Blog

Âşıklar Parkı

Uzandığı çimenlerden kalktı, üzerindeki otları, toprağı temizledi. Şapkasını düzeltti ve şehrin en büyük parkındaki insanlara bakmaya başladı. Herkes sevgilisi ile gelmişti. Tabi Cumartesi günüydü bugün. Önce güzel bir serpme kahvaltıya gidilir sonra da kahveler alınıp parka koşulurdu. Herkes ne kadar da mutluydu. Öpüşen, koklaşan çiftlerle doluydu her yer. Ali ise dün gece o kadar çok içmişti ki orada parkta sızmıştı. Evin kirasını da ödeyememişti zaten daha. İşi yoktu, para suyunu çekmişti bari aşk olsaydı diye homurdanarak yürümeye başladı. Halen kendine gelememişti. Sonra birden avucunun içinde bir şey yazdığını fark etti. Bir telefon numarası vardı. Altında da Sibel yazıyordu. Kimdi bu Sibel? Neler olmuştu dün gece? Hiçbir şey hatırlamıyordu Ali.

Arkadaşı Osman’ ı aradı hemen. O anlatırdı her şeyi Ali’ ye. Tam Osman’ı arayacakken telefonu titredi. Osman arıyordu. Sabah bir kızın evinde uyandığını, avucunda da arkadaşın Sibel’ i mutlaka arasın yazdığını söyledi. Kimdi bu gizemli Sibel? İkisi de çok merak etti. Ama Osman çok da üzerinde durmadı olayın. Bir iki geveleyip kapattı telefonu. Ali Sibel’ i aramaya karar verdi. Bir banka oturdu. Sigarasını yaktı ve numarayı tuşladı. 3. çalışında açıldı telefon. Ali dedi kız. Ali’nin hayatında duyduğu en güzel sesti bu. Ali o an hatırladı dün geceyi. Tüm geceyi Sibel ile konuşarak, gülerek ve öpüşerek geçirmişlerdi. Sibel ailesi ile yaşıyordu o yüzden Ali’yi bırakıp gitmesi gerekti.

Buluşma kararı aldılar telefonda. Ali ev sahibine görünmeden evine girip duş aldı, temiz kıyafetini giydi. Azıcık kalan parfümünden de sıktı. Aynada saçını da düzeltip çıktı evden. Sibel ile yeni açılan alışveriş merkezinde buluşacaklardı. Oradan da kahve içmeye geçeceklerdi. Ali biraz erken gelmişti. Bir sigara yaktı. Daha iki fırt çekmişti ki karşıdan gelen Sibel’ i gördü. Uzun saçlı, yumuşak bakışlı çok güzel bir kadındı. Giydiği elbise ona o kadar yakışmıştı ki. Hemen attı sigarayı Ali. Daha Sibel’ in konuşmasına fırsat vermeden öpmeye başladı Sibel’i ve artık onlar da her cumartesi o parka gitmeye başladılar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir