Bu durumda eğer gerçekten aşıksanız dış görünüşün hiçbir önemi olmayacaktır. Aşkta dış görünüş önemli midir sorusunun bir cevabı bu şekildedir.

Dış Görünüş Mü İç Güzellik Mi?

Dış görünüş elbette önemlidir. Bakımlı olmak ve dikkat çekmek çoğu insanın istediği bir durum. Ancak aşık olan insanların görüntü mü iç güzellik mi gibi bir seçim içerisinde kalması pek de mümkün olmaz. Hatta karşı tarafın hem dış görünüşü özensiz hem de  iç güzelliği olmasın aşıksanız bunları göremeyebilirsiniz. Bu durumda aşkta dış görünüş önemli midir sorusunun cevabı benim için önemli değildir olacaktır.

Dış Görünüş Takıntısı Nedir?

Dış görünüş takıntısı psikolojik altyapısı olan ve sorunlara yol açabilen bir durum. Hayatın her noktasında sizi kötü etkileyen bu takıntı, ilişki içerisinde sorunlara neden olabilir. En büyük sorun da kendini yetersiz görme ve karşı tarafı bir süre sonra kıskanma durumudur. Bu da ilişkiyi yoran en büyük evredir.

Aşık olduğunuz insan sizi nasıl gördüyse o halinize aşık olmuştur. Sonrasında ise ilişki farklı bir boyuta taşınarak sevgiyle bütünleşir ve görüntünün çok bir önemi kalmaz. İlişki içerisinde kendinizi çirkin ya da yetersiz hissediyorsanız hem aşkınızı hem de ilişkinizi kötü etkilersiniz. Aşkta dış görünüş önemli midir sorusuna bir yanıt da bu şekilde olacaktır. Aşkta dış görünüş ilişkinin ileri seviyesinde son derece önemsiz olmaya başlar.

Dış Görünüş Aşkı Bitirir Mi?

Dış görünüş aşkı başlatan en öncelikli faktör diyebiliriz. Ancak bu kısa bir süre sonra değişecektir. Eğer mutlu olmayı seçen ve görüntüye önem vermeyen bir insansanız zaten dış görünüş ile ilgili bir takıntınız olmaz. İlk aşamada bir insanın tavrına, ses tonuna bile aşık olabilirsiniz. Aşkınız taze haliyle devam eder.

Görünüş sizin için önemliyse dışarıdaki insanlardan ‘’ne kadar yakışmışsınız’’ cümlesini duymak için çabalıyorsanız ve dış görünüşü kötü olan bir insanla ilişki yaşamak üzereyseniz bu yola girmezsiniz. Bu durumda dış görünüş ilişkiyi bitirmiş olur. Ancak bu durum mantık ilişkileri için geçerli olacaktır. Aşk böyle bir duruma pek izin vermez.

Gerçekten aşk duygusunu hissettiğiniz bir insan için dış görünüşün aşkı bitirmesi durumu asla mümkün olmayacaktır. Aşkta dış görünüş önemli midir sorusunun cevabı bu durumda yine önemli değil olacaktır. Kişiden kişiye farklılık gösteren bu durum aşkı güzellik olarak algılayanlar için farklılık gösterebilir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir